Agija, Aldonis

Iesaki draugiem

draugiem.lv Facebook Twitter LinkedIn MySpace Sekoman Orb.lv

Bauskas Bērnu bibliotēkā godināti čaklākie 2023. gada grāmatu lasītāji

28. decembrī Bauskas Bērnu bibliotēkā sumināti čaklākie aizejošā 2023. gada grāmatu lasītāji un uzcītīgākie bibliotēkas apmeklētāji.

Nelielā svinīgā sarīkojumā mazie lasītāji kopā radīja oriģinālstāstu par dārgumiem, kas atrodami bibliotēkā, izspēlēja orientēšanās spēli pa bibliotēku, kā arī saņēma nelielas svētku veltes pateicībā par draudzību ar bibliotēku un grāmatām visa gada garumā.

Čaklākā lasītāja diplomus šogad saņēma Līva Grosberga, kura godam var lepoties ar 135 izlasītām grāmatām, Edijs Bošs, kurš izlasījis 133 grāmatas un Elza Bļevaite, kura izlasījusi 93 grāmatas. Diplomu un čaklāk lasošās ģimenes titulu 2023. gadā Bauskas bērnu bibliotēkā saņēma Savicku ģimene, kuras trīs atvases – pirmsskolas vecuma māsas Terēze, Stefānija un Emīlija – kopā ir izlasījušas 275 grāmatas.

Uzlavas rakstus par centīgu lasīšanu nopelnījuši arī Loreta Jakubone, Andrejs Tirols, Martins Tumšais un Maija un Marta Zaķes.

Tāpat uz svinīgo pasākumu gada izskaņā tika aicināti pieci čaklākie bibliotēkas apmeklētāji – tie ir interneta lasītavas pakalpojumiem visbiežāk reģistrētie lietotāji, kas noteikti, balstoties uz Bibliotēku informācijas sistēmas ALISE datiem.

Sveicam visus diplomu un uzslavas rakstu saņēmējus, un gaidīsim Bauskas bērnu bibliotēkā arī 2024. gadā!

Bauskas bērnu bibliotēka – šeit sākas nebeidzamais ceļš fantāzijas un zināšanu pasaulē!

tl_files/images/BBB/2023/BBB_CL_2023.jpg

29.12.2023 12:03 (komentāri: 0)

Pasākums ģimenēm “Zaļā sestdiena”

Zaļš, zaļš, zaļš. Kas tas ir zaļš, kas ir zaļš, kāds ir zaļš…? Viss, kas mums apkārt ir zaļš? Vai tu esi zaļš? Vai tavi draugi ir zaļi?

7.oktobrī plkst.12.00 Bauskas Bērnu bibliotēkā ģimeņu pasākumā “Zaļā sestdiena” apmeklētāji uzzināja, kas slēpjas aiz vārda “zaļš”. Guva ieskatu par atkritumu šķirošanu un tās nozīmi, lai to varētu iesviest arī savā ikdienā. Mācījāmies no izglītojošiem video un grāmatām par atkritumu šķirošanu un tā nozīmi dabas bagātību saudzēšanā.

Noslēgumā spēlējām izglītojošu galda spēli par atkritumu šķirošanu “Trakā lapsa šķiro atkritumus.” Mācījāmies atpazīt atkritumus un ievietot tos pareizajā konteinerā.

Domājam zaļi kā ilgāk uzturēt zaļu un dzīvu dabu!

07.10.2023 15:27 (komentāri: 0)

Dzejas diena bibliotēkā

11. septembrī Bauskas Bērnu bibliotēkā notika Dzejas dienām veltīta tematiskā aktivitāte “Vārdurati”

Šogad Bauskas Bērnu bibliotēkas rīkotais pasākums bija veltīts septembra mēneša jubilāres Ineses Zanderes dzejai.

Uzdevumi bija sagatavoti dažādiem vecumposmu dzejas draugiem, lai iepazītos ar I. Zanderes literāro daiļradi.

Ar lielu aizrautību dalībnieki piedalījās uzdevumā, kurā tika izvēlēts dzejolis “Jūra” no I. Zanderes dzejoļu krājuma “Brīnumbēbīša gads”. Dzejolī tika doti rindu pirmie vārdi un bērniem vajadzēja izdomāt turpinājumu. Un tā tapa dzejolīši bērnu redzējumā.

uz jūru pēdas pēdiņas

pa pēdām bēdas bēdiņas

brien jūrā pēdas pēdiņas

pa pēdām bēdas bēdiņas

bet apjūk bēdas bēdiņas

jo jūrā pazūd pēdiņas

/I.Zandere/

Dzejoļi bērnu redzējumā

Uz jūru braucu es.

Pa pēdām smiltīs nospiedumu atstāju es.

Brien jūrā zivs,

Pa pēdām skrien tai haizivs,

Bet apjūk zivs,

Jo jūrā nīlzirgs.

Uz jūru pie sarkanās bākas

Pa pēdām dārgumu laupītājiem,

Brien jūrā noķert lielo zivi.

Pa pēdām jūrniekiem.

Bet apjūk un nogrimst laiva,

Jo jūrā ir daudz akmeņu un zivju.

Uz jūru aizeju un ieraugu tik skaistas debesis.

Pa pēdām redzu liela, melna ēna iet.

Brien jūrā un tu ieraudzīsi plašos jūras ūdeņus,

Pa pēdām skrienam un redzam kā putni lido,

Bet apjūk mans mazais brālis, it kā būtu kāds ko atņēmis,

Jo jūrā ir bīstami, tāpēc nedrīkst peldēt tālu.

12.09.2023 13:48 (komentāri: 0)