Vecsaules pagasta Jaunsaules bibliotēka

IMG Darba laiks
Pirmdiena 9.00-16.00
Otrdiena 9.00-16.00

Trešdiena*

8.00-15.00
Ceturtdiena 11.00-18.00
Piektdiena 9.00-16.00
*Katra mēneša otrā trešdiena - metodiskā diena

Bibliotēkas vadītāja

Inese Paviļone

  

Adrese

"Jaunsaules pamatskola", Jaunsaule, Vecsaules pagasts, Bauskas novads, LV-3915

Tālr.

63945474

E-pasts

jaunsaule@bauskasbiblioteka.lv

 

Facebook

 

www.kulturasdati.lv

Dibināšanas gads

1923.

Krājuma lielums:

5487

Preses izdevumi

20

Novadnieki

Aktrise Irma Bune,

Aktieris Jānis Dauksts,

Ārsts Jānis Bune,

Žurnālists Kārlis Pakalns.

 
 
 
 Ievērojamas vietas

Jaunsaules evaņģeliski luteriskā baznīca.

Aktualitātes Vecsaules pagasta Jaunsaules bibliotēkā

.

Ģimenes dienai veltīts pasākums "No visas sirds"

Maijā, kad tik reibinoši smaržo ceriņi un ābeļziedi, tiek svinēta Ģimenes diena.

9.maija pēcpusdienā tuvāki un tālāki viesi ciemojās bibliotēkā, lai kopīgi klausītos dzeju, mūziku, sadziedātos un priecātos par satikšanos. Pasākumā ar aizkustinošu dzejas lasījumu piedalījās vecsaulietis, dzejas grāmatas „Tas viss no sapņiem nācis” autors Zigmārs Dunkulis. Ar muzikāliem priekšnesumiem apmeklētājus priecēja jaunsauliete Antra Balgalve.

Prieks par novadniekiem, kuri labprāt piedalās pasākumos un ar saviem talantiem spēj iepriecināt citus.

Paldies Antrai Balgalvei un Zigmāram Dunkulim par svētku sajūtas radīšanu  jaunsauliešiem un bibliotēkas viesiem!

Viesmīlīgās Gruzijas neaizmirstamais stāsts

Vēsā, ziemīgā februāra pēcpusdienā krietnam apmeklētāju pulciņam bija iespēja doties virtuālā ceļojumā uz saulaino un viesmīlīgo Gruziju. Ar saviem iespaidiem, fotogrāfijām, video un atmiņu stāstiem dalījās aizrautīgi ceļotāji Ilze un Agris Aņūni. Ar interesi klausījāmies Ilzes stāstījumā par Gruzijas kultūru, tradīcijām un pārsteidzošo dabas skaistumu. Ilze ne tikai mūs aizveda ceļojumā stundas garumā, bet arī cienāja ar Gruzijas našķiem, kurus bija pārveduši no ceļojuma speciāli šai tikšanās reizei.

"Mirkļi pāri laikam" - Jaunsaules bibliotēkai 100

Jaunsaules bibliotēka dibināta 1923. gada 4.decembrī. Uz simtgades jubilejas atzīmēšanu tika aicināti lasītāji, bibliotēkas apmeklētāji, sadarbības partneri, atbalstītāji, bibliotēkas bijušās vadītājas un kolēģes.

Pasākuma mērķis bija iepriecināt apmeklētājus ar muzikāliem priekšnesumiem, dalīties atmiņās un izbaudīt satikšanās prieku.

Ar sirsnīgām dziesmām un muzikāliem priekšnesumiem iepriecināja mūziķis un komponists Aigars Voitišķis, arī viņa skolniece ģitāras spēlē Nikija Aija Blūdža - Pilsrundāles vidusskolas mākslas un mūzikas skolas audzēkne. Ar krāšņu, skanīgu dziedāšanu pasākumu izdaiļoja Codes sieviešu ansamblis "Mežrozītes".

Poētiku un sirsnību jubilejas svinībām piešķīra dzejas lasījumi Ceraukstes bibliotēkas vadītājas Rasmas Strautmales izpildījumā.

Noslēgumā svētku dalībnieki baudīja simtgades kliņģeri un kavējās sarunās.

Laimdotas Mustermanes grāmatu "Ar trīs vārdiem" pārlapojot

18.oktobrī, Brunavas bibliotēkai sadarbojoties ar Jaunsaules bibliotēku,  Ērgļu klubā notika novadpētniecības pasākums "Laimdotas Mustermanes  grāmatu "Ar trīs vārdiem" pārlapojot … toreiz un tagad". Šogad aprit 18 gadi kopš grāmatas izdošanas.

Latvijā ir ļoti maz pagastu, kuriem ir sava grāmata par vēsturi, bet Brunavas pagasts ar to var lepoties, pateicoties aktīviem, enerģiskiem, atsaucīgiem un uzņēmīgiem ļaudīm.

Ar savām atmiņām par grāmatas izdošanu, finansiālo nodrošinājumu dalījās tā laika Brunavas pagasta padomes priekšsēdētājs Aivis Kārkliņš.

Par visām grāmatas tapšanas "aizkulisēm" pastāstīja autores meita Daina.

Lielu darbu grāmatas veidošanā ir ieguldījusi izdevuma konsultante, Laimdotas Mustermanes bijusī audzēkne, novadniece Mārīte Ozoliņa. Ar aizraujošu stāstu Mārīte atklāja faktus, kas grāmatā nebija aprakstīti.

Par sadziedāšanos rūpējās mūsu pagasta muzikants Albīns. Netrūka ne skaistu dziesmu, ne patīkamu atmiņu Albīna izpildījumā.

Plašu video un foto materiālu  par senākiem laikiem un mūsdienām bija apkopojis Dainis Konrāds. Apmeklētāji ar lielu interesi skatījās video, atcerējās jaunību un priecājās par satikšanos.

Vislielākais prieks un pateicība ļaudīm, kuri ar savu klātbūtni kuplināja pasākumu, sadziedājās un dalījās kopīgās atmiņās.

Izglītojošs brauciens uz Tukuma novadu

2023. gada 7. jūnijā Vecsaules, Jaunsaules un Ozolaines bibliotēku čaklākie lasītāji devās izglītojošā braucienā uz Tukuma novadu. Dzejnieka Imanta Ziedoņa jubilejas gadā vēlējāmies izbraukuma dalībniekiem sniegt dziļāku ieskatu dzejnieka dzīves un daiļrades lappusēs, godināt dzejnieka piemiņu.

 

Tika apmeklēts Lapmežciema muzejs, apskatīta ekspozīcija, kas stāsta par dažādajām zvejnieka dzīves un darba formām cauri laikiem. Muzejā demonstrēta Lapmežciema pamatskolas audzēkņu veidotu videofilmu par Imantu Ziedoni. Apmeklēta arī Lapmežciema bibliotēka un iepazīts bibliotēkas darbs. Turpat parkā bija apskatāma Engures Mākslas skolas audzēkņu veidota darbu izstāde "Krāsainās pasakas", kas veltīta Imanta Ziedoņa jubilejai.

 

Ragaciema kapsētā, kur atdusas dzejnieks, ar līdzpaņemtajiem ziediem un Vecsaules bibliotēkas vadītājas Agritas lasītām dzejas rindām, godināta dzejnieka piemiņa.

 

Apciemota arī zvejnieku sētu "Dieniņas" Bērzciemā, kur raidījuma "Īstās latvju saimnieces" atraktīvā dalībniece Iveta Celkarte izklaidēja ar stāstiem par dzimtas un Bērzciema vēsturi, cienāja ar pašu ķertām un kūpinātām zivīm, ar savu sirsnību un viesmīlību sasildīja mūsu sirdis.

Tauriņu ekspozīcijas izstādes "Tauriņu laiks" atklāšana

2023. gada 27. marta pēcpusdienā bibliotēkā iemājoja tauriņi. Tika atklāta entomologa Emīla Ēmaņa tauriņu ekspozīcijas izstāde "Tauriņu laiks". Entomologs pastāstīja par izstādes tapšanu, ar interesantu, izglītojošu stāstījumu iepazīstināja ar izstādē apskatāmajiem eksponātiem. Netrūka daudz jautājumu un izsmeļošu atbilžu. Noslēgumā tika izspēlētas Valsts augu aizsardzības dienesta veidotas izzinošas spēles par tauriņiem un kukaiņiem. Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz 19. maijam.

Teātra dienai veltīts pasākums "Par teātri, aktiermākslu un dzīvi"

Jaunsaules bibliotēkā 2023. gada 31. marta vakarā notika teātra dienai veltīts pasākums "Par teātri, aktiermākslu un dzīvi'. Ieradās kupls pulciņš apmeklētāju, kurus ar jautriem un atraktīviem priekšnesumiem iepriecināja Jaunsaules amatierteātris "Laucis" un viesi no Stelpes amatierteātra.

 

Teātra mēnesī, 1. martā, 85 gadu jubileju atzīmēja tautā iemīļotā, elegantā, ar milzīgām darba spējām apveltītā aktrise Olga Dreģe. Apmeklētāji ar interesi klausījās citātus no Olgas Dreģes grāmatas "Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!".

 

Vakara izskaņā pie tējas tases tika kopīgi diedātas dziesmas, un tā kā bija ieradušies ciemos aktieri, neiztika bez anekdošu un dažādu atgadījumu (no teātra dzīves) stāstīšanas.

 

Bibliotēkā bija apskatāma literatūras izstāde par aktrisi Olgu Dreģi.