Janis Sarma 01
19.02.2019

pakalpojumi_12
Vai zināšanu ieguvei šī mācību gada laikā esat izmantojis kādu no bibliotēkas piedāvātajām datu bāzēm: letonika.lv, news.lv vai EBSCO?

Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Dzimšanas diena

Rundāles novada jubilāri

Jānis Akermanis - 122

Skolēni biznesa ideju konkursā prognozē biznesa nākotni

Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļu organizēja biznesa ideju konkursu skolēniem "Uzņēmējdarbība Latvijā: No tagadnes uz nākotni".  Tā mērķis bija veicināt skolēnos radošu domāšanu par to, kā varētu attīstīties uzņēmējdarbība Latvijā tuvākajos 30-50 gados. Konkursā piedalījās skolēni no 1. līdz 9.klasei no vairākām Bauskas novada izglītības iestādēm – Bauskas sākumskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas pilsētas pamatskolas, Īslīces pamatskolas un Vecsaules pamatskolas.

Februārī notika iesūtīto skolēnu darbu vērtēšanas 1. kārta, kurā tika izvirzīti 30 labākie skolēni. Viņi piedalījās Biznesa konkursa noslēguma pasākumā 19.martā, kurš notika Bauskas Kultūras centrā.

Konkursanti prezentēja idejas par to, kādi varētu būt nākotnes produkti, kādām īpašībām būtu jāpiemīt uzņēmējiem, saistošas likās arī biznesa pasakas. Daži jaunāko klašu skolēni vēlējās līdzināties kādam no Bauskas novada uzņēmējiem. Uzņēmēji par to bija gandarīti un sagatavoja viņiem pārsteiguma dāvanas.  Fināla prezentācijās varēja nojaust konkursantu attieksmi pret dabas aizsardzības problēmām, veselīgāku pārtiku, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām,  Bauskas novada tūrisma attīstības iespējām, klientu apkalpošanas problēmām, cilvēku veselību u.c. Neizpalika arī  jaunvārdu un dzejas rindu  darinājumi par nākotnes biznesu, novēlējumi uzņēmējiem un ieteikumiem izlasīt izvēlētu noderīgu grāmatu par uzņēmējdarbības tēmu.

Vērtēšanā piedalījās un lēmumu par uzvarētāju apstiprināšanu pieņēma žūrijas komisija 6 cilvēku sastāvā: Līga Kļaviņa – Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļas metodiķe; Santa Gudža – Bauskas Centrālās bibliotēkas direktores vietniece; Dainis Bensons – Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes loceklis, uzņēmējs; Ģirts Donerblics – Bauskas Bērnu un jauniešu centra pārstāvis, uzņēmējs; Santa Šarka – Īslīces pagasta Rītausmu bibliotēkas vadītāja; Sarmīte Freimane – Bauskas Bērnu bibliotēkas vadītāja.

Konkursā pretendentus vērtēja 3 klašu grupās: 1.-4.klase, 5.- 6.klase, 7.-9.klase.

Konkursa uzvarētāji 1.-4.klašu grupā:

1.vieta – Gabriels Visockis (Bauskas pilsētas pamatskola);

2.vieta – Deivids Reinieks (Īslīces pamatskola);

3.vieta – Rūta Sausā (Vecsaules pamatskola).

Konkursa uzvarētāji 5.-6.klašu grupā:

1.vieta – Kārlis Jansons (Bauskas pilsētas pamatskola);

2.vieta – Dārta Esīte (Īslīces pamatskola);

3.vieta – Kristaps Zviedris (Bauskas sākumskola).

Konkursa uzvarētāji 7.-9.klašu grupā:

1.vieta – Kate Esīte (Īslīces pamatskola);

2.vieta – Artis Jarmalavičs (Vecsaules pamatskola);

3.vieta – Betija Upelniece (Bauskas pilsētas pamatskola).

Kā lielo balvu,  visiem labāko ideju autoriem Bauskas Centrālā bibliotēka dāvināja iespēju doties izglītojošā braucienā uz ZINOO centru Liepājā.

21.03.2019 08:27 (komentāri: 0)