Tikšanās ar rakstnieku, publicistu Ilmāru Šlāpinu

  11.decembrī plkst. 13.00 Bauskas Kultūras centra izstāžu zālē tikšanās ar grāmatas “Latvietis. 100 nacionālās īpatnības” autoru, publicistu, rakstnieku Ilmāru Šlāpinu

Grāmata “Latvietis. 100 nacionālās īpatnības”, kuru sastādījis, skaidrojis un komentējis Ilmārs Šlāpins, ir stāsts par mums pašiem jeb rokasgrāmata par koši pelēko latvieti. Tā tapusi sieriņa “Kārums” virsvadībā, apkopojot tipisko latviešu spilgtākās īpatnības – vērojot viņus, izzinot domas, klausoties izteikumus, – tādā veidā atklājot patieso simtgades latviešu tēlu.

Ilmārs Šlāpins, grāmatas sastādītājs, skaidrotājs un komentētājs savukārt stāsta: “Ikvienas nācijas pašapziņa un identitāte ir cieši saistīta ar spēju pasmieties pašiem par sevi – tā ne tikai liecina par nacionālu briedumu, bet arī ļauj saskatīt to unikālo un vērtīgo, kas mūs atšķir un vieno. Latvieša humora izjūta vienmēr bijusi ļoti smalks un sarežģīts mehānisms, ko ne vienmēr pat viņam pašam izdodas iedarbināt, kur nu vēl saprast. Apkopojot, analizējot un komentējot latviešu priekšstatus par to, kas ir viņu spilgtākās nacionālās īpatnības valsts simtgades brīdī, nācās atrast robežu, pie kuras latvietis var pasmieties par savu pesimismu, jūsmot par savu neparastumu vai samiernieciski ļauties sarkastiskam domugraudam par savu nespēju piemēroties apkārtējai pasaulei. Ir tapusi rokasgrāmata, kas vienlaicīgi ir arī enciklopēdija, skaidrojošā vārdnīca, joku un aforismu krājums, kam rodama vieta ikviena latvieša dīvāna pagalvī.” 

Grāmatas “Latvietis. 100 nacionālās īpatnības” ideju izstrādāt palīdzēja reklāmas aģentūra VUCA, bet to dzīvē realizēt - redaktors Ilmārs Šlāpins, ilustrators Reinis Pētersons un tulkotājs Juris Kaža. Savukārt dienas gaismu grāmata ieraudzīja, pateicoties izdevniecībai “Satura darbnīcai TAPT”, un pašlaik pieejama “Zvaigzne ABC”, “Jānis Roze”, “Valters un Rapa”, kā arī citās grāmatnīcās visā Latvijā.

Uz tikšanos pasākumā!

tl_files/images/fotogalerijas/2019/Slapins_11 12.png

27.11.2019 15:24 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv