Nāc pie mums!

BBB

 

Meklē mūs arī:

tl_files/images/citi_logo/draugiem.lv.pngFacebook

Kā kļūt par bibliotēkas lietotāju

Par bibliotēkas lasītāju var kļūt jebkurš bērns, sākot no brīža, kad viņu sāk interesēt grāmatas.

 

Atnākot uz bibliotēku Tu vari:

    • Lasīt grāmatas un žurnālus uz vietas.
    • Aplūkot izstādes.
    • Spēlēt spēles.
    • Izmantot interneta pakalpojumus.
    • Vai vienkārši satikties ar draugiem.

 

Par bibliotēkas lasītāju kļūsi tad, kad vēlēsies ņemt grāmatas uz mājām vai izmantot interneta pakalpojumus, bet pirms tam Tev bibliotekāre iedos galvojumu, kurš mammai vai tētim ir jāaizpilda.

Jaunākā informācija

Rīta stundas lasījums "Mazais ganiņš"

30.09.2022 14:19 (komentāri: 0)

1931. gadā iznāca pirmā mākslinieka bilžu grāmata bērniem «Mazais ganiņš».  Benjamiņa izdevniecība bija ieplānojusi izdot krāšņu bērnu grāmatu. Par ilustratoru bija sarunāts A. Kronenbergs, bet tā kā nevarēja atrast piemērota teksta, tad A. Kronenbergs pats pirmo reizi apņēmās rakstīt.


Lasīt tālāk...


Radošā darbnīca "Trokšņi un skaņas"

23.09.2022 14:16 (komentāri: 0)

Ap mums vienmēr ir skaņas, kaut gan dažreiz tās pat neievērojam: cilvēku sarunāšanās, putnu vīterošana, koku lapu čaboņa vējā, ūdens šalkas, mašīnu motora troksnis. Dzirdot skaņu, parasti raugāmies, no kurienes tā nāk un, kas to rada. Katrai skaņai ir savs skaņas avots.

Lasīt tālāk...


Ceļojums grāmatu valstībā – tikšanās ar dzejnieci Inesi Zanderi

15.09.2022 15:07 (komentāri: 0)

2022. gada 23. septembrī plkst. 12.00 Bauskas Bērnu bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Ceļojums grāmatu valstībā" ietvaros Inese Zandere tiksies ar Bauskas pilsētas skolēniem un citiem interesentiem.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Bērni un skola"

07.09.2022 15:43 (komentāri: 0)

Dienas režīms, sākoties skolai,  ir viena no svarīgākajām lietām, kas palīdz uzturēt bērna fizisko un psihoemocionālo veselību. Bērni pēc dabas ir radīti tā, lai viņiem patiktu un gribētos mācīties, būt iesaistītiem un aktīviem. Ja viņam tiks nodrošinātas atbilstošas aktivitātes, atbalstoši vecāki un veselīgs dienas režīms, tad vairumam bērnu nebūs grūtību atgriezties klātienes ritmā un grafikā, pat pēc ilgstoša pārtraukuma.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Ceļi un mašīnas"

07.09.2022 15:40 (komentāri: 0)

Ceļš ir speciāli izveidota zemes josla, kas atvieglo sauszemes transportlīdzekļu, kā arī gājēju kustību. Ceļš, kuram ir ciets segums, nereti tiek saukts par šoseju, bet pilsētās par ielu, bulvāri vai gatvi. Vilcieni pārvietojas pa dzelzceļu, pa speciāli izbūvētām sliedēm. Arī ūdens transportlīdzekļiem ir savi ceļi, pa kuriem tie pārvietojas, piemēram, kuģu ceļš.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Animācijas pasaule"

07.09.2022 15:39 (komentāri: 0)

Par animācijas pirmsākumiem var uzskatīt alu glezniecību paleolītā ap 30 000 p.m.ē., kur pirmatnējie mākslinieki, piezīmējot skrienošiem buļļiem vairākas kājas, visticamāk, mēģinājuši panākt kustības ilūziju. Mūsdienās kustīgās bildītes tiek veidotas četrās tehnikās.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Skaņa grāmatās"

07.09.2022 15:36 (komentāri: 0)

Grāmatas stāsta par dzirdi un klusumu, kā arī par dažādām skaņām, ko mēs varam vai nevaram dzirdēt. Tajās aplūkoti trokšņi un mūzikas skaņas, pilsētas un dabas skaņas, vecākā skaņa pasaulē un klusākā mūzika cilvēces vēsturē. Grāmatas stāsta, kā savā starpā sazinās nedzirdīgi cilvēki un kāpēc klusums ir tik svarīgs cilvēka dzīvē.

Lasīt tālāk...


Rīta lasījums "Tēta zeķe"

07.09.2022 15:33 (komentāri: 0)

Mēs atzīmējam Mātes dienu, un arī mūsu tēti ir pelnījuši dienu, kurā visa ģimene viņu palutina ar mīļiem vārdiem. Arī tie tēvi, kuri savu lomu pilda mazāk apzinīgi, kļūst pārliecinātāki par sevi un ar daudz lielāku atbildības izjūtu pret bērniem un ģimeni.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Ūdens putni"

01.08.2022 12:07 (komentāri: 0)

Ūdens putni dzīvo ūdenī, vai tā tuvumā. Katrs no tiem ir pielāgojušies dzīvei ūdenī. Daži no viņiem brien pa ūdeni un meklē barību, daži to dara peldot, citi – nirstot. Visskaistākais no ūdensputniem ir gulbis, kurš vienmēr piesaista mūsu uzmanību ar savu graciozitāti un vieglo peldēšanu pa ūdens virsmu.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Pasaule ūdenī"

01.08.2022 12:04 (komentāri: 0)

Zemūdens pasaule – tā ir īpatnēja pasaule, kurā cits citam līdzās rosās gan dažādi pilntiesīgi ūdenskustoņi, gan daudzu sausummīlošu radījumu pēcnācēji. Ne vienas vien sugas īstenu sauszemes kustoņu bērnība aizrit ūdenī. Pirmkārt, jāmin kukaiņi. Nu, kurš gan nav dzirdējis par spāru, viendienīšu, knišļu, odu un citu insektu kāpuriem, arī kūniņām, kas attīstās ūdenī?

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Ar makšķeri rokās"

01.08.2022 12:02 (komentāri: 0)

Jānim Jaunsudrabiņam - 145. Mazā grāmatiņa "Ar makšķeri", kas ir tīri literārisks darbs, mani pacēlusi reāla makšķernieka kārtā, un tagad visi domā, ka es patiesi nepārspējams zivju bende. Nemaz tā nav. Es izeju bez kādas sistēmas, priecādamies vairāk par rītu skaistumu nekā par saķertajām zivīm.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Pauks, Šmauks un pīlēns Tims"

01.08.2022 11:26 (komentāri: 0)

Enidai Blaitonei - 125. Enida Blaitona  bija viena no pasaulē slavenākajām bērnu rakstniecēm. Viņa ir arī viena no visu laiku ražīgākajām autorēm. Tas nozīmē, ka viņa sarakstījusi ļoti daudz grāmatu, kopumā ap 700. Viņas slavenākie stāsti ir "Slavenā piecnieka" stāsti par četru bērnu: Dika, Džuliana, Annas un Džordžīnas.

Lasīt tālāk...


Lasītāju klubiņš kopā ar Zani

11.07.2022 13:17 (komentāri: 0)

“Zirni, vai tu zini, kas ir apaļš, dzeltens, liels?" Zane grib zināt kādi augi ir citās zemēs. Kas kopīgs apelsīnam, mandarīnam un citronam. Vai šāvējgurķis šauj un pudeļveidīgais ķirbis peld.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Karstums grāmatās"

04.07.2022 14:27 (komentāri: 0)

Jūs knosāties, grozāties no vieniem sāniem uz otriem, mēģināt atrast ideālu pozu gulēšanai, bet nevarat iemigt. Spilvens šķiet karsts un gaisa, ko elpot, palicis vairs visai maz. Karstums visu pārņēmis savā varā. Bet karstums var būt dažāds.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Nerātnie pirkstiņi"

04.07.2022 14:15 (komentāri: 0)

Jāzepam Osmanim – 90. Jāzeps Osmanis ir īpaši populārs mazo lasītāju vidū kā rakstnieks, tulkotājs, grāmatu izdevējs, literatūras pētnieks, latviešu bērnu literatūras vēstures autors. Ar grāmatu "Nerātnie pirkstiņi" sākas viņa literārā daiļrade.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Negantā muša"

04.07.2022 14:12 (komentāri: 0)

Valdim Grenkovam – 95 Grenkovu ģimene no Rīgas pārcēlās uz laukiem, kur arī mazais Valdiņš uz visu mūžu iemīlēja dabu – mežus, pļavas, putnus, ūdeņus un izmācījās par jūrnieku. Valdis savus pirmos bērniem rakstītos dzejoļus aizsūtīja uz žurnāla "Bērnība" redakciju.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Saulīte mīļā!"

04.07.2022 14:09 (komentāri: 0)

Lai gan saules nozīme dažādu tautu kultūrās ir līdzīga, veidi, kā cilvēki attēlo sauli, ir atšķirīgi. Ir izdotas daudz grāmatas, kur var uzzināt par sauli astronomijā , bioloģijā , vēsturē, mākslā un kultūrā .

Lasīt tālāk...


Bērnu teātra festivāls "Reiz bija…"

02.06.2022 14:00 (komentāri: 0)

Teātra māksla ir brīnišķīga ar to, ka tā ietver arī citas mākslas: literatūru, vizuālo mākslu, mūziku, dziedāšanu, deju, ritmu un arī sportu. Lai mācītos spēlēt teātri, var iztikt bez priekšzināšanām, bet ir jābūt zināmām prasmēm - brīvai pašizpausmei, radošumam un drosmei paust savu viedokli. Tā ir brīnišķīga iespēja izpausties, atklāties, izteikt to, kas tevi dzīvē uztrauc, ko tu domā.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde “Līgo visa pasaulīte”

02.06.2022 13:44 (komentāri: 0)

Vasaras saulgriežu rituāli ir saistīti ar uguni un ūdeni, kam šai naktī piemītot dziedinošs spēks. Tāpēc jāpeldas ezeros un upēs, kas tek pret sauli, vai jāvārtās rīta rasā. Jāņuguni jādedzina pēc iespējas augstākās vietās, jo ticējumi vēsta, ka uguns nes svētību tik tālu, cik tālu redzams tās spīdums.

Lasīt tālāk...


Grāmatu izstāde "Čigānmeitēns Ringla" Erikam Ādamsonam 115

02.06.2022 13:41 (komentāri: 0)

Eriks Ādamsons – rakstnieks, dzejnieks, tulkotājs – latviešu literatūras ainā atstājis tikai sev raksturīgo rokrakstu. Par viņa nozīmīgāko darbu tiek uzskatīts noveļu krājums „Smalkās kaites”, kas iekļauts Latvijas kultūras kanonā. Bērniem tika sarakstītas divas pasaku poēmas. Mums vispazīstamākā grāmata ir "Čigānmeitēns Ringla", pēc kuras ir izveidota arī animācijas filma.

Lasīt tālāk...


Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv