Iesaki draugiem

draugiem.lv Facebook Twitter LinkedIn MySpace Sekoman Orb.lv

18. Novadu Grāmatu svētki Bauskā

23.09.2019 15:54 (komentāri: 0)

Piektdien, 20.septembrī ar plašu un daudzveidīgu programmu aizvadīti Bauskas Centrālās bibliotēkas organizētie, nu jau 18.Novadu Grāmatu svētki Bauskā. Kā katru gadu, gaidot krāsaino rudeni, bibliotēku draugi, atbalstītāji un lasītāji tikās Bauskas Kultūras centrā, lai baudītu tikšanās mirkļus ar grāmatu autoriem, izdevējiem un personībām, kurās vērts ieklausīties. Pasākuma atklāšanā uzrunu teica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Māra Kuļikauska, kura atsaucoties uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades saukli “Pastāvēs, kas draudzēsies!”, aicināja Grāmatu svētkos nostiprināt bibliotēku, izdevniecību, rakstnieku, dzejnieku un lasītāju esošo un turpmāko draudzību.

Kā jau ierasts, Grāmatu svētku apmeklētājus priecēja plašais grāmatu klāsts ar jaunākajām grāmatām par pircējiem draudzīgām cenām, ko piedāvāja iegādāties dažādas izdevniecības visas dienas garumā. Grāmatu svētkos savu “ražu” piedāvāja izdevniecības: Zvaigzne ABC, Jumava, Kontinents, Avots, Madris, Latvijas grāmata, Arto, Alis.

Grāmatu svētku apmeklētājiem šajā dienā bija iespēja tikties klātienē ar izcilām un spilgtām Latvijas personībām, uzdot jautājumus, saņemt atbildes un iesaistīties dialogā.

Pirmā tikšanās “Gaisma mūsu brīvībai” norisinājās ar Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda dibinātājiem Valdi Zatleru un Pēteri Cielavu, kuri iepazīstināja ar fonda darbības mērķiem un darba posmiem, paveikto un vēl darāmo. V.Zatlers uzsvēra, ka ir svarīgi izgaismot mums visiem piederošo Brīvības pieminekli, lai ar to varam lepoties arī tumšajā diennakts laikā.

Ar lasītājiem tikās grāmatu autore, astroloģe un aktrise vienā personā – Akvelīna Līvmane, kas 2019.gadā izdevusi savu sakrāto un apkopoto padomu krājumu “Tā teica Dieviete”. Saruna ar autori risinājās dzīvi un aizrautīgi, pietuvojoties dzīves likumiem un atziņām.

Gaidīta bija tikšanās ar populāro latviešu žurnālistu un vairāku grāmatu autoru Armandu Puči, kura jaunā grāmata “Aitas” šobrīd ir Bauskas Centrālās bibliotēkas lasītāko grāmatu topa augšgalā. Pirms uzsāka sarunu, A.Puče norādīja, ka saruna nebūs par sportu, kā daudzi to gaidīja, jo patiesībā sports viņu neinteresē. Žurnālistu vairāk interesē konkrēti cilvēki, tostarp sportisti, un viņu stāsti un pats interesantākais un pamācošākais norisinās skolas ēdnīcā vai kādā Bauskas pieturā, nevis uz skatuves vai arēnā. A.Pučes stāstījums bija neparedzams un pārsteidzošs, kas daudziem lika aizdomāties par neticamām likumsakarībām.

Kā pasākuma odziņa, Grāmatu svētkus bagātināja daudzpusīgā, iejūtīgā un smalkā Dailes teātra aktrise Olga Dreģe. Viņa svētku viesus iepriecināja ar stāstījumu par savu dzīves un darba pieredzi, interesantiem stāstiem iz dzīves, runāja dzeju, apmeklētāji baudīja arī skanīgu un atraktīvu muzikālo priekšnesumu.

Paralēli pasākumiem Bauskas Kultūras centrā, vairākās Bauskas novada izglītības iestādēs - Bauskas sākumskolā, Bauskas pilsētas pamatskolā, Bauskas 2.vidusskolā un bibliotēkās - Bauskas Bērnu bibliotēkā un Codes bibliotēkā norisinājās aktivitātes bērniem un jauniešiem. Viņiem bija iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās kopā ar “Latvijas Mediji” mākslinieci Olgu Gogoli, žurnāla “Spicīte” mākslinieci – ilustratori Maritu Maizīti. Tāpat jauniešiem bija iespēja tikties ar dzejnieci un tulkotāju Indru Brūveri – Darulieni.

Noslēgumā ikviens grāmatu pircējs piedalījās izlozē “Veiksmīgais pircējs”, kurai grāmatas bija sarūpējušas izdevniecības.

18.Grāmatu svētki savu pilngadību atzīmējuši godam – no Grāmatu svētku apmeklētājiem saņēmām brīnišķīgas atsauksmes par saturīgi un bagātinoši pavadīto dienu. Grāmatu svētki bija iedvesmojoši, tajos baudījām lielisku atmosfēru kopā ar viesiem un apmeklētājiem, guvām daudz pozitīvas emocijas no fantastiskiem cilvēkiem, kuri padarīja šos svētkus neaizmirstamus.

Bauskas Centrālā bibliotēkas kolektīvs saka sirsnīgu Paldies ikvienam, kurš veicināja svētku izdošanos! Turpinājums – pēc gada!