Saruna par Veidenbaumu

2022. gada 6. decembrī Bauskas Centrālajā bibliotēkā norisinājās tikšanās ar latviešu prozas autoru, literatūrzinātnieku, kultūras žurnālistu, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāju un filoloģijas doktoru Arno Jundzi. Pasākums pulcēja 33 bibliotēkas apmeklētājus.

 

Arno Jundze klātesošos iepazīstināja ar savu romānu “Es nemiršu nekad”, kurā vēstīts par pirms 155 gadiem dzimušo un pavisam īsu mūžu nodzīvojušo latviešu dzejnieku, tulkotāju un publicistu Eduardu Veidenbaumu.

 

Rakstnieks atklāja, ka Veidenbaums ir bijis klātesošs arī romānos “Putekļi smilšu pulkstenī” un “Sarkanais dzīvsudrabs” un esot pašam ļoti tuvs.

 

Viens no galvenajiem mērķiem, rakstot romānu, bija parādīt pašu Veidenbaumu tā, lai nekas nebūtu izdomāts un pielikts. Mums katram ir savs Veidenbaums, tāpēc rakstniekam bija ļoti rūpīgi jāstrādā, lai parādītu kaut ko jaunu.

 

Saruna par Veidenbaumu izvērtās ļoti interesanta – tika uzzināts, kāds ir Arno Jundzes Veidenbaums. Grāmatas nosaukums izvēlēts, jo vārdus “Es nekad nemiršu”, būdams pie sliktas veselības, esot teicis pats Veidenbaums savai mammai.

 

Paldies Arno Jundzem par aizraujošo gandrīz divu stundu ilgo sarunu, kurā piedalījās klausītāji, Arno un Eduards! Novēlam, lai katru braucienu uz bibliotēkām papildina atkalredzēšanās prieks!

 

Tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Literāro pasākumu cikls “Rakstnieka pieturvieta – Bauskas novads”” ietvaros.

11.12.2022 09:05 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru