Par putniem un grāmatām

Saulainais 19. oktobra rīts Bauskas Bērnu bibliotēkā ienāca ar domām par grāmatu lasīšanu, par apkārtējo dabu, kas gatavojas ziemas miegam un putniem, kuri lido uz siltajām zemēm. Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Literatūras un fantāzijas virpuļos" ietvaros, ciemos bija ieradies Viesturs Ķerus – ornitologs un bērnu grāmatu autors, kurš ir viens no Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājiem.

Uz tikšanos ar autoru bija ieradušies 3. klases bērni no Pilsrundāles vidusskolas, kas uzmanīgi klausījās autora stāstījumā par savām grāmatām un putnu dzīvi. 2019. gadā autors debitēja bērnu literatūrā ar grāmatu "Meža meitene Maija", par šo darbu ieguva Latvijas Literatūras gada balvu 2020 kategorijā "Labākais darbs bērniem" un debijas balvu "Jaunaudze" 2020. gada Jāņa Baltvilka balvas ietvaros. Šīs grāmatas galvenās varones prototips ir paša Viestura meita, kura ataino dzīvi lauku sētā un izdzīvo pilnu emociju gammu, sastopoties ar dažādiem putniem un dzīvniekiem dabā.

2022. gadā iznāca autora otrais stāsts bērniem "Korras pasaules", kas ticis nominēts 2023. gada Latvijas Literatūras gada balvai. Tas ir stāsts par zaļo vārnu, kas īstenībā nemaz nav zaļa, bet gan zila un nepavisam nav arī vārna. Autors iejuties zaļās vārnas mazuļa jeb Korras ikdienas dzīvē gan uzsākot savas putna gaitas ligzdā, gan  ceļojot uz siltajām zemēm.

Bērni klausījās putnu dziesmas, mācījās atpazīt putnus raugoties to attēlos, noskaidroja, ka lielākie dziedātāji ir putnu tēvi, kuri ar savām dziesmām mēģina atrast sev draudzeni, kā arī ar savu dziesmu paziņo, ka šī ir viņu teritorija, šeit dzīvo viņš. Noslēgumā bērni un Viesturs jautājumu un atbilžu vētrā uzzināja, ka stārķi lido uz Āfriku, bet Latvijā nektāru no ziediem sūc tauriņš jeb rudens sfings nevis kolibri, ka rakstnieka mīļākais putns ir pupuķis un vēl daudz citu interesantu lietu.

Paldies rakstniekam Viesturam Ķerum, Pilsrundāles bērniem un skolotājām par jaukajām emocijām!

Ieskats pasākumā pieejams šeit!

30.10.2023 12:02 (komentāri: 0)