Projekts "Migrācijas stāsti - Tad un Tagad"

   Zviedrijas vēstniecības ielūdz uz projekta "Migrācijas stāsti - Tad un Tagad" atklāšanu 25. aprīlī plkst.14:00 Latvijas Nacionālājā bibliotēkā.

   Migrācija nav nekas jauns. Tā ir palīdzējusi veidoties pasaules valstīm tādas, kādas tās ir. Tomēr pašreizējā situācija ir iepriekš nepieredzēta: vairāk kā 65 miljoni cilvēku visā pasaulē bijuši spiesti pamest savas mājas un savu zemi.

   Migrācija ir arī neatņemama daļa no Zviedrijas vēstures. No mūsdienu iedzīvotāju kopuma katrs sestais cilvēks ir dzimis kādā citā valstī.

   Ar zviedru fotogrāfa Aleksandra Mahmuda (Alexander Mahmoud) izstādi "Migrācijas portreti - Zviedrijas taipus virsrakstiem" esam vēlējušies atklāt jaunu skatījumu uz Zviedriju un migrāciju, izgaismojot pašreizējo situāciju valstī no dažādiem rakursiem.

   Fotomākslinieks ir apceļojis Zviedriju krustu šķērsu, meklējot īstus stāstus par migrāciju. Satiktie cilvēki atklāti mums stāsta, kā tas ir: bēgt no mājām, piedzīvot traumatisku pieredzi, bet arī – cerību. Šeit rādītie migrācijas portreti ir viņu dzīvie stāsti.

   Projekta laikā prezentēsim arī Baltijas Mākslas centra jauniešu projekts ”Bēgļu laivām pa pēdām”.
   2016. gadā Baltic Art Center (BAC) organizēja uz jauniešu auditoriju vērstu projektu, īstenojot jūras braucienu, kas atkārtoja daudzo bēgļu laivu dramatisko ceļu pāri jūrai Otrā pasaules kara beigu posmā. 12 jaunieši no Baltijas valstīm piedalījās projektā. Tiks prezentēta dokumentāla filma "Bēgļu laivām pa pēdām", īsfilmas par jauniešu braucienu un zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta fotoizstāde.

  Projekta atklāšanas dienā piedāvāsim filmu "Jaukie cilvēki" un iespēju tikties ar filmas varoņiem – Somalia Bandy pārstāvjiem. Filma ir stāsts par jaunu cilvēku grupu no Somālijas, kas, bēgot no kara, nonākuši Zviedrijā. Ar vietējā uzņēmēja palīdzību viņi izveido pasaulē pirmo somāliešu bendija komandu, kas viņus aizved līdz pat čempionātam Sibīrijā.

Atklāšana - 25. aprīlī.

Programma:

14:00

filma "Jaukie cilvēki", Ziedoņa zālē

96 min., zviedru valodā ar angļu subtitriem un sinhrono tulkojumu latviešu valodā

Pēc filmas - diskusija ar filmas varoņiem - Somalia Bandy pārstāvjiem no Stokholmas

16:30 fotoizstāžu atklāšana Konferenču centra vestibilā, -1.stāvā
17:00 dokumentāla filma "Bēgļu laivām pa pēdām"
17:30 diskusija "Migrācija tad un tagad", BAC projekts


Papildus informācija:

Zviedrijas vēstniecība

Galina.Aizvakara@gov.se

tl_files/images/teksta_doki/2018/Konkursi_programmas_afisas/JaukieCilveki_Ielugums.jpg
tl_files/images/teksta_doki/2018/Konkursi_programmas_afisas/Stories of Migration_Poster.jpg

 

 

28.03.2018 13:10 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv