Codes pagasta Codes bibliotēka

tl_files/images/bcb-bibliotekares/bauska/code.JPG Darba laiks
Pirmdiena 8.00-18.00
Otrdiena 8.00-17.00

Trešdiena*

10.00-13.00
Ceturtdiena 8.00-17.00
Piektdiena 8.00-16.00
pārtraukums 12.00-13.00
*Katra mēneša otrā trešdiena - metodiskā diena

Bibliotēkas vadītāja

Antra Ģēvele

  

Adrese

"Virsaiši", Codes pagasts, Bauskas novads, LV-3901

Tālr.

63925408

E-pasts

code@bauskasbiblioteka.lv

 

Codes pagasta nodaļas tīmekļa vietnē

 

www.kulturasdati.lv

Dibināšanas gads

1935.

Krājuma lielums:

12209

Preses izdevumi

35

Novadnieki

Atis Slakteris

Ievērojamas vietas

Codes muiža, Codes baznīca, Codes mācītājmuiža

Aktualitātes Codes bibliotēkā

.

Foto orientēšanās sacensības "Iepazīsti Codes pagastu pēc fotogrāfijas"

2023. gada 19. maijā sadarbojoties ar Codes pagasta Jauniešu Domnīcu, bibliotēka organizēja foto orientēšanās sacensības bērniem un jauniešiem. Mērķis bija ieinteresēt jauniešus atpazīt Codes pagastu pēc fotogrāfijām, tika doti arī papildus uzdevumi, lai bērniem un jauniešiem šis sacensības būtu interesantākas. Bērni un jaunieši startēja divās grupās, jo uzdevumi bija atšķirīgi, pēc grūtības pakāpes. Mazākajiem bērniem tie bija vieglāki, jauniešiem , jau nopietnāki un arī papilduzdevumi bija jāpadomā. Kopā piedalījās 20 bērni un jaunieši. Ar milzīgu azartu, jautrību un smiekliem, katrs uzdevumu veica atšķirīgi, vērtējums pēc ātrākā laika. Noslēgumā uzvarētāju sveikšana. Bērnu vecuma grupā Jānis Tirzmalis un Mareks Zemecs, jauniešiem Klāvs Kļaviņš un  Kristīne Kanapecka.

Codietes Irēnas Andrejevas gleznu izstādes "Jūra ir simbols bezgalīgs un noslēpumains" atklāšana

2023. gada 18. maijā notika nu jau septītā mūsu Codes pagasta iedzīvotājas Irēnas Andrejevas gleznu izstādes atklāšana. Tas ir kļuvis, jau par tradīciju, katru gadu ļaut ieraudzīt savas jaunākās gleznas. Kā bibliotēkas lietotāji uzskata, ka Irēnas gleznas ir viņas vizītkarte, košas, krāsainas un atpazīstamas. Irēna glezno katru brīvo brīdi, šis konkrētās gleznas ir tapušas Covid laikā, kad iespējas iziet ārpus mājas bija ierobežotas. Gleznās liela daļa attēloti ziedi, klusā daba, jūras skati. Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz septembrim.

BJŽ noslēguma pasākums

24. janvāri Codes bibliotēkā BJŽ noslēguma pasākums, kurā tika apbalvoti mazie lasītāji. BJŽ piedalījās Codes pamatskolas 1. un 2. klases bērni, kā arī skolotājas Inta Jonāne un Santa Dručka.

Bērni bija sagatavojuši zīmējumus par izlasītajām grāmatām, kā arī sagatavojuši dzejoļus, kurus izmantoja skolas dzejoļu konkursā. Par pamatu zīmējumiem un dzejoļiem bija I. Zanderes grāmata "Kaķis uz klavierēm".

Lasītāju klubiņa "Tik un tā" tikšanās

26. janvārī, kā jau ierasts uz tematisku pēcpusdienu sanāca Codes bibliotēkas lasītāju klubiņš "Tik un tā", lai piedalītos pasākumā, kas bija veltīts R. Blaumaņa 160. jubilejai.

Pasākumā tika radīta prezentācija par R. Blaumaņa daiļradi, biogrāfija. Lasīta mazāk pazīstama dzeja, prezentēta muzeja māja "Braki", atcerēta Blaumaņa darbu filmogrāfija.