Pamatinformācija

tl_files/images/citi_logo/LBB-mini.jpgVispirms iesakām sākt ar Latvijas Bibliotekāru biedrības mājaslapu: www.bibliotekari.lv/, kur atradīsiet informāciju par to, kas biedrība ir, ko dara, ikgadējām konferencēm LatBibl un CoBal! Biedrības interesēm un jaunumiem ērti var sekot līdzi arī facebook lapā Facebook.

Struktūra

   Latvijas Bibliotekāru biedrības struktūru veido valde, reģionālās nodaļas un septiņas tematiskās sekcijas. LBB Valdes priekšsēdētāja ir Māra Jēkabsone. Ar pilnīgu struktūru iepazīsties LBB mājaslapas sadaļā "par mums".

   Latvijas Bibliotekāru biedrībā ir 4 reģionālās nodaļas – Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē. Zemgales nodaļā darbojas 70 biedri, un tās vadītāja ir Lāsma Zariņa. Lāsma pilda Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktores pienākumus.

 

Zemgales reģiona valde

2016. gada novembrī Zemgales reģionālā publisko bibliotēku darbinieku seminārā tika ievēlēta jaunā Latvijas Bibliotekāru biedrības Zemgales reģiona valde:

Priekšsēdētāja:
Lāsma Zariņa (Jelgavas pilsētas bibliotēka)
Valdes locekļi: Viktorijas Agafonova (Jelgavas pilsētas bibliotēka)
Madara Maslova-Konrāde (Bauskas Centrālā bibliotēka)
Antra Ģēvele (Codes bibliotēka)
Sandra Kazimiraite (Aizstrautnieku bibliotēka)
Kristīne Ževņenko (Dobeles novada Centrālā bibliotēka)
 

LBB Zemgales nodaļas aktivitātes 2018. gadā

Zemgales reģiona bibliotekāru "Vasaras skola"

   29. augustā norisinājās kārtējā Latvijas Bibliotekāru Biedrības (LBB) Zemgales nodaļas “Vasaras skola”, kuru šogad organizēja Bauskas Centrālā bibliotēka. Zemgales reģiona bibliotekāri pulcējās Viļa Plūdoņa muzejā Bauskas novada Ceraukstes pagasta “Lejeniekos”. Šoreiz bibliotēku nozares speciālisti tika aicināti ievērot pasākuma dreskodu – īsa vai gara, puķaina vai vienkrāsaina kleita.

   Ierodoties slavenā latviešu dzejnieka Viļa Plūdoņa dzimtajās mājās, Vasaras skolas dalībnieki izvilka piespraudītes ar dažādu krāsu rozītēm.

   Pēc reģistrācijas visi pulcējās uz pasākuma oficiālo atklāšanu, kuru iesāka Bauskas Centrālās bibliotēkas direktora vietas izpildītāja Māra Kuļikauska. Turpinājumā bibliotekārus uzrunāja V.Plūdoņa muzeja vadītāja Elīna Kūla-Braže, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un LBB Zemgales nodaļas priekšsēdētāja Lāsma Zariņa.

   Pēc oficiālajām uzrunām un laba vēlējumiem, Lejenieku atjaunotajā ratnīcā bibliotekārus gaidīja pārsteigums – saruna par dzīvi “Aktiermeistarība ienāk bibliotēkā” ar Latvijas Nacionālā teātra aktrisi Indru Burkovsku.

   Dienas turpinājumā visas Vasaras skolas dalībnieces sadalījās piecās grupās, kuras visas dienas garumā kopā baudīja dažādas aktivitātes. Grupas tika izlozētas dalībnieku reģistrācijas laikā, kad bibliotekāri ieguva piespraudītes ar – baltu, rozā, violetu, dzeltenu vai oranžu ziedu.

   Grupām tika sagatavotas piecas dažādas aktivitātes – improvizācijas teātris, kura ietvaros bibliotekāres pārbaudīja savas zināšanas par dzejnieka Viļa Plūdoņa daiļradi un aktiermeistarību, attēlojot to kā mēmo šovu. Tāpat dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar GUSTO kosmētiku, kas tiek ražota no dabiskām izejvielām un kur netiek izmantoti tradicionālie konservanti. Bibliotekāri tika iepazīstināti ar muzejpedagoģisko programmu “Lejenieki”, kuras ietvaros aplūkoja V.Plūdoņa dzimtās mājas, kā arī iepazinās ar dzejnieka literāro mantojumu. Papildus izglītojošiem pasākumiem, dalībnieki nodevās radošajām aktivitātēm – Mūsas upes krastā ģitāras un ukuleles mūzikas pavadījumā izdziedāja populāras latviešu dziesmas, kā arī iesaistījās radošajā darbnīcā “Augusta ziedi Lejenieku pļavās”, kur katra bibliotekāre veidoja matu rotas no dzīvajiem ziediem.

   Pēc grupu aktivitātēm, bibliotekāres tika aicinātas baudīt Dairas Jātnieces gatavoto pupu zupu un svaigi cepto maizīti.

   Lai dienu noslēgtu uz pozitīvas nots, bibliotekāriem bija iespēja iemācīties raitus dejas soļus un izkustēties dažādu tautu mūzikas ritmos. Katrs Vasaras skolas dalībnieks noslēgumā saņēma vienu pupu maisu jeb daļiņu no Garās pupas, kas šogad kalpoja kā pasākuma simbols.

   Paldies ikvienam Zemgales reģiona bibliotekāram, kas ieradās Lejeniekos un krāšņoja dzejnieka Viļa Plūdoņa iemītās takas ar savu smaidu, prieku un radošo garu!

 

   Pasākuma fotogrāfijas aplūkojamas šeit!

 

Zemgales reģionālais seminārs Jelgavā

   2018. gada 9. maijā Jelgavas pilsētas bibliotēkā notika Latvijas Bibliotekāru biedrības reģionālais seminārs "Inovācijas un radošums sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā".

   Semināra ietvaros apbalvoja Gada bibliotēku Zemgalē – šoreiz Jelgavas bibliotēka.

   Balvai Gada bibliotekārs Zemgalē 2018 starp 6 bibliotekārēm tika nominēta arī Vecsaules bibliotēkas vadītāja Agrita Hatkeviča. Šo balvu šogad saņēma Inta Strazdiņa, Sesavas pagasta bibliotēkas vadītāja.

   Vēlāk sekoja Dr.sc. ing. Ilgas Gedrovicas lekcija "Mūsdienu pārtika ilgtspējīgai attīstībai", kurā klātesošie uzzināja jaunas alternatīvas nākotnes pārtikas ražošanā un ņēma aktīvu dalību Līgas Smildziņas vadītajā Meistarklasē "Improvizācijas teātra spēļu pielietojums bibliotekārajā darbā". Šīs iemaņas bibliotēku darbiniekiem palīdzēs inovatīvu tematisku pasākumu veidošanā.

LBB Zemgales nodaļas aktivitātes 2017. gadā

Zemgales reģiona bibliotekāru "Vasaras skola"

    2017. gada 30. augustā Dobeles novadā Kārļa Ulmaņa dzimtajās mājās “Pikšās” pulcējās Zemgales reģiona bibliotekāri, kur tika rīkota LBB Zemgales nodaļas "Vasaras skola". Par pasākuma organizāciju šogad rūpējās Dobeles novada Centrālā bibliotēka.

    Rīts sākās ar dalībnieku reģistrāciju un rīta kafijas/tējas baudīšanu. Pēc tam visi pulcējās uz pasākuma svinīgo atklāšanu, kuras laikā varēja baudīt muzikālo priekšnesumu Penkules kultūras nama kapelas “Luste” izpildījumā.

   Dienas turpinājumā bibliotekārus pārsteidza interesantās un atraktīvās aktivitātes, ko bija sagatavojušas Dobeles novada Centrālās bibliotēkas darbinieces. Aktivitātēs vajadzēja darboties komandās, kuras tika sadalītas dalībnieku reģistrācijas laikā. Pavisam kopā tika izveidotas četras komandas - zaļā, zilā, dzeltenā un sarkanā. Tāpat bija izveidoti četras stacijas, kuros norisinājās aktivitātes - Piespraudes izgatavošana, Dzejnieces Ineses Zanderes “Biki Buku” stacija, Ztēju stacija un ekskursija pa "Pikšām".

    Par sportiskajām aktivitātēm parūpējās SIA "Lustes". Bibliotekāri varēja pārbaudīt savas mērķēšanas prasmes, piedaloties šautriņmešanas sacensībās, pacilātākam noskaņojumam izmēģināt jautrības stafeti. Tāpat bija iespēja parādīt citiem savu māksliniecisko talantu, veidojot abstraktās mākslas gleznas marmorēšanas tehnikā. Bibliotekāre piedalījās arī erudīcijas spēlē, kur bija iespējams atbildēt uz āķīgiem jautājumiem par Latviju.

    Dienas noslēguma ikviens varēja baudīt uz ugunskura vārītu zupu, kā arī katrs "Vasaras skolas" dalībnieks saņēma dāvaniņas no pasākuma lieldraugiem "Dobeles dzirnavnieka" un SIA "Baltic Candles".

     Liels paldies Dobeles novada Centrālajai bibliotēkai par radoši pavadīto dienu!

 

Zemgales reģionālais seminārs Jelgavā

   2017. gada maijā zemgales publisko bibliotēku darbinieki pulcējās Jelgavā, kur risinājās LBB Zemgales nodaļas seminārs «Bibliotēka un sociālie mediji». Jelgavas pilsētas bibliotēka mūs uzņēma Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

   Ir iedibināta jauna tradīcija - pasniegt balvu Zemgales gada bibliotekāram. Pirmo reizi notiekot konkursam, izvirzīti tika pieci pretendenti: Viktorija Agafonova (Jelgavas pilsētas bibliotēkas vecākā bibliotekāre), Daiga Jakuška (Vecumnieku novada Skaistkalnes bibliotēka vadītāja), Māra Ziemele (Jelgavas novada Lielvircavas bibliotēkas vadītāja), Aelita Ramane (Rundāles novada Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja) un Klāra Meņģele (Dobeles novada Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja). Par balvas ieguvējiem balsoja LBB Zemgales nodaļas valdes locekļi. Tā kā balsis šķīrās, uzvarētājs tika noteikts lozējot. Mākslinieces A.Zuteres veidoto, unikālo stikla balvu saņēma Klāra Meņģele. Pārējie nominanti tika sveikti ar Goda rakstiem un ziediem. Sirsnīgi sveicam!

LBB Zemgales nodaļas aktivitātes 2016. gadā

Zemgales reģionālais seminārs

   9. novembrī Aizkraukles, Dobeles, Bauskas, Ogres, Jegavas reģionu bibliotēkas tikās ikgadējā seminārā, ko organizēja Bauskas Centrālā bibliotēka. Šī diena bija veltīta darbam ar bērniem un jauniešiem.

   Kā iepazīt pasauli kopā ar pašiem mazākajiem bibliotēkas apmeklētājiem? Kā sarunāties ar dusmīgu jaunieti? Šie un citi jautājumi tika risināti kolēģu pieredzes stāstos un kopā ar psiholoģi, konfliktu vadīšanas eksperti. Neiztika bez nozares aktualitātēm kopumā - KISC pārstāvji informēja par to jaunākajiem projektiem un atbildēja uz satraucošo jautājumu par interneta pieejamību un ātrumu publiskajās bibliotēkās, LNB kolēģe dalījās stāstā par pieredzi ASV bibliotēkās un jaundzirdētām lietām ILFA konferencē, kā arī tika ievēlēta jauna LBB Zemgales nodaļas valde!

   Mūsu kopējā tikšanās, ko noslēdza kādreizējās Kurzemes-Zemgales hercogistes pērles - Bauskas rātsnama - apskatīšana, tika aizvadīta ar vairākām atziņām un ierosmēm no citām bibliotēkām, jo ritenis nebūt nav jāizgudro no jauna! Foto skati fotogaleriju arhīvā bibliotekāriem šeit!

 

Zemgales nodaļas Vasaras seminārs

   Augusts nudien nelutina ar patīkamu laiku, bet bibliotekāri ir nelokāmi savā gribā un tā, draudīgu lietu sološā 17. augusta dienā, Zemgales nodaļas bibliotekāri devās Valgundes virzienā. Pirmā pietuvieta - Tīreļu bibliotēka, kas kopā ar blakus esošo dienas centru ir gaismas nesēja mazajā kopienā. Bibliotēkas apakaimei ir bagāta vēsture, kuras viens no sarežģītākajiem posmiem - Ziemassvētku kaujas, arīdzan tika izzināts. Ticam, ka daba un sarunas ļāva spert solīti vēl ciešākā bibliotēku draudzībā un rosībā.

   Gaisā vīdēja ziņas, ka nākamgad dosimies Dobeles virzienā!

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv