3td.lv
Vai Jūs izmantojat iespēju lasīt bezmaksas 3TD e-grāmatas?
Aptaujas beigu datums: 01.04.2020
Kopā nobalsojuši = 13
Neesmu informēts par šādu pakalpojumu

Ārvalda, Ārvaldis, Ārvalds, Herta, Valda

Dzimšanas diena

Bauskas novada jubilāri

Fridrichs Cernts - 122

Vecumnieku novada jubilāri

Kārlis Eduards Čablis - 122

Jāzeps Maksvitis - 146

Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības fināls

Sestdien, 18. maijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notika Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls.

Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā jau otro gadu organizē Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības, aicinot piedalīties 5. un 6. klašu skolēnus, kuriem ļoti patīk lasīt.

Sacensība notika trīs posmos: sacensība skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un nacionālais fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Rīgā ieradās 30 reģionālie lasīšanas čempioni, kopā ar klasesbiedriem, skolotājiem un vecākiem. No Bauskas  finālu pārstāvēja par Bauskas reģiona Skaļās lasīšanas karali  kronētais Pēteris Vinogradovs no Bauskas pilsētas pamatskolas 6.klases. Viņš lasīja fragmentu no Džanni Rodārī grāmatas "Sīpoliņa piedzīvojumi". Sacensības vērtēja pieredzējusi žūrija – Renāte Punka, "Jāņa Rozes apgāda" izpilddirektore, tulkotāja; Diāna Bērza – Latvijas Radio režisore, divu grāmatu autore; Valters Krauze – šovmenis, aktieris, smīdinātājs; Dagnija Baltiņa – LNB Speciālo krājumu departamenta direktore, kultūras mantojuma pārzinātāja; un mūziķis Ralfs Eilands.

Par Nacionālas skaļās lasīšanas čempioni kļuva Naujenes pamatskolas 6.klases skolniece Inna Ivanova kura ieguva ceļojošo kausu, kā arī uz gadu tika iecelta par LNB Bērnu direktoru. Inna  lasīja fragmentu no Vizmas Belševicas grāmatas „Bille”.

20.05.2019 10:35 (komentāri: 0)