Gailīšu pagasta Gailīšu bibliotēka

tl_files/images/bcb-bibliotekares/bauska/gailisiIlga.JPG Darba laiks
Pirmdiena 9.00-18.00
Otrdiena 9.00-17.00

Trešdiena*

8.00-14.00
Ceturtdiena 8.00-17.00
Piektdiena 8.00-16.00
*Katra mēneša otrā trešdiena - metodiskā diena

Bibliotēkas vadītāja

Ilga Pētersone

  

Bibliotēkā darbojas Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC), kura mērķis ir sniegt informāciju un konsultēt privātpersonas un uzņēmējus par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem, kā arī sniegt konsultācijas par valsts iestāžu pakalpojumiem un valsts iestāžu e-pakalpojumu lietošanu.

Adrese

Sporta iela 3, Uzvara, Gailīšu pagasts, Bauskas novads, LV-3931

Tālr.

63921959

E-pasts

gailisi@bauskasbiblioteka.lv

 

Facebook

 

www.kulturasdati.lv

Dibināšanas gads

1947.

Krājuma lielums:

8918

Preses izdevumi

29

Novadnieki

Grāmatnieks Andrejs Jasens

Ievērojamas vietas

"Rutki" - Jesenu dzimtas mājas

Aktualitātes Gailīšu bibliotēkā

 

Tikšanās ar Mārci Pļaviņu

7.maijā Gailīšu bibliotēkā pirmo līdz ceturto klašu skolēniem norisinājās tikšanās ar bērnu grāmatas “Fogijs dodas kosmosā” autoru Mārci Pļaviņu. Atraktīvais rakstnieks uzreiz iesaistīja sarunā skolēnus, vaicājot gan par nākotnes profesijām, gan par sapņiem, par rakstīšanu un grāmatu lasīšanu. Pēc tam pats pastāstīja, kā vienā vakarā skrienot krosu radusies ideja rakstīt grāmatu,  pēc tam rakstījis un arī pārrakstījis. Autors pastāstīja arī par to, kā viņš sameklējis meksikāņu mākslinieku, ilustratoru Viktoru Nazare, kura zīmējumi likušies piemēroti grāmatas varonim. Tikšanās paskrēja aizraujošās sarunās!

PII "Saulītes" bērni bibliotēkā

21.februārī bērnu dārza “Saulītes” grupa iepazinās ar bibliotēku. Bērni, 2 – 4 gadi, pirmo reizi apmeklēja bibliotēku. Bija pārsteigti, cik daudz grāmatu un cik plašas telpas ir bibliotēkā. Visi kopā skatījāmies multenīti "Vecīša cimdiņš", kur vajadzēja skaitīt, cik dzīvnieku sildījās cimdiņā. Pēc tam vēl skatījāmies multfilmu "Kukulītis". Skaitījām, meklējām pazīstamus burtiņus, un katrs bērniņš atrada arī sava vārda burtiņu!

Radoša darbošanās bibliotēkā

Ziemas garajās dienās - februāra un marta mēnešu radošajās darbnīcās - seniori veidoja sapņu ķērājus, konfekšu pušķus, dekupēja sveces, veidoja dāvaniņu aploksnes. Daudzi gan uztraucās, ka nekad šādas lietas nav veidojuši un viņiem nesanākšot, tomēr, viens otru iedrošinot, dažās stundās tapa pirmie darbiņi, ko katrs vēl mājās teicās papildināt ar dekorējumiem.

PII "Lācītis" bērni bibliotēkā

12.janvārī Uzvaras pamatskolas PII “Lācītis ”vecākā grupiņa apmeklēja Gailīšu bibliotēku, jo PII tika rīkota Grāmatu nedēļa. Kopā lasījām grāmatu, katrs centās izlasīt kādu vārdu, teikumu un pierādīt, ka prot jau lasīt. Tad meklējām biezāko, lielāko un mazāko grāmatu bibliotēkā, skatījāmies multfilmu par Mašu. Bērniem lielu prieku sagādāja zīmējumi uz lielās planšetes.

Tikšanās ar Viesturu Ķerus

2023. gada 23. oktobrī Gailīšu bibliotēkā notika tikšanās ar Viesturu Ķerus. Viņš  ir latviešu ornitologs un rakstnieks. Viens no Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājiem, Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs. 2019. gadā debitējis bērnu literatūrā ar grāmatu "Meža meitene Maija", par šo darbu ieguvis Latvijas Literatūras gada balvu kategorijā "Labākais darbs bērniem" un debijas balvu "Jaunaudze" 2020. gada Jāņa Baltvilka balvas ietvaros. 2022. gadā iznācis autora otrais stāsts bērniem "Korras pasaules", kas ticis nominēts 2023. gada Latvijas Literatūras gada balvai. Tikšanās mērķis bija paplašināt bērnu zināšanas latviešu oriģinālliteratūrā, veicināt interesi par literatūru, kā arī par dabu un putniem. Autors lasīja fragmentus no grāmatām un daudz stāstīja par putniem. Bērni klausījās putnu balsis un centās atpazīt tās. Tika uzdots daudz jautājumu. Uzzinājām kā putni guļ, kāpēc aizmidzis putns nenokrīt no koka? Uz kādām zemēm lido putni? Laiks sarunās paskrēja nemanot. Paldies rakstniekam par  interesanto stāstījumu!  Paldies pasākuma apmeklētājiem!

Tikšanās ar Maiju Laukmani

2023. gada 21. aprīlī plkst. 12.00 Gailīšu pagasta Gailīšu bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Literatūras un fantāzijas virpuļos” ietvaros Maija Laukmane tikās ar Uzvaras pamatskolas skolēniem un citiem interesentiem.

Maija Laukmane ir universāla personība, kuras vārds nav svešs nevienam Latvijā dzīvojošam. Viņa ir ļoti daudzu dzejas krājumu un prozas darbu autore, savai rakstīšanai punktu nav pielikusi un turpina vēl aizvien rakstīt un izdot savus dzejoļus un stāstus gan bērniem, gan pieaugušajiem. Viņa darbojas arī publicistikā, raksta par literātiem un kultūras dzīves norisēm, kā arī ir sabiedriska darbiniece, kas iesaistās dažādu pasākumu organizēšanā un veidošanā.

Liels paldies dzejniecei, literātei Maijai Laukmanei par jauko, aizraujošo tikšanos Gailīšu bibliotēkā ar skolēniem!

Tikšanās ar dzejnieci Inesi Puricku

24.februārī Gailīšu bibliotēkā notika tikšanās ar dzejnieci, novadnieci Inesi Puricku. Dzejniece pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar savu izdoto trešo grāmatu “Manu sapņu spārni”. Grāmatā ir apkopoti 244 dzejoļi. Uz pasākumu bija ieradušies daudzi  dzejas cienītāji, gan pieaugušie, gan skolēni. Starp dzejas lasījumiem, spēlēja uz kokles un izpildīja dziesmas ar autores vārdiem Jurgita Červinska. Divas dziesmas Jurgita bija sacerējusi iepriekšējā vakarā. Dzeja daudzus klausītājus aizkustināja līdz sirds dziļumiem, dažam bija acīs sariesušās asaras.

Pasākumu dzejniece nobeidz ar vārdiem:

“Ļauj saviem sapņiem dzīvot,
Neturi sapņus ciet,
Neuzliec iemauktus skaļus,
Ļauj, lai sapņi dzied!”
 

Droša interneta diena

7. februāris – Droša interneta diena! Arī Gailīšu bibliotēkā kopā ar 4. klases skolēniem pārrunājām, kā jāuzvedas internetā, pēc tam pildījām testu  “Izaicini savas pelēkās šūnas” un atbildējām uz 10 jautājumiem. Skolēni ar lielu prieku krāsoja karodziņus. Bet vislabāk patika risināt rēbusus pēc  bildītēm.