Tikšanās ar ilustratori Agiju Staku Ozolainē

Bauskas Centrālā bibliotēka 2022. gada 18. oktobrī Vecsaules pagasta Ozolaines bibliotēkā organizēja tikšanos ar grāmatu ilustratori Agiju Staku. Pasākums pulcēja 36 mazos Ozolaines bibliotēkas lietotājus.

Ilustratore jau vairāk kā 20 gadus ilustrē grāmatas un labprāt ar savām zināšanām un pieredzi dalās ar bērniem. Klātesošie iepazinās ar grāmatas tapšanas procesu un to, kāds ir zīmējumu ceļš līdz grāmatām. A. Staka rādīja vairākas savas ilustrācijas, oriģinālos zīmējumus salīdzinot ar tiem, kas ir grāmatās. Bērni uzzināja kā tās top un cik daudz laika aizņem to radīšana. Viņa uzsvēra, ka, veidojot ilustrācijas grāmatām, nepieciešams rūpīgi iepazīties ar manuskriptu, jāveic izpēte, lai uzzīmētu pēc iespējas atbilstošākas ilustrācijas. Ļoti svarīgi ir ievērot vietu, kur plānots izvietot tekstu.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja praktiski darboties kopā ar Agiju Staku, veidojot papīra dzīvnieciņus kustībā.

Paldies Agijai Stakai par brīnumaino, radošo un idejām bagāto satikšanos!

Tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Ceļojums grāmatu valstībā” ietvaros.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Staka (1).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Staka (2).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Staka (3).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Staka (4).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Staka (5).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Staka (6).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Staka (7).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Staka (8).jpg