Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis

  Bauskas Centrālajā bibliotēkā no 1.marta līdz 21.martam ir apskatāma LR Ārlietu ministrijas veidotā latviešu politiķim un juristam, diplomātam, Pirmās Saeimas priekšsēdētājam Fridriham Vesmanim veltītā ceļojošā izstāde “Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis (1875-1941)”. Izstāde tapusi ar Valsts kūltūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai-100" atbalstu. 

Izstādē arhīva dokumentos un fotogrāfijās parādīta Fridriha Vesmaņa publicista, advokāta, Tautas Padomes, Satversmes sapulces un 1.Saeimas locekļa no LSDSP, 1.Saeimas priekšsēdētāja (1922-1925), sūtņa Lielbritānijā (1925-1932) un senatora darbība. Atsevišķs izstādes bloks veltīts Vesmaņu dzimtas vēsturei. Izstāde eksponēta ne tikai vairākās Latvijas pilsētās, bet bijusi apskatāma arī Latvijas vēstniecībā Londonā.

Tas ir stāsts par to, kā Rundāles pagasta lauksaimnieka dēls kļuva par otru augstāko personu jaunajā valstī. Par cilvēku, kas lielā mērā veicinājis Latvijas valsts tapšanu un attīstību. Vienas dzimtas vēsture, saistīta ar Latvijas vēsturi, parāda, kā tapa Latvijas valsts. Fridriham Vesmanim nav pieminekļa, jo viņa mūžs aprāvās 1941.gada 7.decembrī Sibīrijā, Usoļjes soda nometnē Soļikamskā.

Valstsvīra piemiņu glabā plāksne Ārlietu ministrijas vestibilā un 2015.gada 30.maijā atklātā piemiņas zīme Fridriham un viņa dzīvesbiedrei Bertai Rundāles novada Sudmaļu kapos Pilsrundālē ar uzrakstiem “Viņi strādāja Latvijai” un “Jaunuzceltā dzīvē dzīvos mūsu zemes darbs”.

27.02.2020 10:18 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv