Pavasarīga tikšanās ar Maiju Laukmani Gailīšu bibliotēkā
2023. gada 21. aprīlī Gailīšu pagasta Gailīšu bibliotēkā norisinājās Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Literatūras un fantāzijas virpuļos” ietvaros organizētā tikšanās ar dzejnieci, literāti, kultūras darbinieci Maiju Laukmani.
Ievadā Uzvaras pamatskolas skolniece Adriana Zujeva bija sagatavojusi Maijas Laukmanes dzejoli par rūķiem un norunāja to visiem.
Turpinājumā bērnu priekšā stādījās smalka, neliela auguma sieviete – Maija Laukmane, kura uzreiz atraktīvi iesaistīja klātesošos kopīgā sarunā un uzdeva jautājumu: “Vai zināt, cik ir latviešu alfabētā burtu?”. Dzejniece dalījās ar atmiņu stāstu par to, kā viņai skolotāja uz tāfeles zīmējusi ciparu 3 un teikusi, ka tas atgādina putnu, bet, lai nebūtu putns viens, zīmēja otru 3, kā rezultātā izveidojās 33 burti alfabētā. M. Laukmane stāstīja, ka no burtiem var izveidot milzum daudz vārdu.
Ik pa brīdim dzejniece lika darboties klausītājiem un būt uzmanīgiem. Dzejoļos lika atskaņas, lasīja no otra gala vārdus, lika lasīt dzejoli lieloties. Visus, visus iekustināja ar kustību un vārdu rotaļu.
Dzejniece Gailīšu bibliotēkā ienesa pavasarīgu prieku, aizraujot ikvienu pasākuma dalībnieku. Paldies Maijai Laukmanei par jauko un sirsnīgo tikšanos!
Fotogrāfijas no pasākuma aplūkojamas šeit!
27.04.2023 13:06 (komentāri: 0)
Pievienot komentāru