Skaistkalnes pagasta bibliotēka

tl_files/images/bcb-bibliotekares/vecumnieki/skaistkalnes2015.jpg

Darba laiks   Adrese
Pirmdiena 9.00-16.00 Skolas iela 1,
Otrdiena 10.00-17.00 Skaistkalne, Skaistkalnes pag.,
Trešdiena 9.00-14.00 Bauskas nov. LV-3924
Ceturtdiena 11.00-18.00 Tālr. 63933318
Piektdiena 9.00-16.00 www.kulturasdati.lv
   

e-pasts:

sango11@inbox.lv

skaistkalne.biblioteka@vecumnieki.lv

   
   

Bibliotēkas vadītāja Daiga Jakuška

un bibliotekāre Inga Pavlovska

     
Dibināšanas gads: 1921. gads. Bibliotēka atrodas Skaistkalnes centrā, pagasta pārvaldes ēkā.
Krājuma lielums: 8416
Preses izdevumi: 25
Darba rādītāji 2021. gadā
 
Izsniegums: 6766
Lietotāju skaits: 302
Apmeklējumu skaits: 3951
Novadnieki Rakstniece un izdevēja Dzintra Šulce, aktieris Gundars Silakaktiņš, izdevēja Santa Auča-Dansberga.
Ievērojamas vietas Skaistkalnes katoļu baznīca un klosteris, Skaistkalnes muiža.Pagasta teritorijā novērojamas karsta parādības - kritenes, kur, ūdenim šķīdinot ģipša iežus, izveidojas tukšumi, kas iebrūk un veido karsta kritenes.
Tradicionāli pasākumi
  • Sadarbība ar pagasta ar novadpētniecības krātuvi "Novadnieki", Skaistkalnes sākumskolu un vidusskolas skolēnu domi.
  • Kopā ar novadnieci Dzintru Šulci tiek veidoti dažādi literāri pasākumi, pēcpusdienas, konkursi, ekskursijas, izzinoši-radošas nodarbības, talkas, apzināti un popularizēti vietējie amatnieki.
  • Rokdarbu, vaļasprieku, floristikas izstādes.
  • Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošās izstādes.

 

Aktualitātes Skaistkalnes pagasta bibliotēkā

 

Putnu diena Skaistkalnē

  Laikā, kad gaisā virmo pavasaris, katru dienu manāmi  gājputnu kāši debesīs un putnu sasaukšanās, piektdien, 8. aprīlī Skaistkalnes pagasta bibliotēka  aicināja ikvienu uz  Putnu dienu  tirgus laukumā.  Jau no agra rīta tika atbilstoši noformēta  tirgus nojume. Pasākuma mērķis - iegūt informāciju un apmainīties ar zināšanām par putniem, atbildot uz  bibliotekāru sagatavotajiem jautājumiem,  atpazīt putnu balsis, iepazīties ar  grāmatu izstādi par putniem, pašrocīgi  izgatavot būrīti strazdiem vai zīlītei, kā arī radīt pozitīvas emocijas, saudzējošu attieksmi pret putniem.

  Pasākumu kuplā skaitā atbalstīja Skaistkalnes vidusskolas un sākumskolas audzēkņi un audzinātājas. Pēc attiecīgi sagatavotām  dēlīšu sagatavēm,  zinoša meistara Jāņa Baloža vadībā  būrīšus  strazdiem un zīlītēm meistaroja gan sākumskolas  audzēkņi, gan vidusskolēni un pieaugušie. Tirgus apmeklētāji izrādīja interesi par  notiekošo, interesējās  par būrīšu iegādi. Uz  kopīgiem spēkiem  gatavotajiem būrīšiem tika atstāti darinātāju autogrāfi, notika kopīga fotografēšanās.  Izgatavotie būrīši tiks izlikti  kokos pie bērnu atpūtas laukuma.

  Lai putnu dziesmas priecē un iedvesmo! Uz tikšanos nākamajā Putnu dienā!

Bibliotēku nedēļa

   Šī gada Bibliotēku nedēļas moto Raiņa vārdi- “Pastāvēs, kas pārvērtīsies” mudināja Skaistkalnes bibliotēku uz atraktīvu aktivitāti pagasta tirgus laukumā “Bibliotēkas pavasara pārvērtības”. Iknedēļas tirgus dienas agrā rītā Bibliotēka iekārtojās tirgus atbilstoši noformētā tirgus nojumē. Izejot ārā no telpām, izmantojot radošu pieeju bibliotēkas darbam, esam ieguvuši jaunus draugus - zinātkārus, lasīt un darboties gribošus, mērķtiecīgus nākošos bibliotēkas apmeklētājus!

   Bibliotekāres Daiga un Inga saposušās pavasarīgi puķainos tērpos sagaidīja pie izstādes “Grāmatu otrā dzīve”, kurā no savu laiku nokalpojušām grāmatām izgatavotas noderīgas lietas - pulkstenis, trauciņš, paliktnis rakstāmlietu piederumu turētājs, pat putnu būrītis un puķu podiņš. Vislielāko uzmanību piesaistīja krāsainā momentloterija, kuru uz spārniem bija atnesušas bezdelīgas. Katrā atradās vēlējums un mazs pārsteigums - pildspalva, zīmulis, blociņš vai pat auduma maisiņš grāmatu nešanai. Tirgus laukumā lieliski iederējās senioru kopas"Saulgriezes" vaļasprieku izstāde “Rokdarbi, kā zāles pret vientulību”. Klātesošie tika pacienāti ar karstu tēju, barankām un kliņģeri. Ikviens varēja izvēlēties sev grāmatzīmi, bija pieejami bukleti par bibliotēkas piedāvātajiem pakalpojumiem. Grāmatu apmaiņas plauktā sev noderīgu lasāmvielu varēja atrast gan lieli, gan mazi. Bibliotēkas piedāvātās aktivitātes ienesa pavasarīgu prieku tirgus laukumā, noskaņojums bija priecīgs gan tirgotājiem, gan pircējiem.