Brunavas pagasta Brunavas bibliotēka

tl_files/images/bcb-bibliotekares/bauska/Baiba_Alsberga.JPG Darba laiks
Pirmdiena 9.00-18.00
Otrdiena 9.00-16.00

Trešdiena*

8.00-14.00
Ceturtdiena 10.00-17.00
Piektdiena 9.00-15.00
*Katra mēneša otrā trešdiena - metodiskā diena

Bibliotēkas vadītāja

Baiba Alsberga

  

Adrese

Ērgļi 1 (pagastmāja), Ērgļi, Brunavas pagasts, Bauskas novads, LV-3907

Tālr.

63946245

E-pasts

brunava@bauskasbiblioteka.lv

 

www.kulturasdati.lv

Dibināšanas gads

1949.

Krājuma lielums:

5861

Preses izdevumi

19

Novadnieki

Autosportists Jānis Āzis, kurš piedalījies arī rallijā Parīze-Dakāra,

Restorāna tīkla direktors un šefpavārs Mārtiņš Rītiņš,

Grāmatas "Nolaupītā bērnība" autors Ilmārs Šalts.

 
 

Ievērojamas vietas

Valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļi ir Upenieku un Žluktenes senkapi. Aizsargājamās teritorijas - Budbergas parks un Deviņzares sala.

Aktualitātes Brunavas bibliotēkā

.

Emīla Ēmaņa kukaiņu privātkolekcija

Emīls ir brunavietis un viņa aizraušanās ir tauriņu un vaboļu kolekcionēšana. Mēs varam lepoties ar viņa guvumu un devumu, Emīlam profesionālā līmenī pievēršoties kukaiņu pētniecībai. 

Vasaras mēneši ir aizņemti, lai ar kādu eksponātu papildinātu savas kolekcijas. Ziemas laiks ir labvēlīgs  kolekcijas apskatei. Tauriņu izstāde bibliotēkā bija skatāma jau 2018. gadā!

1. februārī Brunavas bibliotēkā notika kukaiņu izstādes atklāšana, kura būs skatāma visu februāra mēnesi. Izstādes atklāšanā aizraujošs bija kolekcionāra stāstījums par kukaiņu ķeršanu, eksemplāra plākšņošanu. Apmeklētāji varēja apskatīt maijvaboles, mēslu vaboles. Starp citu, lielā mēslu vabole Eiropā ir aizsargājama, bet pie mums šo eksemplāru ir cik tik uziet.

Kameņvaboles, degunradžvabole, rožvaboles, blāvā briežvabole, lapgrauži, sprakšķi, eļļas vaboles, līķvaboles, ūdensvaboles, koksgrauži, sienāži, siseņi un celmmušas un aizsargājamais raibspārņu smiltāju sisenis - tas ir  tikai neliels ieskats kukaiņu pasaulē!

Paldies Emīlam par šo unikālo iespēju apskatīt kukaiņus un ieklausīties viņa stāstījumā!

Laimdotas Mustermanes grāmatu "Ar trīs vārdiem" pārlapojot

18.oktobrī, Brunavas bibliotēkai sadarbojoties ar Jaunsaules bibliotēku,  Ērgļu klubā notika novadpētniecības pasākums "Laimdotas Mustermanes  grāmatu "Ar trīs vārdiem" pārlapojot … toreiz un tagad". Šogad aprit 18 gadi kopš grāmatas izdošanas.

Latvijā ir ļoti maz pagastu, kuriem ir sava grāmata par vēsturi, bet Brunavas pagasts ar to var lepoties, pateicoties aktīviem, enerģiskiem, atsaucīgiem un uzņēmīgiem ļaudīm.

Ar savām atmiņām par grāmatas izdošanu, finansiālo nodrošinājumu dalījās tā laika Brunavas pagasta padomes priekšsēdētājs Aivis Kārkliņš.

Par visām grāmatas tapšanas "aizkulisēm" pastāstīja autores meita Daina.

Lielu darbu grāmatas veidošanā ir ieguldījusi izdevuma konsultante, Laimdotas Mustermanes bijusī audzēkne, novadniece Mārīte Ozoliņa. Ar aizraujošu stāstu Mārīte atklāja faktus, kas grāmatā nebija aprakstīti.

Par sadziedāšanos rūpējās mūsu pagasta muzikants Albīns. Netrūka ne skaistu dziesmu, ne patīkamu atmiņu Albīna izpildījumā.

Plašu video un foto materiālu  par senākiem laikiem un mūsdienām bija apkopojis Dainis Konrāds. Apmeklētāji ar lielu interesi skatījās video, atcerējās jaunību un priecājās par satikšanos.

Vislielākais prieks un pateicība ļaudīm, kuri ar savu klātbūtni kuplināja pasākumu, sadziedājās un dalījās kopīgās atmiņās.

Interešu grupas izglītojošs brauciens uz Rundāli

Skaistā, saulainā 2023. gada 13. jūnija dienā Brunavas pagasta bibliotēku lietotāji devās izbraukumā, lai iepazītos ar kaimiņu pagastiem. Apskatījām retro-auto kolekciju Rundālē, viesojāmies pie amatnieka Vitolda Ārmaņa, apmeklējām Rundāles MFC, Rundāles bibliotēku, kur daudz par Rundāli pastāstīja bibliotēkas vadītāja Aelita. Par Svitenes muižas vēsturi ar interesantiem atgadījumiem mūs iepazīstināja Gunta, drosmīgākajiem bija iespēja savu roku iemēģināt glītraksīšanā - rakstot ar spalvaskātu.

 

Apmeklējām  kultūrtelpu "Mežotnes baznīca" un no baznīcas torņa augstumiem vērojām Zemgales laukus. Ceļojuma noslēgumā viesojāmies PS "Padegas" pie Sandras Icakas, tur degustējām viņas ģimenes gatavotos izstrādājumus no rabarberiem un smiltsērkšķiem.