Spoku stāsti Gailīšos

2022. gada 7. oktobrī Gailīšu pagasta Gailīšu bibliotēkā norisinājās Bauskas Centrālās bibliotēkas organizētā tikšanās ar grāmatu autoru Māri Runguli. Pasākumā piedalījās 68 Uzvaras pamatskolas skolēni.

 

Pasākuma sākumā Uzvaras pamatskolas skolēni uzbūra brīnumainu Māra Runguļa dzejas pasauli, sniedzot muzikālu priekšnesumu – bērnu ansamblis dziedāja divas dziesmas ar dzejnieka vārdiem.

 

Tikšanās laikā M. Rungulis iepazīstināja ar sevi un savu daiļradi. Klātesošajiem atklāja, ka rakstīšanai pievērsies jau sen, darbojies daudzu gadu garumā ar lieliem pārtraukumiem. Lielākā daļa grāmatu stāsta par darbībām pie upes, jo autors pats dzīvo upes tuvumā, līdz ar to kļuvis par “pārupieti”.

 

Bērni tika iepazīstināti ar autora sarakstītajām grāmatām, taču lielākais uzsvars tika likts uz spoku stāstiem. M. Rungulis uzsvēra, lai grāmata būtu saistoša lasītājam, ļoti svarīga ir mākslinieka izvēle grāmatas vizuālā noformējuma radīšanai. Grāmata tiek radīta no divām pusēm. No vienas puses to rada rakstnieks, kas izveido grāmatas skeletu, bet lasītājs to piepilda ar savu pieredzi jeb veido grāmatas miesu.

 

Atbildot uz dažādajiem bērnu jautājumiem, M. Rungulis atklāja, ka rakstniekam ir jābūt pacietīgam, ka jāgrib stāstīt. Grāmatas viņš var rakstīt dažus mēnešus, citas vairākus gadus. Rakstnieks uzsvēra, ka rakstot garos stāstus ir jāstrādā katru dienu, lai neaizmirstu domu un nepazaudētu stāsta noskaņu. Vai lietus līst, vai sniegs snieg, vai galva sāp, vai esi slims – jāturpina rakstīt. Katram rakstniekam ir savs piegājiens kā rakstīt. Māris Rungulis atzina, ka viņamrakstot nepieciešams silti saģērbties, turklāt visbiežāk raksta gultā. Kādreiz mēdza rakstīt ar parasto zīmuli.

 

M. Rungulis atzina, ka par rakstnieku viņu mudināja kļūt lielā interese par stāstiem. Jau no pašas bērnības paticis stāstīt un klausīties stāstus. Lai sevi motivētu rakstīt, M. Rungulis lasa citu dzejnieku dzejoļus. Ne tāpēc, lai kopētu no citiem, bet lai radītu prieku par to, cik dzejā daudz var pateikt. Tāpat autors mēdz pastaigāties ar suni vairāku stundu garumā.

 

Noslēgumā bērniem bija iespēja noklausīties spoku stāstu lasījumu autora M. Runguļa izpildījumā.

 

Paldies Mārim Rungulim par kopā būšanu!

 

Tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Ceļojums grāmatu valstībā” ietvaros.

 

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Rungulis_01.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Rungulis_02.jpg

 

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Rungulis_03.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Rungulis_04.jpg

 

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Rungulis_05.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Rungulis_06.jpg

 

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Rungulis_07.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Rungulis_08.jpg

 

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Rungulis_09.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Rungulis_10.jpg

18.10.2022 11:59 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru