Ziemassvētki "Straumēnos" un Somijā

14. novembrī plkst. 16.00 Bauskas Centrālajā bibliotēkā, atzīmējot Ziemeļvalstu literatūras nedēļu, būsiet laipni gaidīti pasākumā Ziemassvētki „Straumēnos” un Somijā, kurā viesosies Anna Žīgure un Juka Rislaki.

Ziemassvētki - tā ir tēma, par ko daudzi jo daudzi Latvijas iedzīvotāji domā pēc 18. novembra. Un tomēr tieši Ziemassvētki ir šī gada Ziemeļvalstu literatūras nedēļas (13. - 17. novembris) tēma. Ārā, visticamāk, nebūs sniega, tāpat kā logos leduspuķes un iekštelpās piparkūku smarža, bet bez tā visa Ziemassvētki ir arī kas cits, proti - mājas, ģimene, kopā būšana un miers. Šīs sajūtas un vērtības ir aktuālas viscaur gadam.

Domājot par to, ko šogad piedāvāt krēslas stundas lasījumā, vairāki ceļi mūs aizveda pie Annas Žīgures un Jukas Rislaki. Šie domu pavedieni bija trīs. Pirmkārt, mēs prātojām par to, kurš krēslas stundas lasījuma apmeklētājiem varētu pastāstīt īsteni ziemeļnieciskus stāstus par Ziemassvētku tradīcijām. Un, rau, Jukas dzimtene ir Somija, savukārt Anna Somijā vairākus gadus dzīvojusi un pildījusi vēstnieces pienākumus. Otrs domu pavediens kā patīkama atkalatcerēšanās atrisa apjausmā, ka mūsu plauktos ir brīnišķīgs latviskās dziņas rakstu piemērs - Edvarta Virzas "Straumēni" ar ziemas ritējuma tēlojumu un svētkiem to vidū. Treškārt, bet ne mazāk svarīgi, mūsu prātos virmoja doma par to, kā varētu pieminēt novadnieku, kuram decembrī apritēs apaļi 140! Un vienā mirklī mums viss tapa tik pašsaprotams un vienā rakstā austs, ka nevarēja saprast, kurš domu pavediens bija pirmais! Atlika vien zvans Annai, lai aprunātos un gūtu iecerei apstiprinājumu.

Tāpēc, dārgie krēslas stundas apmeklētāji, šogad Bauskas Centrālajā bibliotēkā viesosies apaļjubilāra Edvarta Virzas mazmeita Anna Žīgure un žurnālists, rakstnieks Juka Rislaki.

tl_files/images/BCB 2023/Ziemelvalstis.jpg

03.11.2023 15:36 (komentāri: 0)