Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības noslēgušās!

2023. gada 30. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisinājās Skaļās lasīšanas sacensību nacionālais fināls. Tajās piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas valsts, viņu vidū 15 meitenes un 15 zēni. 5. un 6. klašu skolēniem lasīšanas sacensību nacionālais fināls notika jau sesto reizi, to LNB rīko kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā.

Spraigajās lasīšanas sacensībās kopumā piedalījās vairāk nekā pieci tūkstoši skolēnu. Vispirms priekšlasījumi norisinās klasē un skolā, tad – reģionālā līmenī un noslēgumā tiek izraudzīts valsts čempions, kurš uz gadu kļūst LNB Bērnu direktors – iedvesmotājs. Viņš iegūst ceļojošo balvu savai skolai – stikla grāmatu kalnu, mākslinieka Ernesta Vītiņa skulptūru, kā arī dāsnas dāvanu kartes jaunu grāmatu iegādei. Bērnu direktora pienākumos ir piedalīties ne vien dažādos reprezentācijas pasākumos, bet arī vērtēt bērnu literatūru un bibliotēku pakalpojumus, paust savu viedokli medijiem. Viņš saņem LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" 2023./2024. gada posmam pilnu grāmatu kolekciju savai skolai. Savukārt, 2. un 3. vietas laureāti iegūst vērtīgas grāmatas un atzinību.

2023.gada 10. maijā tika noskaidrots labākais “skaļais lasītājs” Bauskas novadā. Savu lasītprasmi demonstrēja 20 skolēni no dažādām novada mācību iestādēm. Žūrija vienprātīgi nolēma, ka vislabāko sniegumu demonstrēja  Amēlija Kanašķe no Bauskas Valsts ģimnāzijas un viņa arī ieguva ielūgumu 30.septembrī uz Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībām Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Čempiona titulu šogad ieguva Hugo Pakalns no Smiltenes vidusskolas, pārstāvot Valkas un Smiltenes novadus. Viņš lasīja Gerharda Holca-Baumerta grāmatu "Alfons Trīcvaidziņš. Kāda neveiksminieka stāsti". Iepazīstinot ar sevi, viņš teica, ka grāmatu viņam ieteicis tēvs, jo tā ir bijusi viņa bērnības mīļākā grāmata. 2. vietā – Amēlija Kanašķe no Bauskas Valsts ģimnāzijas, kura lasīja fragmentu no Džoannas K. Roulingas grāmatas "Harijs Poters un Filozofu akmens". Amēlija pastāstīja, ka katru vasaru piedalās Harija Potera fanu nometnē Zemītes pilī Kandavā. Savā pieteikumā vēsta, ka grāmatas rosina iztēli, iepriecina, nomierina un ļauj iegrimt sapņu pasaulē. Aizverot grāmatas pēdējo lappusi, cilvēks ir kļuvis gudrāks, radošāks un labāks. 3. vietā – Rendija Rozenbaha, Liepājas reģionālā čempione no Vaiņodes vidusskolas, kura bija izvēlējusies Reičelas Renē Raselas "Nikijas dienasgrāmatu. Ne pārāk laimīgas dzīves stāsts".

Lepojamies ar Bauskas Bērnu bibliotēkas ilggadējo lasītāju Amēliju Kanašķi, kura savas lasīšanas gaitas uzsāka LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Grāmatu starts” ietvaros, kopā ar ģimeni apmeklējot “Jauno Pūcēnu skoliņu” trīsgadīgiem bērniem. Priecājamies par Amēlijas mīlestību pret grāmatām un viņas panākumiem līdz šim. Novēlam nezaudēt interesi par grāmatām un arī turpmāk tās lasīt ar tikpat lielu prieka dzirksti!

05.10.2023 12:07 (komentāri: 0)