Pasākumu fotogrāfijas

Aptauja

Mājas lapa
Kā Jūs vērtējat bibliotēkas mājas lapu?
Atbildes

Šodien vārda dienu svin

Lija, Olīvija

Novadnieki jubilāri

Novadnieku vārdadienas

Bauskas novads

Lija Brīdaka

Bauskas Centrālā bibliotēka > Novadu bibliotēkas > Bauskas novads > Codes pagasta Jauncodes bibliotēka

Codes pagasta Jauncodes bibliotēka

 

tl_files/images/bcb-bibliotekares/bauska/jauncode2.jpg Darba laiks   Adrese
Pirmdiena 8.30-17.00 Draudzības iela 3-32
pārtraukums 11.30-13.00 Jauncode, Codes pag.,
Otrdiena 12.00-19.00 Bauskas nov., LV-3901
Trešdiena 12.00-19.00 Metodiskā diena Tel: 63928493
Ceturtdiena 12.00-19.00 Codes. pag. mājas lapā
Piektdiena 8.30-17.00 e-pasts:
pārtraukums 11.30-13.00 jauncode-bibl@inbox.lv

Bibliotēkas vadītāja

Inta Krieviņa

    www.kulturasdati.lv

Dibināšanas gads

1947. gadā Bauskas ciema padomē. No 2007. gada augusta pārceļas uz jaunām telpām daudzdzīvokļu mājas 1. stāvā

Krājuma lielums:

8473

Preses izdevumi

33

Darba rādītāji 2019. gadā

 

Izsniegums:

13339

Lieotāju skaits:

508

Apmeklējumu skaits:

9126

Novadnieki
Ārsts un Triju Zvaigžņu ordera kavalieris Kārlis Skalders, Latvijas armijas un Latviešu leģiona virsnieks Vilis Jaunums, izdevniecības "Kontinents" tulkotāja Baiba Gabrānova, Latvijas ūdens motosporta federācijas prezidents un bijušais politiķis Atis Slakteris, pasaules čempions ūdens motosportā Uvis Slakteris.

Ievērojamas vietas


Derpeles muiža, Dreņģeru-Čunkānu kapulauks, Dubes muižas (tagad "Pirtnieki") melnā priede.

Tradicionālie pasākumi


Bibliotēkā kopā sanāk, īsteno idejas un uztur možu garu entuziastu grupiņas:
  • pensionāru klubs "Austraskoks";
  • strādājošo dāmu klubs "Magonītes";
  • vingrošanas pulciņš "Vingri".

 

 

Biznesa atbalsta bibliotēka

Dalība projektā „Pārrobežu uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku tīkla izveidošana” kā vietējā biznesa atbalsta bibliotēka.
Bibliotēkā pieejamie resursi un pakalpojumi:
1. Ar uzņēmējdarbību saistīta literatūra;
2. E-grāmatas angļu valodā (EBSCO datubāze);
3. Individuālās konsultācijas par uzņēmējdarbības tēmu;
4. Informācijas stundas;
5. Tikšanās utt.

 

Aktualitātes Codes pagasta Jauncodes bibliotēkā

.

Skaistie dabas brīnumi Igaunijā

  Veloceļotāja Ivara Prīša fotoizstāde skatāma Jauncodes bibliotēkā. Vasarā Ivars izbraukāja ar velosipēdu Igauniju. Pirmajā izstādes daļā bija skatāmi pirmās nedēļas foto darbi, kuri tapuši nobraucot 1134 kilometrus. 10. janvārī notika izstādes atklāšana, kur viņš rādīja savu prezentāciju, ko papildināja ar plašu stāstījumu.  21.februarī izstādes otrās daļas atklāšana, kura bibliotēkā skatāma visu martu. Izstādes fotogrāfs veltījis Igaunijas Neatkarības gadadienai.

Literāri – muzikāla pēcpusdiena "Kad sirds runā"

Pēcpusdienu organizējām kopā ar Ceraukstes bibliotēku, kas veltīta Valentīna dienai. Ar baltām dūjām un sarkanām sirsniņām rotātā zālē, mūs sagaidīja patīkams pārsteigums. Bija uzaicināti četri  Zemgales dzejnieki: Inese un Jānis Puricki, Inta Špillere, Aija Celma un dziedošai duets ,,Divas balsis’’. Autori lasīja savu dzeju par mīlestību, mūziķi visu ievija dziesmas skaņās. Viss bija tik mīļi, skaisti. Mūs apbūra tik daudz mīlestības apkārt, kas kā vīnkoka stīgas sasaistīja un fascinēja.

Irēnas Andrējevas vaļasprieks

Jauncodes bibliotēkā septembrī skatāma codietes Irēnas Andrējevas darbu izstāde. Zīmējot un gleznojot Irēna gūst iekšēju mieru. Irēnas gleznas skatītāju uzrunā ar košiem, sulīgiem krāsu toņiem, ar patiesu dabiskumu. Ar darbu autori bibliotēkas lietotāji varēs tikties 16.septembrī plkst. 17.00 Jauncodes bibliotēkā.

Ciemiņi no Biržu rajona

6.augustā Jauncodes bibliotēkā viesojās Biržu rajona bibliotekāres ar saviem lasītājiem, kuri darbojas Nemunelio Radviliškio biliotēkas klubā ,,Ad Astra’’. Viesi uzzināja par Jauncodes bibliotēkas sniegtajiem pakalpojumiem, par galvenajiem bibliotēkas rādītājiem, par aktivitātēm, par pulciņu darbību bibliotēkā. Viesi iepazinās ar bibliotēkas izstādēm – Latvijas sports laiku lokos un Mednieka A.Podnieka trofejas un mednieku piederumi.

Grāmatas "Mednieku stāsti" atklāšana

Jauncodes bibliotēkā 5.augustā pulcējās bibliotēkas lietotāji, lai varētu tikties ar grāmatas autoru Pēteri Selecki. Mednieks Andrejs Podnieks bibliotēkā iekārtoja nelielu mednieku trofeju un piederumu izstādi ar kuru iepazīties varēja bibliotēkas apmeklētāji. P. Seleckis mums ļoti daudz pastāstīja - ka medību tradīcijas un kultūra ir ļoti sena, kuras medības ir visinteresantākās, kāpēc viņam stirnu medības ne sevišķi patikušas, kā gājis lāču medībās, atcerējās un pastāstīja dažādus neparastākos mednieku atgadījumus. Šo un vēl daudz interesanta uzzināsiet, izlasot viņa grāmatu.

Iesēj puķi savā lietus dienā

13. maijā bibliotēkā norisinājās tikšanās ar akvareļu mākslinieci Aivu Linkeviču un dzejnieci Silviju Dubulti. Aivas 15 akvareļu darbi visu maija mēnesi bija izvietoti bibliotēkas telpās. Izstādē bija skatāmi  dažādu ziedu mākslas darbi. Pirms četriem gadiem Aivas akvareļus bibliotēkā iepzinām pirmo reizi. Māksliniece savu talantu  izkopj ar katru gadu.  (2019)

Izstāde "Visskaistākā zeme - Latvija"

Sagaidot Latvijas simtgadi, sporta skolotājs Ivars Prīsis ar velosipēdu devās ceļojumā pa Latvijas skaistākajām vietām un tās fotografēja. 2018. gada novembrī Jauncodes bibliotēkā bija skatāma fotogrāfiju izstādes pirmā daļa, kurā redzama Vidzeme un Latgale - fotogrāfs ar velosipēdu 8 dienās nobrauca 1127 km. 7.decembrī tika atklāta foto izstādes otrā daļa, kurā varēja vērot 45 bildes, kas tapušas 8 dienās ceļojot pa Kurzemi un ar velosipēdu nobraucot 803 kilometrus. 2019. gada martā bibliotēkā apskatāmas Ziemeļlatgales fotogrāfijas. Kopā 18 dienās viņš nobraucis 2683 km. Paldies I.Prīsim, ka apmeklētāji varēja iepazīt mūsu zemi! (2018, 2019)

Bauska un baušķenieki

2018. gada augustā un septembrī Jauncodes bibliotēkā bija aplūkojama Nikolaja Ševirjova foto izstāde "Bauska un baušķenieki". Ikviens bibliotēkas apmeklētājs bija aicināti iepazīt Bauskas apkārtni, kultūrvēsturiskus objektus un iedzīvotājus.(2018)

Garšas piedzīvojumi - Kartupeļu ballē

29. augustā bibliotēkā norisinājās Kartupeļu balle, kurā piedalījās kluba "Austraskoks" dalībnieces. Pēcpusdiena iesākās ar piemērotu tematisku dziesmu "Kartupeli, kartupeli, kur ir tavi brāļi?", kuru izpildīja dzeguzēni. Pasākuma apmeklētājas iepazinās ar faktiem no kartupeļu vēstures, uzzināja kartupeļu vērtības un derīgus padomus kulinārijā. Lai Kartupeļu balle būtu jautrāka, dalībnieces minēja mīklas un stāstīja anekdotes par kartupeļiem.(2018, augusts)

No Vīgantes parka...

Jauncodes bibliotēkas 30 čaklākie lietotāji devās ekskursijā. No Vigantes parka piestātnes ar kuģīti "Vīganti" lasītāji devās uz Likteņdārzu, kur kopā ar gidi baudīja pastaigu. Vispirms tika aplūkots amfiteātris. Tad tika atrasts arī Bauskas ozoliņš. Pēc pastaigas pa Likteņdārzu bibliotēkas lasītāji ar kuģīti devās atpakaļ uz Vīgantes parku. (2018, augusts)

Austraskokam - 15

"Austraskoks" svinēja savu 15 gadu darbības jubileju. Prezentācijā kluba dalībnieces atcerējās par "Austraskoka" darbošanos, kas daudzām izraisīja patiesu smaidu. Pārdomas un atmiņas ikvienu aizkustināja. "Austraskoka" pūpola zaros dalībnieces iekāra savu puķi ar vēlējumiem un aizdedzināja 15 jubilejas sveces par kluba biedru čaklumu un darbošanos. (2018)

No grāmatas uz svētku galda!

24.novembrī Bārbeles tautas namā radošā darbnīcā tikās Bārbeles, Skaistkalnes un Codes pagastu bibliotēku lietotāji. Bibliotekāre bija iekārtojusi plašu pavārgrāmatu izstādi – vecākā 1930.gada. Katrai grupai bija mājas darbs – izgatavot ēdienus no pavārgrāmatām, kurus pēc tam visi degustēja un vērtēja. "Austraskoks" aizveda četrus – mūsu divi pagatavotie ēdieni ieguva 3. un 4. vietu. Pavisam varējām degustēt 16 dažādus ēdienus, kuri tika prezentēti.  I.Rimša uz vietas mums pagatavoja ķirbju biezzupu ar kausēto sieru un  grauzdiņiem, ko visi nogaršoja. Darbnīcas dalībnieki guva jaunas idejas. Pasākumā tika lasītas anekdotes, kā arī minētas mīklas par kulināriju. (2017, rudens)

Aktivitātēm bagātais rudens

Jauncodes bibliotēkā šis rudens ir bijis ļoti rosīgs. 25. oktobrī kluba "Austraskoks" dalībniecēm notika cikla "Stāsti iz dzīves" pēcpusdiena "Manas mīļākās dziesmas". Savukārt, 24. novembrī kluba "Magonītes" dalībnieces devās pie Ievas Dūmiņas, kur bija iespēja degustēt dažādus vīnus. 29. novembrī "Austraskoks" tikās bibliotēkā, jo novembris ir valsts svētku mēnesis. Vispirms dalībnieces noskatījās video "Mana zeme Latvija", pēcpusdienā lasīja dzeju un prozu. (2017, rudens)

Prāta spēle

Skolēnu rudens brīvlaikā bibliotēkā norisinājās dambretes turnīri bērniem dažādās vecuma grupās. Jaunākajā grupā spēlēja 4 bērni, kuru starpā tika noskaidrots uzvarētājs. Pārāka izrādījās Nikola Šakele. Vecākajā grupā pieteicās 6 skolēni. Vissarežģītāko spēles partiju spēlēja Ernests un Mārtiņs, taču beigās uzvaru svinēja Mārtiņš Greivulis. Noslēgumā uzvarētāji saņēma medaļas un balvas. (2017, rudens)

Daudz ko darām kopā!

Augusta mēnesī, pirms skolas sākuma, bērni Jauncodes bibliotēkā aktīvi tika nodarbināti dažādās aktivitātēs. Bērniem bija radusies interese, kā var iegūt velosipēdista vadītāja apliecību. Tāpēc bērni kopā ar bibliotekāri CSDD mājas lapā pārbaudīja savas zināšanas velosipēdistu teorijas eksāmenā. Drošas elektrības nedēļā bērni iepazinās un spēlēja Latvenergo piedzīvojumu spēles ,,Elektra’’ , ,,Mags un Niks’’ un spēli ,,Bērnu draugs – Zibo’’. Tāpat brīvos brīžos bērniem ļoti populāras kļuvušas galda spēles. (2017, vasara)

No mūsu dārziem

Jauncodes bibliotēkā norisinājās tematiskā pēcpusdiena "No mūsu dārziem". Bērnos tika atmodinātas domas par dārzeņiem un augļiem no pašu dārziem, par to lietošanu ēdienkartē katru dienu. Tika pārrunāts, ko audzē bērnu vecāki savos ģimenes dārziņos, kā arī iepazīti dārzeņi un augļi dažādās grāmatās. Bērni pēc tam veidoja zīmējumus. (2017, vasara)

Dodamies uz Anīkščiem!

Jauncodes  bibliotēkas lietotāji 28. jūlijā devās uz Anīkšču pilsētu Lietuvā. Vispirms tika apmeklēts Zirgu muzejs, piestāts aplūkot Svētā apustuļa evanģēlista Mateja baznīca, taču noslēgumā lasītāji varēja izbaudīt dabas skatus, kā arī aplūkot Puntuka akmeni, dodoties pastaigā pa Laju takām, kas atrodas meža koku galotnēm. Vairāk par ekskursiju aplūko šeit! (2017, vasara)

Bērnu dienas rotaļas un spēles

Jūlija izskaņā kārtējo reizi satikās satikās "Austraskoka" dalībnieces cikla "Stāsti iz dzīves" pēcpusdienā "Bērnu dienu rotaļas un spēles". Dalībnieces mēģināja atcerēties savas bērnības aktivitātes. Kopīgi tika pārrunāts, kā bērnībā spēlējām dažādas spēles. Pēcpusdienā dalībnieces spēlēja klusos telefonus, durakus, cirku, dambreti un domino. Vairāk par pasākumu lasiet šeit! (2017, vasara)

Iepazīstam Saeimu!

Jauncodes bibliotēkas lietotāji devās uz Rīgu, lai iepazītu Saeimas namu. Tika apsaktīta Saeimas nama arhitektūra, apmeklēta Sēžu zāle, Dzeltenā zāle un zāle, ko veido Saeimas prominento viesu dāvanas. Sarkanajā zālē apbrīnai pavērās Austras koka formā darinātais svečturis. Piepildot dienu, pēcpusdienā apmeklēts Rīgas Zooloģiskais dārzs.Vairāk lasi mājas lapā šeit! (2017)

Simtgadi gaidot

Sagaidot Latvijas 100gadi, Jauncodes bibliotēka uzsāka pasākumu ciklu "Stāsti iz dzīves". Organizēti pasākumi ar mūsu jauncodiešu atmiņu stāstījumiem un foto materiālu prezentācijām. Jau šādi notikuši: "Mana ģimene"’; "Mana pirmā skolas diena"; "Svešā malā, svešos ļaudīs…", "Laika dzīlēs - laika ziedi" un citas stāstu pēcpusdienas. Vairāk lasi mājas lapā šeit! (2017)

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv