Vecsaules pagasta Vecsaules bibliotēka

tl_files/images/bcb-bibliotekares/bauska/vecsaule.JPG Darba laiks
Pirmdiena 9.00-18.00
Otrdiena 9.00-17.00

Trešdiena*

9.00-17.00
Ceturtdiena 9.00-17.00
Piektdiena 9.00-16.00
pārtraukums 12.00-13.00
*Katra mēneša otrā trešdiena - metodiskā diena

Bibliotēkas vadītāja

Agrita Hatkēviča

  

Adrese

"Skola", Vecsaule, Vecsaules pagasts, Bauskas novads, LV-3932

Tālr.

63946446

E-pasts

vecsaule@bauskasbiblioteka.lv

 

www.kulturasdati.lv

Dibināšanas gads

1922.

Krājuma lielums:

8062

Preses izdevumi

26

Novadnieki

Rakstnieks Jānis Sarma,

Raksntiece Lūcija Zamaiča.

 

Ievērojamas vietas

Vecsaules luterāņu baznīca.

Aktualitātes Vecsaules bibliotēkā

.

Pieredzes brauciens aktīvākajiem lasītājiem un bibliotēkas atbalstītājiem

2023. gada 7. jūnijā Vecsaules bibliotēka kopā ar Ozolaines un Jaunsaules bibliotēkām, rīkoja izglītojošu pieredzes braucienu saviem aktīvākajiem lasītājiem un bibliotēku atbalstītājiem. Apmeklējām Lapmežciema bibliotēku un Lapmežciema novadpētniecības muzeju, kur tikām iepazīstināti ar zvejniecības tēmai veltīto ekspozīciju, senā zvejniekciema un zvejniecības vēsturi un tradīcijām. Muzejā ierīkotajā dzejnieka novadnieka Imanta Ziedoņa piemiņas istabā noskatījāmies Lapmežciema skolas audzēkņa veidoto filmu par dzejnieku, aplūkojām Imanta Ziedoņa "Krāsaino pasaku" tēmai veltītu spilventiņu izstāde, savukārt, parkā pie muzeja varēja aplūkot mākslas skolas audzēkņu lielformāta zīmējumu izstādi "Krāsainās pasakas". Ar ziedu nolikšanu un Imanta Ziedoņa dzejas rindām, godinājām dzejnieku viņa atdusas vietā Ragaciema kapsētā. Engurē tikāmies ar uzņēmīgajiem un darbīgajiem ceptuves "Kukul" īpašniekiem, bet Bērzciemā mūs sagaidīja sirsnīgā, šarmantā zvejnieku sētas "Dieniņas" saimniece, kura aizraujošā, atraktīvā veidā, sasaistot savas dzimtas un pagasta vēsturi, mūs iepazīstināja ar zvejnieku dzīvi un darbu no sendienām līdz pat šodienai. Tikām cienāti ar gardām, pašu zvejotām un sagatavotām zivīm.

 

Pozitīvām emocijām pārpilna diena, tiekoties ar sirsnīgiem, darbīgiem un dzīves gudriem cilvēkiem.

Bērnu žūrijas brauciens

2023. gada 24. maijā notika lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022" dalībnieku noslēguma pasākums. 41 Vecsaules bibliotēkas Bērnu žūrijas eksperts, kopā ar Ozolaines bibliotēkas  ekspertiem, devās izzinošā piedzīvojumu braucienā uz Valmieru. Apmeklējām fantastisko fantāzijas zemi "Neonija", kura pārsteidza ar savu noslēpumainību, krāsainību un burvību. Braucienā pa Gauju ar kuģīti "Gaujas tramvajs", vērojām skaistos Valmieras skatus, klausoties kapteiņa stāstījumā par ievērojamākām Valmieras vietām  un teikas par tām, apmeklējām Valmieras vecākās celtnes, Sīmaņa baznīcas,  galeriju, kur “runājošā” glezna iepazīstināja ar baznīcas un pilsētas vēstures faktiem, aplūkojām seno pulksteņa mehānismu, ērģeles un zvanu kolekciju, bet uzkāpjot baznīcas skatu tornī, varēja vērot skaisto pilsētas panorāmu, līdz pat Zilajiem kalniem. Mājupceļā iegriezāmies Beverīnas labirintu un koka skulptūru parkā, kur katrs varēja izvēlēties un izmēģināt visdažādākās spēles un atrakcijas. Diena bija pārsteidzošu notikumu, smieklu un prieka piepildīta.

Projekta "Literatūras un fantāzijas virpuļos" tikšanās ar Inesi Valteri

2023. gada 8. maijā, Bauskas CB realizētā un VKKF atbalstītā projekta "Literatūras un fantāzijas virpuļos" ietvaros, sadarbībā ar Vecsaules bibliotēku, Vecsaules pamatskolā viesojās stāstniece un grāmatu autore Inese Valtere. Izzinošā nodarbībā stāstniece iepazīstināja bērnus ar grāmatas tapšanas procesu no stāsta iecerei līdz grāmatas vākiem ar zelta burtiem. Stāstījums tika papildināts ar atraktīviem, jautriem uzdevumiem. Paldies Inesei Valterei par aizraujošo, atraktīvo un sirsnīgo tikšanos!

Baltā galdauta svētki

2023. gada 3. maijā, dzejnieka Imanta Ziedoņa 90. dzimšanas dienā,  kopā ar 5. klases skolniekiem, bibliotēkā klājām svētku gadu ar balto galdautu. Svētkus iesākām ar īsu ieskatu 4. maija svinību vēsturē un kopīgi nodziedātu Latvijas Valsts himnu. Godinot dzejnieku Imantu Ziedoni jubilejā, bērni izvēlējās un lasīja tautasdziesmas no Imanta Ziedoņa sakārtotā tautasdziesmu krājuma "Manas tautasdziesmas: Tu dzīvoji dižu darbu". Pēc filmas "Latviešu valodas stāsts" noskatīšanās, nācās atbildēt uz testa "Zini vai mini: Mana Latvija" jautājumiem un piedalīties atraktīvā lepošanās spēlē "Mēs lepojamies ar Tevi, Latvija!" Mums ir tik daudz lietu, ar ko  varam lepoties!

Mantojuma sardzē: Atmiņas par pagājušiem laikiem Vecsaulē

2023. gada 21. aprīlī, Bibliotēku nedēļas ietvaros, Vecsaules bibliotēka kopā ar Vecsaules saieta namu un Ozolaines bibliotēku rīkoja tematisku pasākumu "Mantojuma sardzē: Atmiņas par pagājušiem laikiem Vecsaulē". Sarunas risinājās par laika posmu, ko sauc par “kolhoza laikiem”. Pasākuma dalībniekus priecēja dziedātāja, mūziķa un dziesmu autora Māra Slokas priekšnesums, kurš īsu brīdi arī ir bijis vecsaulietis, šeit dzīvojis un strādājis, un tieši šeit nodibinājis savu pirmo mūzikas grupu.  Vecsaulieša Kārļa Kuļikauska vecākā uzņemto filmu par darba un kultūras tradīcijām šajā laika posmā "Tā dzīvoja un strādāja Vecsaulē" demonstrēja un komentēja Kārlis Kuļikausks jaunākais. Atmiņās par šo laiku dalījās ilggadējais bijušā kolhoza “Vecsaule” valdes priekšsēdētājs Viktors Pudāns un citi dalībnieki. Pasākums pulcēja krietnu apmeklētāju pulku.

Skaļās lasīšanas sacensības pirmā kārta

2023. gada 21. aprīlī Vecsaules bibliotēkā notika Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības 1. kārta 5. klases skolniekiem. Ievērojot sacensību nolikumu, bērni prezentēja izvēlēto grāmatu un lasīja fragmentu no tās. Apkopojot rezultātus, žūrijas komisija izvirzīja 3 pretendentus dalībai 2. kārtas pusfināla sacensībai Bauskā.