Tautisko leļļu izstāde

Novembra mēnesī Bauskas Centrālajā bibliotēkā apskatāma - Daces Frindas tautisko leļļu izstāde.

 

Izstādes autore Dace Frinda savu aizraušanos ar leļļu tērpu darināšanu aizsāka 2020. gadā, bet atzīst, ka jau no mazām dienām viņai ir paticis spēlēties ar lellēm, īpaši Bārbijām. Bērnībā autore meklēja svītrainas lupatiņas brunčiem, sēja prievītes ap leļļu vidukļiem un attēloja dažādu latviešu tautas pasaku sižetus savās rotaļās. Pieaugot, šī ideja auga līdz ar Daci. Tā pārauga aizraujošā vaļaspriekā gan medīt skaistas lelles, gan meklēt informāciju par latviešu dzīvesziņu, tērpiem, tradīcijām, gan darināt tautiskus tērpus. Ikdienā šīs prasmes un zināšanas, kā arī ir lieliskais uzskates līdzeklis lieti noder pedagoģiskajā darbā, bērniem mācot gadskārtu ieražas, tradīcijas un svinot latviešu svētkus.

 

Dace iedvesmu rod dabā, ģimenē, literatūrā, Latvijai nozīmīgos mirkļos un notikumos. Leļļu tērpi tiek veidoti no dažādiem lietotiem apģērbiem un lietām, tāpēc katrs ir unikāls un neatkārtojās – tā, piemēram, tautiskais krekls darināts no izbijuša aizskara, sagša no šalles, brunči no spilvendrānas vai galdautiņa, josta – nokalpojušas somas un pat ādas maka. Līdz ar to tērpi tiek veidoti uz līdzības pamata.

 

Tāpat lielu prieku autorei rada savu leļļu fotografēšana, kompozīcijas veidošana saskaņā ar gadalaikiem, gadskārtu svētkiem, tādejādi iedvešot viņās dzīvību, dinamiku, kustību dabā.

 

Lellēs tiek atspoguļotas arī Daces sajūtas, dzīves notikumi, aktualitātes Latvijā un pasaulē.

 

Laipni aicināti aplūkot izstādi!


tl_files/images/BCB2022/T_l_1.jpg tl_files/images/BCB2022/Dace Frinda.jpg


tl_files/images/BCB2022/T_l_2.jpg tl_files/images/BCB2022/T_l_3.jpg


tl_files/images/BCB2022/T_l_4.jpg tl_files/images/BCB2022/T_l_5.jpg


tl_files/images/BCB2022/T_l_6.jpg tl_files/images/BCB2022/T_l_7.jpg


tl_files/images/BCB2022/T_l_8.jpg tl_files/images/BCB2022/T_l_9.jpg

03.11.2022 16:11 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru