Vecsaules pagasta Ozolaines bibliotēka

tl_files/images/bcb-bibliotekares/bauska/Zaiga_Ozolaine.jpg Darba laiks
Pirmdiena 9.00-16.00
Otrdiena 9.00-16.00

Trešdiena*

9.00-16.00
Ceturtdiena 11.00-18.00
Piektdiena 9.00-16.00
*Katra mēneša otrā trešdiena - metodiskā diena

Bibliotēkas vadītāja

Zaiga Stankevica

  

Adrese

"Ozolaines pamatskola", Ozolaine, Vecsaules pagasts, Bauskas novads, LV-3936

Tālr.

63945563

E-pasts

ozolaine@bauskasbiblioteka.lv

 

www.kulturasdati.lv

Dibināšanas gads

1969.

Krājuma lielums:

6238

Preses izdevumi

22

Novadnieki

 

Ievērojamas vietas

Ozolaines Svētā Ignācija no Lojolas Romas katoļu baznīca, Kulšēnu sēravots, Ozolaines dīķis (ezers).

Aktualitātes Ozolaines bibliotēkā

.

Izglītojošs brauciens Valmieru Bērnu žūrijas ekspertiem

Lasām grāmatas un turpinām apceļot Latviju! 2023. gada 24. maijā aktīvie Bērnu žūrijas grāmatu lasītāji pabija Valmieras pusē. Valmiera ir bagāta ar parkiem,skvēriem un senie koki piešķir pilsētai dabiski zaļu rotu. Uzkāpjot Sīmaņa baznīcas  skatu tornī aplūkojām pilsētas izteiksmīgo panorāmu līdz pat Zilajam kalnam. Braucienā pa Gauju ar "Gaujas tramvaju" iepazinām ievērojamākās vietas, ieklausījāmies gida stāstītajos vēsturiskajos stāstos un teikās. Apmeklējām fantāziju zemi "Neonija" un ceļojuma noslēgumā  aktivitātes Beverīnas atpūtas parkā. Mazliet saguruši, iespaidiem bagātāki un pārlaimīgi devāmies mājās!

Literatūras un fantāzijas virpuļos

2023. gada 3. maijā plkst. 12.30 Vecsaules pagasta Ozolaines bibliotēkā Valsts Kultūrkapitāla Fonda atbalstīta Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Literatūras un fantāzijas virpuļos" ietvaros Vecsaules  pirmsskolas  iestādes bērni un audzinātājas tikās ar rakstnieci un dzejnieci Eviju Gulbi. Iesaistot bērnus aizrautīgā rotaļnodarbībā, grāmatu autore iepazīstināja  mazos lasītājus ar grāmatu sērijas varoņiem, nebēdnīgajiem žurku puikām Koko un Riko, un pastāstīja kā  radās doma  rakstīt  grāmatu "Koko un Riko". Bērni tika iesaistīti skolas somas kārtošanas procesā, sašķirojot lietas, kuras būtu vai nebūtu nepieciešamas skolai, tādējādi atšķirot vajadzīgo no nevajadzīgā. Autores darbošanās rosināja bērnus būt vērīgiem, uzmanīgi klausīties, un atbildēt uz jautājumiem. Nodarbība noslēdzās  ar praktisku darbošanos, un katrs  tika pie peļu deguntiņa, ūsiņām un ausīm. Pusotra stunda darbojoties pagāja nemanāmi un prieku bērnu sejās  nevarēja nepamanīt.

Konkurss "Skaļās lasīšanas sacensība"

2023. gada 26. aprīlī Ozolaines bibliotēka organizēja "Skaļās lasīšanas sacensība bibliotēkā 5. klases skolēniem" atlases pasākumu. Pasākuma mērķis ir lasīšanas motivēšanas veicināšanas un publiskās uzstāšanās prasmju sekmēšana sākumskolas skolēniem.

 

Sacensību gars bija klātesoša un neatņemama sastāvdaļa 5.b klases puišu starpā, jo šajā klasē mācās tikai puiši. Pirmais lasīšanas posms noslēdzās ar divu lasītāju izvirzīšanu nākamajai lasīšanas kārtai novadā. Visi dalībnieki tika pie balviņām un priecājās par klases biedru panākumiem. Paldies enerģiskajai klases audzinātājai Diānai Gabranovai! Mums kopā viss izdevās!

Mantojuma sardzē: Atmiņas par pagājušiem laikiem Vecsaulē

Vecsaules Saieta namā sadarbībā ar Vecsaules un Ozolaines bibliotēkām 2023. gada 21. aprīlī plkst. 17.00 pulcēja interesentus, kurus uzrunāja atmiņu vakars par dzīvi un darbu Vecsaulē senākajos laikos. Vakars iesākās ar muzikālu priekšnesumu, ko sniedza mūziķis Māris Sloka. Atmiņas un vēsturiskus notikumus no pagasta dzīves kolhoza laikiem lasīja bibliotekāres Agrita un Zaiga. Pasākuma noslēgumā tika demonstrēta Kārļa Kuļikauska uzņemtā filma  "Kā strādāja un dzīvoja Vecsaulē" Pasākums noritēja patiesā sirsnībā, jo katram bija iespēja padalīties ar savām atmiņām.

Konkurss "Skaļā lasīšana bibliotēkā"

2023. gada 21. februārī Starptautiskās dzimtās valodas dienā 4. klases skolēni Ozolaines bibliotēkā piedalījās Skaļās lasīšanas konkursā. Skolēni jau iepriekš izvēloties kādu no latviešu bērnu rakstnieku grāmatām gatavojās  izteiksmīgi lasīt lai varētu uzstāties auditorijas priekšā. Šis konkurss 4. klasei bija kā ģenerālmēģinājums konkursam "Skaļā lasīšana" piektklasniekiem, kurš notiek jau vairākus gadus visā Latvijā.

 

Pasākuma mērķis ir lasīšanas veicināšanas motivēšana un publiskās uzstāšanās prasmju sekmēšana sākumskolas skolēniem. Skolēnu lasītprasmi klausījās un vērtēja bibliotekāre, skolotāja un klases biedri, tādējādi tika nominēts klases labākais lasītājs.