Raimondas Strodes personālizstāde "Tik tuvu..."

Bauskas Centrālā bibliotēka aicina ikvienu aplūkot mākslinieces Raimondas Strodes personālizstādi “Tik tuvu…”, lai ar gleznu, keramikas, grafiku un grāmatu starpniecību iepazītu mākslinieces personību un padarītu savu dienu iespaidiem bagātāku! Izstāde bibliotēkā apskatāma līdz 28. martam!

Raimonda Strode ir daudzpusīga māksliniece un mākslas maģistre. Mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļā, ar izcilību absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu pie prof. Rūdolfa Heimrāta, kā arī ieguvusi mākslas pedagoģijas maģistra grādu Latvijas Universitātē. Kopš 1991. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

Mākslinieces radošums atrod izpausmi stājmākslā ‒ glezniecībā un grafikā, kā arī citos daudzveidīgos materiālos ‒ tekstilmākslā un keramikā. Kopš 1986. gada viņa regulāri piedalās izstādēs. Raimonda Strode glezno eļļas, akrila un pasteļa tehnikās, taču grafiskajos darbos ir iemīļojusi smalko punktēšanas tehniku. Iecienītākās tēmas mākslinieces daiļradē – Latvijas un Itālijas skaistā daba un tās motīvi, sievietes pasaule un vērtības, kultūrvēsture un personības. Šajā izstādē “Tik tuvu...” māksliniece rada klātbūtnes sajūtu ar visām viņai svarīgām tēmām ‒ viena izstādes daļa veltīta mīļajai Latvijai un otra atspoguļo Itāliju: “Itālija ir kultūras un mākslas mantojuma pērle, kas atver savas krātuves visiem Sirds Aicinātajiem. Katra apskatītā pilsēta ievij savu pavedienu sirds atmiņās. Un tāpēc es jūtos pateicīga Dievam par pieskārieniem, ko esmu tur saņēmusi”. Šo Itālijas mīlestību Raimonda Strode kopš 1996. gada īsteno Dantes Aligjēri biedrībā un Valdē. Par nopelniem Itālijas kultūrvēsturiskām tēmām veltītu projektu, konferenču un izstāžu organizēšanu, par personīgu ieguldījumu Latvijas-Itālijas kultūras sakaru veicināšanā un popularizēšanā 2021. gadā viņa saņēma Dantes Aligjēri biedrības Gada Lielo balvu. Izstādē bagātīgu akcentu sniedz mākslinieces veidotās keramikas trauku grupas. Katra no tām ir ar savu poētisku stāstu un darināta kādai no tematiskām, konkursu vai Dziesmusvētku izstādēm. Ekspozīcijā ir arī viņas lielais sirdsdarbs ‒ grāmatas, kurās autore atklāj latviešu tautas garīgās un kultūras vērtības, izceļ personības nozīmi pasaules kultūrā. Tas viss mums ir tik tuvu, jo “viss ir saistīts ar visu”, kā teicis izcilais renesanses mākslinieks Leonardo da Vinči.

Raimonda Strode ir autore grāmatām par latviešu tautas kultūras vērtībām un tradīcijām (“Latviešu rotas. Saktas. No senatnes līdz mūsdienām”, “Lielvārdes josta. No senatnes līdz mūsdienām”, “100 pasta pieturu”, “Latviešu sadzīves tradīcijas un godi” (kopā ar D. Karašu), “Latviešu cimdu raksti” (kopā ar L. Krustiņu), “Latviešu nacionālie ēdieni” (kopā ar Ņ. Masaļūni) u.c.), autore grāmatām par māksliniekiem un dzīves vērtībām (“Janis Rozentāls. Dzīve ir sapnis”, “Mikelandželo Buonarotti. Ģēnijs un gūsteknis”, “Leonardo da Vinči. Septiņi dzīves principi”, “Sirdsmieru meklējot. Svēto lūgšanas”, “Dante Aligjēri un “Dievišķā komēdija”. Pēc 700 gadiem” u.c.). Viņa ir mākslinieciskā redaktore nozīmīgiem kultūrvēstures izdevumiem, mākslinieces ilustrācijas rotā grāmatas (Dž. T. di Lampedūza “Gepards”, “Sunītis un kaķītis. 24 skaistākās latviešu tautas pasakas”, A. Folkmanis “Anna. Ja Jēzus ir ienācis tavā sirdī”, Ē. Kūlis “Vēliesjustieskā...” u.c.), viņa veidojusi grāmatu dizainus (“Ziemeļblāzmai 110”, “Evalds Dajevskis”, M. Meipsa-Dodža “Sudraba slidas“, “Rīga. Top 10”, “Ētika kristīgajā skatījumā. 1.daļa” u.c.).

05.03.2024 09:28 (komentāri: 0)