Vecsaules pagasta Jaunsaules bibliotēka

IMG Darba laiks
Pirmdiena 9.00-16.00
Otrdiena 9.00-16.00

Trešdiena*

8.00-15.00
Ceturtdiena 11.00-18.00
Piektdiena 9.00-16.00
*Katra mēneša otrā trešdiena - metodiskā diena

Bibliotēkas vadītāja

Inese Paviļone

  

Adrese

"Jaunsaules pamatskola", Jaunsaule, Vecsaules pagasts, Bauskas novads, LV-3915

Tālr.

63945474

E-pasts

jaunsaule@bauskasbiblioteka.lv

 

www.kulturasdati.lv

Dibināšanas gads

1923.

Krājuma lielums:

5487

Preses izdevumi

20

Novadnieki

Aktrise Irma Bune,

Aktieris Jānis Dauksts,

Ārsts Jānis Bune,

Žurnālists Kārlis Pakalns.

 
 
 
 Ievērojamas vietas

Jaunsaules evaņģeliski luteriskā baznīca.

Aktualitātes Vecsaules pagasta Jaunsaules bibliotēkā

.

Izglītojošs brauciens uz Tukuma novadu

2023. gada 7. jūnijā Vecsaules, Jaunsaules un Ozolaines bibliotēku čaklākie lasītāji devās izglītojošā braucienā uz Tukuma novadu. Dzejnieka Imanta Ziedoņa jubilejas gadā vēlējāmies izbraukuma dalībniekiem sniegt dziļāku ieskatu dzejnieka dzīves un daiļrades lappusēs, godināt dzejnieka piemiņu.

 

Tika apmeklēts Lapmežciema muzejs, apskatīta ekspozīcija, kas stāsta par dažādajām zvejnieka dzīves un darba formām cauri laikiem. Muzejā demonstrēta Lapmežciema pamatskolas audzēkņu veidotu videofilmu par Imantu Ziedoni. Apmeklēta arī Lapmežciema bibliotēka un iepazīts bibliotēkas darbs. Turpat parkā bija apskatāma Engures Mākslas skolas audzēkņu veidota darbu izstāde "Krāsainās pasakas", kas veltīta Imanta Ziedoņa jubilejai.

 

Ragaciema kapsētā, kur atdusas dzejnieks, ar līdzpaņemtajiem ziediem un Vecsaules bibliotēkas vadītājas Agritas lasītām dzejas rindām, godināta dzejnieka piemiņa.

 

Apciemota arī zvejnieku sētu "Dieniņas" Bērzciemā, kur raidījuma "Īstās latvju saimnieces" atraktīvā dalībniece Iveta Celkarte izklaidēja ar stāstiem par dzimtas un Bērzciema vēsturi, cienāja ar pašu ķertām un kūpinātām zivīm, ar savu sirsnību un viesmīlību sasildīja mūsu sirdis.

Tauriņu ekspozīcijas izstādes "Tauriņu laiks" atklāšana

2023. gada 27. marta pēcpusdienā bibliotēkā iemājoja tauriņi. Tika atklāta entomologa Emīla Ēmaņa tauriņu ekspozīcijas izstāde "Tauriņu laiks". Entomologs pastāstīja par izstādes tapšanu, ar interesantu, izglītojošu stāstījumu iepazīstināja ar izstādē apskatāmajiem eksponātiem. Netrūka daudz jautājumu un izsmeļošu atbilžu. Noslēgumā tika izspēlētas Valsts augu aizsardzības dienesta veidotas izzinošas spēles par tauriņiem un kukaiņiem. Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz 19. maijam.

Teātra dienai veltīts pasākums "Par teātri, aktiermākslu un dzīvi"

Jaunsaules bibliotēkā 2023. gada 31. marta vakarā notika teātra dienai veltīts pasākums "Par teātri, aktiermākslu un dzīvi'. Ieradās kupls pulciņš apmeklētāju, kurus ar jautriem un atraktīviem priekšnesumiem iepriecināja Jaunsaules amatierteātris "Laucis" un viesi no Stelpes amatierteātra.

 

Teātra mēnesī, 1. martā, 85 gadu jubileju atzīmēja tautā iemīļotā, elegantā, ar milzīgām darba spējām apveltītā aktrise Olga Dreģe. Apmeklētāji ar interesi klausījās citātus no Olgas Dreģes grāmatas "Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!".

 

Vakara izskaņā pie tējas tases tika kopīgi diedātas dziesmas, un tā kā bija ieradušies ciemos aktieri, neiztika bez anekdošu un dažādu atgadījumu (no teātra dzīves) stāstīšanas.

 

Bibliotēkā bija apskatāma literatūras izstāde par aktrisi Olgu Dreģi.