Sibīrijas bērni 1949

Ir apbrīnojami, cik daudz cilvēki izgājuši cauri neiedomājamām grūtībām, pārbaudījumiem, bet ir spējuši saglabāt cerīgu skatu uz dzīvi. 25. marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.

 

23. martā Bauskas Centrālājā bibliotēkā notika atceres pasākums 1949. gada 25. marta deportācijai. Atceres pasākumā tikāmies ar grāmatas "Sibīrijas bērni 1949" autori Dzintru Geku. Grāmatā apkopoti 165 cilvēku dzīvesstāsti, kuri kā bērni 1949. gada 25. martā tika aizvesti uz Sibīriju. Grāmatā publicētas apgabalu kartes, apraksti un katrai intervijai pievienotas fotogrāfijas no personīgajiem arhīviem.

 

Pasākumā piedalījās Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi - Vendija Volosovska, Karīna Kondore, Sandija Spundiņa, Marta Mengote, Ivo Gailis un Kristers Ozols, kā arī  Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēknes Klēra Kuļikauska (flauta), Katrīna Siliņa (vijole). Liels paldies jauniešiem par ieguldīto darbu, lai piepildītu atceres pasākumu ar skanīgiem skaņdarbiem un pārdomu pilniem grāmatas "Sibīrijas bērni 1949" stāstu lasījumiem.

24.03.2022 10:04 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru