Valles pagasta bibliotēka

tl_files/images/bcb-bibliotekares/vecumnieki/valle.JPG

Darba laiks   Adrese
Pirmdiena 11.00-18.00 Liepu iela 15, Valle,
Otrdiena 10.00-17.00 Valles pag.,
Ceturtdiena 11.00-18.00 Bauskas nov., LV-5106
Piektdiena 10.00-17.00 Tālr. 65152950
Trešdiena Metodiskā www.kulturasdati.lv
  diena e-pasts:

vallesbiblioteka@inbox.lv

valle.biblioteka@vecumnieki.lv

   

Bibliotēkas vadītāja

Ingūna Kļaviņa
     
Dibināšanas gads: Bibliotēka dibināta 1958. gadā. Patlaban atrodas pirmskolas izglītības iestādes  „Cielaviņa” ēkā.
Krājuma lielums: 8803
Preses izdevumi: 19
Darba rādītāji 2021. gadā
 
Izsniegums: 5811
Lietotāju skaits: 204
Apmeklējumu skaits: 1703
Novadnieki

Režisors un aktieris Alfrēds Amtmanis–Briedītis, aktieris Teodors Amtmanis, rakstnieks Aivars Kalve, aktrise Astrīda Vecvagare, operdziedātājs Ādolfs Kaktiņš, baletdejotājs un horeogrāfs Alfrēds Spura, gleznotāja Leontīne Zebauere, gleznotāja Zenta Muceniece, fotogrāfs Zigismunds Zālmanis.

Šodien aktīva pagasta vēstures izzinātāja un dzejniece, vairāku grāmatu autore G. Viegliņa- Valliete.

Ievērojamas vietas Valles evaņģeliski luteriskā baznīca, Brāļu Amtmaņu muzejs „Zvanītāju Bukas”, Atpūtas komplekss „Makšķernieku paradīze”.
Tradicionāli pasākumi
  • Ikgadējas tematiskās pēcpusdienas
  • Sadarbojas ar vietējo skolu, bēnudārzu un muzeju

Aktualitātes Valles bibliotēkā

.

Grāmatas atvēršanas svētki

  Apgāds “Jumava” laidis klajā mūsu novadnieces Ginas Viegliņas trešo grāmatu par atradeni Betu, tādēļ 31.janvāra pēcpusdienā Valles bibliotēkā notika grāmatas atvēršanas svētki, kuros piedalījās gan vietējie autores daiļrades cienītāji, gan Vecumnieku Domes pārstāvji. Šī ir trešā un noslēdzošā grāmata par bāreni Betu. 2016.gadā iznāca pirmais romāns “Atradene un eņģelis”, 2017.gadā turpinājums, kas gan vēstīja par notikumiem pirms meitenes dzimšanas, “Dievs, Piedod”. Jaunajā stāstu grāmatā autore atkal  atgriežas bērnībā, dzīves līkloči jau pieaugušo Betu aizved prom no Rīgas uz laukiem, tāpēc spilgti aprakstīts periods un pastāvošā iekārta no pēckara laikiem līdz briedumam atmodas gados.

G.Viegliņa stāstīja, kā un kādēļ tapusi grāmata, lasīja dzeju un vēstīja par savām radošajām iecerēm, kuras vēlas realizēt tuvākajā nākotnē.

Klātesošie novēlēja autorei spēku, izturību, “vieglu spalvu” jaunu dzejoļu tapšanā un, galvenais, veselību!

Aerofotogrāfijas bibliotēkā

  Valles pagasta bibliotēkā apskatāma Jura kalniņa aerofotogrāfiju izstāde “Latvija no putna lidojuma”. J. Kalniņš ir plaši pazīstams fotomākslinieks, kas lielu uzmanību veltījis fotografēšana no lidaparātiem, kā, piemēram helihoptera, lidmašīnas un gaisa balona, tādējādi atspoguļojot interesantas, noskaņām bagātas ainavas, objektus un cilvēku rakursus.

   Realizēti dažādi radoši projekti, daudzus no tiem atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, piemēram, “Brīnišķā Latvija”, “Latvija lidojumā”. Viņa darbi ir  eksponēti Latvijā, Somijā, Francijā, Krievijā, Uzbekistānā. Izstādi “Rīga no augšas” novērtējuši skatītāji Londonā un Romā. Fotogrāfijas ir tikušas publicētas daudzos fotoalbumos. Tandēmā ar franču domātāju Bernāru Sordē (Bernard Sordet) tapis izdevums “Iespējamā Eiropa”. Grāmata ir kā  saruna, jo viņus abus vieno mīlestība uz Latviju, uz skaisto, kas jāsaglabā. Sordē ieskatā J.Kalniņa darbi “aicina mūs ieraudzīt nospiedumus, ko dabā atstājis cilvēks”. Grāmatas autors B.Sordē kopā ar tulkotāju Kristīni Našenieci 29.decembrī  viesojās bibliotēkā izstādes atklāšanas pasākumā. Pie mums viesojās arī lidotājs Andrejs Asaris, ar kuru kopā šoruden J.Kalniņš veica lidojumus virs Valles un tuvākās  apkārtnes - tapušas skaistas  fotogrāfijas, kurās redzama gan Valle, gan Vecumnieki no putna lidojuma. 

Grāmatas atvēršana

  31. martā Valles bibliotēkā notika mūsu novadnieces Ginas Viegliņas - Vallietes autobiogrāfiskā romāna "Atradene un eņģelis" atvēršanas svētki. Grāmatas prezentācija sagatavota sadarbībā ar Valles dramatisko kolektīvu un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu. Darbojās apgāda "Jumava" grāmatu galds.

  Grāmata ir par meiteni Betu. Beta ir bārene, viņas vecākus noslepkavoja nezināmi ļaundari vēl mazai esot. Mīlestības apvīta bērnība Betai ir palikusi sveša pasaule, tikpat sveša kā mātes glāsts. Viņu audzina pamāte- rupja, neizglītota sieviete. Meitene mīlestību meklē pie svešiniekiem, un daži to neliedz gan bērnunamos, gan internātskolā. Sveši cilvēki pamazām iedēsta mazās Betas sirdī jaunu puķi, kas lēnām izaug, uzplaukst un pārvēršas bijībā pret skaisto.

Pavasara krāsas

Valles bibliotēkā krāsās atdzimst pavasaris! Izstādes "Teiksma par pavedienu" darbu autori ir Vecumnieku tautas nama Floristikas studija. Izstāde aplūkojama līdz 24. martam.

Esi atbildīgs!

  “Tev vienmēr jābūt atbildīgam par tiem, ko esi pieradinājis…” - ar šiem A. de Sent-Ekziperī vārdiem decembrī Valles saieta namā sākās tikšanās ar žurnālisti Zandu Radziņu un mūziķi Jāni Radziņu. Abi kopā izdevuši grāmatu “Poga. Pasaka maziem un lieliem”, kurai pievienots arī kompaktdisks ar dziesmām. Poga ir mazmazītiņa kucēna dvēselīte. Nokļuvusi Debesīs, viņa satiek citu suņu dvēseles - aklo Blekiju, pinkaino Čiekuru, lepno, skaisto Rebeku un uzticamo Rudo. Cik suņu, tik aizkustinošu likteņu un dzīves stāstu.

  Vārds “atbildība” bija tikšanās atslēgvārds, jo Zanda un Jānis dodas uz skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm visā Latvijā, lai kopā ar suņu meiteni Loti vadītu Atbildības stundas. Zanda ļoti aizraujoši un interesanti stāstīja par dzīvnieku turēšanu un kopšanu, kā arī suņu psiholoģiju. Uzzinājām, kāpēc suņiem ir tik paniskas bailes no uguņošanas, kādēļ ir vajadzīgs uzpurnis un kā aizsargāties, ja uzbrūk svešs, nikns suns. Tika demonstrēta filmiņa, kura neatstāja vienaldzīgu nevienu no zālē esošajiem, un nevilšus acīs iezagās miklums - uz mums raudzījās patversmes suņuki - viņiem visiem pāri nodarījis cilvēks.