Izdevums "100 GADI/GRAMI BIBLIOTĒKAS"

Mēs nevaram doties ārvalstu ceļojumos, taču varam doties ceļojumā laikā! Mēs nevaram svinēt svētkus visi kopā, taču varam tiem gatavoties! Nākamgad Bauskas Centrālajai bibliotēkai aprit simts gadi. Esam sagatavojuši pirmo bibliotēkas simtgades izdevuma numuru, kas vēsta par laiku no 1922. gada līdz 1946. gadam.

Ko tajā var izlasīt? Aicinām nelielā ceļojumā pa Bauskas pilsētas bibliotēkas grāmatu plauktiem, sekojot līdzi gan nosaukumu, gan zīmogu maiņai, ko ietekmējuši mainīgie laiki. Domājams, lasītājam būs interesanti uzzināt, ka Bauskas pilsētas bibliotēka nebūt nebija vienīgā bibliotēka pilsētā. Tā laika sludinājumi un anekdotes nāks talkā, lai paraudzītos uz notikumiem no sadzīves puses.

Kur var iegūt bibliotēkas simtgades izdevumu? Protams, bibliotēkās, bet ne tikai! Vēl izdevumi aizceļojuši uz pagastu pārvaldēm un tos var meklēt vienuviet ar “Bauskas Novada Vēstīm”. Jāpiebilst, ka bibliotēkas izdevumam ir mazāks eksemplāru skaits, taču, ja manīsim, ka ir pieprasījums, tad būs arī piedāvājums!

Nākamais simtgades izdevums iznāks jūnija izskaņā, un tas vēstīs par bibliotēkas lomu sabiedrības audzināšanā “pareizā” garā. Vienlaikus būs arī nelieli atmiņu stāstījumi, kas iedzīvinās kongresu-progresu-piecgades plānu laiku. 2021. gadā izdevumam būs kopumā četri numuri, izstaigājot bibliotēkas vēstures takas.

Ja vēlies dalīties ar kādu stāstu, amizantu notikumu, faktu precizējumu vai fotogrāfiju saistībā ar bibliotēku, neturi sveci zem pūra un raksti uz e-pastu madara.maslova@bauskasbiblioteka.lv

tl_files/images/BCB2021/avize.jpg

31.03.2021 15:43 (komentāri: 0)