Rakstnieka pieturvieta – Vecsaule

2022. gada 29. aprīlī plkst. 11.00 Vecsaules Saietu namā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Literāro pasākumu cikls “Rakstnieka pieturvieta – Bauskas novads”” ietvaros Janīnu Kursīte-Pakule tiksies ar Vecsaules pagasta iedzīvotājiem un citiem interesentiem, lai sarunātos par latviešu folkloras un etnogrāfijas ekspedīcijām, kā arī latviešu humora izjūtu jeb “viens runā no Jēzus, otrs no baļķiem”.

Pasākumā būs iespējams uzzināt par Janīnas Kursītes-Pakules piedzīvojumiem folkloras ekspedīcijās. Kas ir smiekli, kas ir rituālie smiekli, smiekli kā miesas un dvēseles dziedinātājs. Kāpēc agrāk smējās, iesākot aust jaunu audeklu, iejaucot mīklu, vārot ziepes, bet nesmējās pērkona laikā u.c.

Janīna Kursīte-Pakule ir latviešu literatūrzinātniece, valodniece, publiciste, rakstniece un politiķe. Caur grāmatām un dzīvi viņa māk uzrunāt ikvienu lasītāju, klausītāju un skatītāju. Sarakstījusi tādas grāmatas, kā “Latviešu folklora mītu spogulī” (1996), “Mītiskais folklorā, literatūrām mākslā” (1999), “Dzejas vārdnīca” (2002), “Neakadēmiskā latviešu valodas vārdnīca jeb novadu vārdene” (2007), “Kāzas Latgalē” (2008), “Tautlietu vārdene” (2009), “Virtuves vārdene” (2012), “Latvieša māja” (2014), “Zīmju valoda: latvieša žesti” (2016), “Dainu kodekss” (2018) un “Latviešu dievības un gari” (2020).

Projekta mērķis ir popularizēt latviešu oriģinālliteratūru vietējā sabiedrībā, aktivizēt iedzīvotāju vēlmi lasīt un nodrošināt Bauskas novada bibliotēku pakalpojumu daudzveidību.

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl septiņas tikšanās ar latviešu grāmatu autoriem Bauskas novada bibliotēkās. Bauskas Centrālās bibliotēkas lietotāji un novada iedzīvotāji tiksies ar Ingunu Baueri un Arno Jundzi, Jauncodes bibliotēku apciemos Linda Nemiera, Ceraukstes bibliotēku – Laura Vinogradova, Codes bibliotēku – Inguna Dimante, Gailīšu bibliotēku – Dace Rukšāne un Rītausmu bibliotēku – Inga Ābele.

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Bauskas Novada Vēstnesis". Sekojiet līdzi informācijai.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Rakstnieka_pieturvieta-Bauskas_novads_Kursite_IG.jpg

06.04.2022 13:41 (komentāri: 0)