Pasākumu fotogrāfijas

Šodien vārda dienu svin

Bārbala, Līksma

Dzimšanas diena

Bauskas Centrālā bibliotēka > E-RESURSI > Brīvpieejas e-resursi

Latvijas brīvpieejas e-resursi

tl_files/images/db logo/audioGramata_logo.png 

Par audio-gramata.lv

  • Vietne izveidota 2017. gadā
  • 17 autoru biogrāfijas
  • 57 literārie darbi, no kuriem 15 klausāmi par maksu, lai varētu segt vietnes uzturēšanas izmaksas.
  • Saturs regulāri tiek papildināts
  • Lai klausītos audioierakstus, nepieciešams autorizēties audio-gramata.lv, taču autorizācijas process ir ļoti vienkāršs
  • Mērķauditorija: skolēni, studenti, pedagogi, latviešu literatūras cienītāji, cilvēki ar redzes traucējumiem un lasīšanas grūtībām.
tl_files/images/db logo/Diva_logo.png

 

Latvijas digitalizēto video un audio ierakstu piekļuves portāls diva.lv

Vēsturiski, informatīvi un izglītojoši materiāli video un audio formātā par Latvijas sabiedriskajiem procesiem, ikdienu un kultūras vērtībām.

 

tl_files/images/db logo/Primo_logo.png

 

Meklēšanas sistēma "Primo"

Primo ir meklētājs, kas nodrošina piekļuvi dažādiem informācijas resursu veidiem no vienas meklēšanas saskarnes.

Sistēmā iespējams meklēt elektroniskajos resursos, kuri tiek veidoti LNB, LUB, RTU ZB, RSUB un LLUFB, piemēram, LNB Digitālajā bibliotēkā, kas lietotājam piedāvā tādas daudzveidīgas kolekcijas kā periodikas datubāzi, karšu kolekciju, latviešu grāmatu kolekciju u. c. Arī liela daļa no šo materiālu pilnajiem tekstiem pieejama tiešsaistē attālināti. Tāpat meklēšana tiek piedāvāta minēto augstskolu – LU, RTU, RSU un LLUFB – bibliotēku noslēguma darbu un publikāciju datubāzēs.

 

tl_files/images/db logo/FilmasLV_logo.png

 

Latvijas filmu portāls filmas.lv

Datubāzes sadaļā "Filmu katalogs" atrodamas ziņas par vairāk nekā 2 700 filmām, kas uzņemtas Latvijā kopš 1920. gada. Vairāk nekā 300 no portālā esošajām filmām iespējams noskatīties Latvijas publiskajās bibliotēkās un vairāk nekā 200 filmu interesentiem ir pieejamas skatīšanai no jebkuras vietas Latvijā. Filmu portāla piedāvājumā ietilpst arī metodiskais materiāls skolotājiem.

 

tl_files/images/BCB2022/redzidzirdilatviju.png

Latvijas kinohroniku kolekcija vietnē redzidzirdilatviju.lv

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālā krātuve – liecības par Latviju, tās cilvēkiem un dažādām politiskās, sabiedriskās un kultūras dzīves norisēm no 19. gadsimta vidus līdz mūsdienām.

LNB Digitālā bibliotēka:

Nacionālā enciklopēdija enciklopedija.lv

Nozīmīgākais populārzinātniskais informācijas resurss latviešu valodā, kas paredzēts izmantošanai jebkuram interesentam izglītības un profesionālās darbības jomā vai gluži vienkārši – zināšanu paplašināšanai.

Latvijas Republikas oficiālais izdevums Latvijas Vēstnesis vietnē vestnesis.lv

Elektroniskajā izdevumā regulāri tiek publicēti ārējie normatīvie akti un citi tiesību akti un oficiālie paziņojumi.


Latvijas Republikas tiesību akti vietnē likumi.lv

 

 

 

Ārzemju brīvpieejas e-resursi

 

tl_files/images/db logo/OpenAcc_logo.png

Open Access resursi

Tiešsaistes piekļuve pilnteksta zinātniskajai informācijai, kas ļauj lietotājiem to meklēt, lasīt, lejupielādēt, kopēt, izplatīt, drukāt, citēt vai izmantot jebkurā citā legālā veidā bez finansiāliem, tiesiskiem vai tehniskiem ierobežojumiem.

tl_files/images/db logo/Doab_logo.png

Brīvpieejas grāmatas – doabooks.org

Directory of Open Access Books piedāvā piekļuvi vairāk nekā 8 000 brīvpieejas grāmatām no 224 izdevējiem dažādās zinātņu nozarēs.

tl_files/images/db logo/DOAJ_logo.png

 

Brīvpieejas zinātniskie žurnāli – doaj.org

Directory of Open Access Journals piedāvā bezmaksas pieeju zinātnisko žurnālu rakstu pilnajiem tekstiem. Šobrīd pieejami jau vairāk nekā 9 000 žurnāli. Tos iespējams meklēt pēc rakstu nosaukumiem vai priekšmeta.

 

 

Atvērtās piekļuves e-grāmatu platforma – openresearchlibrary.org/

Datubāze aptver visplašāko recenzēto atvērtās piekļuves grāmatu kolekciju, kas pieejama visiem bez maksas un bez ierobežojumiem. Kopumā pieejamas vairāk nekā 90 000 atvērtās piekļuves grāmatas un citas publikācijas, kas izdotas visā pasaulē.

 

 

Pasaulē lielākais atvērtās piekļuves rakstu apkopojums vietnē core.ac.uk

CORE datubāze nodrošina piekļuvi gandrīz 25 miljoniem bezmaksas pilnu tekstu publikācijām.

 

tl_files/images/db logo/Springer_logo.png

 

Brīvpieejas žurnāli vietnē springeropen.com

Datubāzē pieejami recenzēti atvērtās piekļuves žurnāli visās zinātnes jomās.

 

 

EDP Sciences – brīvpieejas zinātniskā literatūra (grāmatas un žurnāli) vietnē edpsciences.org




Onleihe digitālā bibliotēka

Digitālā bibliotēka Onleihe piedāvā vairāk nekā 23 000 medijus vācu valodā – aktuālas Vācijas dienas avīzes un žurnālus, materiālus vācu valodas apguvei, grāmatas pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, nozaru literatūru un rokasgrāmatas, filmas, mūziku un klausāmgrāmatas. Digitālos resursus iespējams lietot, reģistrējoties Onleihe sistēmā.

 


Eiropas digitālā bibliotēka nodrošina digitālu piekļuvi Eiropas kultūras mantojuma materiāliem kultūras mantojuma entuziastiem, profesionāļiem, skolotājiem un pētniekiem. Kāpē Lai iedvesmotu, sniegtu jaunas perspektīvas un uzsāktu sarunas par mūsu vēsturi un kultūru. Lai kopīgotu un izbaudītu mūsu bagāto kultūras mantojumu. Lai izmantotu to kaut kā jauna radīšanai.

 

       tl_files/images/db logo/dict_logo.png

 

Internetā var atrast daudz dažādu vārdnīcu vai vārdnīcu-tulkotāju, kuras bieži ne uzticamas. Atšķirībā no vairuma mašīntulkotāju, dict. com vārdnīcas ir sastādījušas ar jaunām tehnoloģijām taču profesionāli valodnieki, un visi šķirkļi datubāzē tiek kritiski pārbaudīti, apstrādāti un sašķiroti kā kvalitatīvās iespiestās vārdnīcās

 

tl_files/images/BCB 2023/Goethe_OpenAccess_Bannermotiv-Web2300x1000px.jpg

Piekļuve brīvpieejas Open Acces saturam Vācijas zinātnisko bibliotēku kopējā sarakstā (GVI). Pieejamas grāmatas, zinātniskās publikācijas, disertācijas, laikrakstu un žurnālu raksti dažādās – pārsvarā angļu un vācu – valodās.

Lai piekļūtu Open Access materiāliem, nav jāreģistrējas vai jābūt Goethe Institut bibliotēkas lasītājam.