Misas bibliotēka

 

tl_files/images/bcb-bibliotekares/vecumnieki/misa (2).jpg

Darba laiks   Adrese
Pirmdiena 11.00-18.00

"Tautas nams Misā", Misa,

Otrdiena 11.00-18.00 Vecumnieku pag., Bauskas nov., LV-3906
Ceturtdiena 11.00-18.00 Tālr. 63976630
Piektdiena 11.00-18.00 www.kulturasdati.lv
Trešdiena Metodiskā diena

e-pasts:

misas.biblioteka@inbox.lv

misa.biblioteka@vecumnieki.lv

   

Bibliotēkas vadītāja

Sarmīte Šlikaite

     
Dibināšanas gads: Bibliotēka dibināta 1962. gadā, Misas kūdras fabrikas aktīvas darbības laikā. Patlaban bibliotēka atrodas vienā ēkā ar Misas Tautas namu.
Krājuma lielums: 12913
Preses izdevumi: 37
Darba rādītāji 2021. gadā
 
Izsniegums: 2926
Lietotāju skaits: 167
Apmeklējumu skaits: 1487
Novadnieki Mākslinieks Leons Kupča, dzejniece Simona Orinska.
Ievērojamas vietas Misas kūdras purvs.
Tradicionāli pasākumi
  • Rokdarbnieču pulciņš bibliotēkā
  • Bibliotēka sadarbojas ar Misas vidusskolu un Tautas namu

Aktualitātes Misas bibliotēkā

.

Etiķešu tūkstoši

Aptuveni 22'000 maizes etiķešu, 8000 maizes maisiņu šī gada sākumā bija apskatāmi izstādē Misas bibliotēkā. Unikāli! Kolekcijas autors Auseklis Jānis Zālītis veras no debestiņas malas, kamēr viņa 10 gadus atpakaļ aizsāktā kolekcija turpina ceļot un nedomā stāt. Skolēni ar azartu meklē atbildes uz atjautības uzdevumiem, kas slēpjas etiķetēs! Izstādi papildina alus etiķešu kolekcija un šokolādes papīrīši, bet kolekcionāram bija arī citas iesāktas kolekcijas - Gotiņu konfekšu papīrīši un dažādās sieru šķirnes. Lai iztādei daudz lūkotāju acu pāru! (ziema, 2016)

Polimērmāla nodarbības

Misas bibliotēkā notika pirmās radošās nodarbības polimērmāla apstrādē. Ar pacietību un smaidu zinībās ievadīja Liene Beināre. Process noris 6 stundas - pirmajās 3 stundās nodarbība sapmeklētāji izveidoja rotiņas dažādās tehnikās, otrajās 3 stundās, kuras jau bija citā dienā, rotas tika izkarsētas krāsniņa aptuveni 20 minūtes. Pēcāk sekojas rotu pulēšana ar smalko smilšpapīru, lakošana un apstrādā līdz gatavam produktam.

Bērni spēlē leļļu teātri

Misas bibliotēkā, strādājot ar pirmo klašu skolēniem bibliotekārajās stundās, bērni reizi nedēļā nāk uz bibliotēku, lai kopīgi iestudētu leļļu teātra izrādi "Trīs laimīgi zaķi" un izspēlētu dažādu meža zvēru lomas. Lugu sarakstījusi Anita Grīva. Lugas tekstu papildina dziesmiņas, kuru autors ir Vigo Graudiņš. Palīdzīga roka izrādes tapšanā ir mazo aktieru klases audzinātāja Skaidrīte Liniņa.

Ieskats Bērnu žūrijas darbā

Šogad katram ekspertam, kurš ir izlasījis grāmatu no Bērnu žūrijas kolekcijas ir mājas darbs. Uz sagatavotas grāmatzīmes vai nu apraksta veidā, vai zīmējot jāatspoguļo, kas patika šajā grāmatā. Uz grāmatzīmes jābūt arī grāmatas nosaukumam un eksperta vārdam.