Skaļās lasīšanas sacensību 2.posms

2018.gada 7. martā Bauskas Kultūras centrā notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētās “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības” 2.posms. Sacensības ideja un metodika aizgūta no Holandes, kur šāda veida sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu. Sacensības mērķis – sekmēt interesei par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasīt prieku.

Bauskā savas priekšā lasīšanas prasmes atrādīja 13 5.-6.klašu skolēni – bibliotēku lasītāji.

Savus lasītājus uz pusfinālu bija atvedušas Misas bibliotēkas vadītāja Sarmīte Šlikaite, Iecavas bērnu bibliotēkas vadītāja Ludmila Šteinberga un Bauskas bērnu bibliotēkas vadītāja Sarmīte Freimane.

Sacensības dalībniekiem publikai un līdzjutējiem bija jālasa fragments no kādas paša izvēlētas grāmatas.

Pusotru stundu garajā lasīšanas maratonā tika lasīti gan nopietni, gan nenopietni, gan priecīgi, gan skumji atgadījumi no visdažādāko bērnu grāmatu varoņu dzīves.

Dalībniekiem tika piešķirtas dažādas nominācijas, piemēram, sirsnīgākais, pārliecinošākais, uzmanīgākais u.c. Par lasīšanas sacensības labāko dalībnieku tika atzīts Iecavas novada bērnu bibliotēkas lasītājs Niklass Kalniņš no Iecavas vidusskolas 5.klases. Viņš konkursā lasīja fragmentu no K.Porziņģa grāmatas “Brālis”.

Niklass un viņa atbalstītāji 2018.gada maijā dosies uz Rīgu, lai piedalītos Nacionālajā Skaļās lasīšanas finālā, kura uzvarētājs iegūs skolai ceļojošo kausu un Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktora titulu.

09.03.2018 10:19 (komentāri: 0)