Rakstnieka pieturvieta – Rītausmas

2022. gada 24. novembrī plkst. 14.00 Īslīces pagasta Rītausmu bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Literāro pasākumu cikls "Rakstnieka pieturvieta – Bauskas novads"" ietvaros Inga Ābele tiksies ar Rītausmu bibliotēkas lietotājiem un citiem interesentiem, lai sarunātos par savu daiļradi un pieredzi grāmatu rakstīšanā.

Inga Ābele ir rakstniece, pazīstama galvenokārt kā prozaiķe un dramaturģe, taču raksta arī dzeju. Sava unikālā rakstīšanas stila dēļ tiek uzskatīta par vienu no nozīmīgākajām mūsdienu latviešu rakstniecēm. Saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu par grāmatu "Lugas" (2003), par stāstu krājumu "Sniega laika piezīmes" (2004) un romāniem "Paisums" (2008) un "Klūgu mūks" (2014). I. Ābeles grāmatu tulkojumi iznākuši Lietuvā, Zviedrijā, Dānijā, Čehijā, Slovēnijā, Francijā un ASV.

Sarakstījusi vairākus stāstu krājumus: "Akas māja" (1999), "Kamenes un skudras" (2010), "Balta kleita" (2018); romānus: "Uguns nemodina" (2001), "Duna" (2017); dokumentālo prozu "Austrumos no saules un ziemeļos no zemes" (2005); dzejas krājumus: "Nakts pragmatiķe" (2000) un "Atgāzenes stacijas zirgi" (2006).

Projekta mērķis ir popularizēt latviešu oriģinālliteratūru vietējā sabiedrībā, aktivizēt iedzīvotāju vēlmi lasīt un nodrošināt Bauskas novada bibliotēku pakalpojumu daudzveidību.

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Bauskas Novada Vēstnesis". Sekojiet līdzi informācijai.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākuma norise var tikt fotografēta un/vai filmēta. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Bauskas Centrālās bibliotēkas publicitātei.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/VKKF_Abele.png

16.11.2022 11:56 (komentāri: 0)