Iesaki draugiem

draugiem.lv Facebook Twitter LinkedIn MySpace Sekoman Orb.lv

Jauno grāmatu diena oktobrī

10.10.2019 13:52 (komentāri: 0)

   Oktobris mūs iepriecina gan ar skaistām un saulainām dienām, gan lietainām un drēgnām taču grāmatu mīļotājiem, tas nepavisam netraucē. Aicinām aplūkot, kādas jaunās grāmatas esam sarūpējuši Jums oktobrī! Kā jau ierasts grāmatu klāstu papildinām ar latviešu un ārzemju daiļliteratūru, kā arī nozaru literatūru. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Apškrūma K. Šī zeme ir dieva dāvana: Dzeja

Bula R. Upes laiks: Vakara Romānu konkursa laureāts. Ceļteku ģimene gadiem sapņojusi par kopēju laivu braucienu pa Gauju, jo ikvienai latviešu ģimenei to vienreiz pienāktos īstenot. Ir apceļota pasaule, savīta lepnu lepnā ģimenes ligzda, izaudzināti četri bērni, bet laivošana vienmēr atlikta. Un nu, kad vecākajiem bērniem Oskaram un Indrai ir jau teju trīsdesmit, bet dvīņiem Jorenam un Dziedrai bīstamie “padsmit”, ģimenes galvenā sieviete – māte Loreta pēkšņi uzstāj, ka jābrauc. Četru dienu laivošana Ceļteku trīs paaudzes atrauj no pārējās pasaules un iemet atmiņās...

Ezerkalns G. Ragana manā skapī: Līnai Krastai ir divdesmit seši gadi, ir draugs un labs darbs reklāmas aģentūrā. Dzīve šķiet rimta, pat nedaudz vienmuļa. Taču kāds negaidīts telefons zvans maina itin visu. Līnai jāatgriežas Vidzemes lauku mājās, kurās pavadīta bērnība, un jāmēģina atminēt baiss noslēpums, kura saknes slēpjas tālu pagātnē...

Indriksone R. Pāris metru zem ūdens: Viņas stāstiem raksturīgi psiholoģiski precīzi un niansēti portreti, bieži vien ar līdzjūtību pievēršoties “dzīves pabērniem”. Bieži vien autorei izdodas stāsta kulmināciju izvērst šķietami ikdienišķā vērojumā.
Autorei piemīt savdabīgs izteiksmes veids, kas apvieno vienkāršu, saprotamu valodu ar niansētiem noskaņu zīmējumiem. Ar šo grāmatu latviešu literatūrā ienāk drosmīga autore, kura nevairās runāt par dzīves tumšajām pusēm atklāti, bez pārspīlējumiem un ar dziļu izpratni par sarežģītām situācijām un raksturiem, kuru sadures punktos veidojas gan traģiski, gan traģikomiski notikumi.

Nemiera L. Kaķis otrpus ceļam : Grāmata turpina sēriju par Leonīdas Fēliksas piedzīvojumiem, kurā jau iznākuši romāni "Kaķa lāsts", "Kaķis maisā" un "Kaķa koncerts".

Ogriņš A. Tā putna diena: Dzeja

Paegle L. Istabas biotops: Šis ir Ligitas Paegles debijas romāns, kas žūrijas atzinību Romānu konkursā iemantoja ar gaumīgiem jokiem un krāsaino valodu, spēju veidot spilgtus tipāžus un aprakstīt trāpīgas dzīves epizodes, ko novērtēs ikviens lasītājs, pat ja kāds no viņiem nav dzīvojis kopmītnēs vai nav bijis students.  

Palkavniece I. Stāsti 29 stāsti par bēgšanu uz paradīzi: Bez citām baudām, brīvdienas mēdz piedāvāt arī grūti definējamas sajūtas, kas rodas, raugoties uz neticami skaisti iedegušiem un pieticīgi ģērbtiem dienvidu pludmaļu “iedzimtajiem”. Tie varētu būt apkalpotāji bāros, niršanas instruktori vai personas, kas vienkārši dirn pie bāru letēm. Viņu dzīve šķiet bezgalīgs atvaļinājums, kuram nepiestāv ģimeniskas rūpes. Ingrīdas stāstu skices bez liekas kautrēšanās ieved mūs šo varoņu guļamistabās.

Priede D. Kur sarkanas ogas auga: Romāns” vēsta par 17. gadsimta Alsungas novada pārvaldnieku, vācu tautības muižnieku Ulrihu fon Šverinu, kura valdīšanas laikā novads ieguva to savdabību, kas to izceļ vēl mūsdienās. Rūpīgi izpētītu vēsturisku faktu materiālu autore ietērpusi dzīvā un aizraujošā stāstā par tālaika cilvēkiem – apņēmīgo Ulrihu, viņa mīļoto Barbaru, kādu noslēpumainu priesteri un, protams, viņiem – suitu novada iedzīvotājiem.

Račko K. Sasietā : Erotisko romānu autores ceturtais darbs. Skaists un sāpīgs jūtu stāsts, kas meklē atbildes uz jautājumiem, ar kuriem kādā dzīves posmā saskaras ikviens. Vai cilvēku, kurš atrodas mums līdzās, mēs spējam redzēt tādu, kāds viņš ir patiesībā? Cik lielā mērā attiecības balstās uz mūsu ilūzijām, pieņēmumiem, gaidām, cerībām, un kas notiek brīdī, kad rozā brilles krīt un izrādās – otrs neatbilst uzburtajam iedomu tēlam, visu redz un izjūt pilnīgi citādi?

Siliņš Z. Latviešu leģionāra piezīmes: Atmiņu autors pret paša gribu secīgi izgājis fronti latviešu leģiona sastāvā, padomju lēģeri, NKVD celtniecības bataljonus… Kā raksta viņš pats: “Kad atmiņā pēkšņi uzpeld jaunības gadi, šķiet gandrīz neticami, ka esmu palicis dzīvs. Un ka man ir divas meitas un septiņi brīnišķīgi mazdēli. Tai pašā laikā es domāju, ka mans dzīves ceļš, visticamāk, nav unikāls, bet gan diezgan tipisks vīrietim, kuram iegadījies piedzimt Latvijā 20. gadsimta 20. gadu sākumā.”

 Šlāpins. Es nemāku komatus: jeb dzejoļi grūti audzinātiem bērniem

Varde R.  E. Kas te notiek: Dokumentālās īsprozas skices atspoguļo autora atmiņas, novērojumus un refleksijas. Personīgais un subjektīvais atsedz ne vien autora individuālo pieredzi, bet lielā mērā mūsu kopējo pieredžu spektru. Paša autora vārdiem – teksts ir izdzīvošanas mēģinājuma hronikas.

Zusta Z. Aiz durvīm: Emocionāls stāsts par divām sievietēm psihoterapeita kabinetā. Un par to, kas notiek, katrai esot savā durvju pusē. Grāmata un vēstījums būvēti tā, lai lasītājs sev uzskatāmi atklātu patiesību par patiesības divējādo dabu. Autores stilu raksturo šarmanti savērpta stāsta intriga un rotaļīgs sižeta līnijas risinājums, kas tomēr aizved pie gana nopietnām atziņām par atbildību, pārsteidzīgiem secinājumiem, mīlestību, pieķeršanos un laimi.

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Kabrē Ž.  Es atzīstos:. Romāns ir gara mīlestības vēstule, ko raksta kāds, kurš gadu gadiem bijis spiests dzīvot vientulībā starp senām grāmatām un neizsūdzētiem noslēpumiem, kāds, kurš ir mīlējis neizmērojami un bez nosacījumiem, kāds, kurš jūtas vainīgs tuva cilvēka vardarbīgajā nāvē, kāds, kurš nespēj saprast ļaunumu, kas caurstrāvo visu Rietumu vēsturi.

 Nesers H. Pavisam cits stāsts : 2007. gada jūlijā pie kriminālinspektora Barbaroti durvīm uzrodas vēstule, kurā tiek detalizēti aprakstīta slepkavība, kas notiks viņu pašu klusajā pilsētā. Kad policijai izdodas atrast vēstulē minēto cilvēku, tas jau ir miris. Pienāk otra vēstule, pēc tam trešā un ceturtā, un sākas ātrumsacīkstes, lai apturētu noziedznieku, pirms tas paspēj izpildīt vēstulēs solīto. Tiek atrasta anonīma dienasgrāmata, kurā ir aprakstīts kāds pirms pieciem gadiem Francijā noticis incidents...

Konstantinova L. Kad tevi redzēju pēdējo reizi : Savās mājās atrasts nogalināts Konrads Koners. Turpat blakus atrodas viņa mīļotā sieva Īvija, kura ir abu pirmā bērna gaidībās. Viņai rokās ir ierocis. Detektīve Dīdī Vorena uzreiz atpazīst šo sievieti – abas ir tikušās pirms sešpadsmit gadiem, kad Īvija it kā nejauši bija nošāvusi savu tēvu. Dīdī netic nejaušībām…

Moja Dž. Joprojām es: Romāns  uzskatāms par noslēdzošo daļu triloģijai, kuras galvenā varone ir Lūisa Klārka un kuru aizsāka darbi “Pirms atkal tiksimies” un “Pēc tevis”. "Romāns “Joprojām es” ir mīlestības vēstule Lū un tiem, kuri nejūtas pārliecināti par sevi. Tas ir lieliski uzrakstīts un iedrošinošs stāsts par to, kā saņemties pamest ierasto komforta zonu, ieklausīties savas sirds ilgās un noticēt, ka viss būs labi.

Vēra R. Sieviete no desmitās kajītes : Pamodusies no kliedziena, Lo saspringti ieklausās naktī un dzird skaļu šļakstu, it kā no blakus kajītes jūrā tiktu izsviests cilvēka ķermenis. Izsteigusies ārā, viņa pārliecas pār margām un pamana ūdenī šūpojamies kādu gaišu apveidu. Taču blakus esošajā kajītē neviens nav iemitināts, turklāt visi kuģa pasažieri ir uz vietas. Bezmiega nomocītā, satrauktā un arvien pieaugošas spriedzes pārņemtā Lo spiesta samierināties ar domu, ka droši vien kļūdījusies. 
Bet ja nu tomēr uz kuģa atrodas slepkava? Un viņa ir vienīgā lieciniece...

Popovs A. Melnā kaste. Zemu lidojoši suņi: Kad nogāžas lidmašīna, visi sāk meklēt melno kasti. Tajā glabājas navigācijas dati, informācija par sistēmu tehnisko stāvokli, ekipāžas sarunām, kapteiņa rīkojumi, ļaujot rekonstruēt notikumus uz borta pirms katastrofas, lai varētu saprast tās iemeslus. Ango un Neds ir divi brāļi, kuru dzīves līkloči un laimes meklējumi mētā pa Ameriku, veiksmju un iespēju, bet arī liekulības un posta zemi. No suņu staidzinātāja līdz miljonāram, no miljonāra līdz autsaideram. Viss ir iespējams.

 

NOZARU LITERATŪRA

Psiholoģija

Freids Z. Mākslinieks un fantazēšana.

Tālers R. Mudinājums: Kā pieņemt pareizus lēmumus par veselību, labklājību un laimi.

Jurisprudence

Tiesībsargājošās institūcijas Latvijā un Eiropā

Sociālais darbs.

Magone I. Spēka perspektīvas pieeja atbalsta grupu darbā.

Audzināšana. Izglītība.

Likona T. Kā izaudzināt laipnus bērnus un pretī iemantot cieņu, pateicību un laimīgāku ģimeni

Folkloristika

Zelingera R. Sapņu tulkošana laimīgai dzīvei

Dabaszinātnes

Kovacs Č. Botānika : Valdorfizglītības avots.

Kovacs Č. Cilvēkbūtne un dzīvnieku pasaule : Valdorfizglītības avots.

Medicīna

Kovacs Č. Muskuļi un kauli. Valdorfizglītības avots.

Semjonova A. Ārstēšanās ar siltumu.

Uzņēmējdarbība. Grāmatvedība

Kjells G. Biznesa ekonomika. 3.izdevums.

Lauksaimniecība

Zālāju rokasgrāmata.

Būvniecība.

Biršs J. Praktiskā fizika būvinženieriem

Māksla. Teātris. Kino.

Arne I. Putnu dziesmas.

Blaua L. Vija Artmane. Sirdī palikušie.

Kramiņš E. Sarunas bez robežām.

Jakušina E. Mīļajam draudziņam.

Kārkliņa I. Labdien un sveiki! Alfrēds Jaunušans.

Novadpētniecība

Mūsu skolas stāsti. 100.

Ģeogrāfija

Dambiniece S. Rīga no mākslinieka lidojuma.

Ulmanis J. Uz Grenlandi pēc pērlēm.

Vēsture. Biogrāfijas.

Grīnbergs A. Kustinu dzīvi.

Jānis Čakste. Piemiņas rakstu krājums. 

  Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru