Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Bauskas reģiona fināls

27. martā Bauskas Kultūras centrā norisinājās Bauskas Centrālās bibliotēkas un Bauskas Bērnu bibliotēkas organizētais "Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības" Bauskas reģiona fināls, pulcējot dalībniekus no 8 reģiona izglītības iestādēm, kuri sacentās par ceļazīmi uz valsts mēroga konkursu.

Pateicoties Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra iniciatīvai, Skaļās lasīšanas sacensība Latvijā norisinās jau otro gadu un tajā piedalās 11 līdz 12 gadus veci 5. – 6. klašu skolēni. Tās mērķis ir veicināt bērnu interesi lasīt, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasīt prieku.

Kopumā Bauskas reģiona finālā piedalījās 15 dalībnieki, kuri pārstāvēja – Bauskas pilsētas pamatskolu, Bauskas sākumskolu, Codes, Vecsaules un Īslīces pamatskolas, Iecavas vidusskolu, Iecavas internātpamatskolu un Misas vidusskolu.

Par Bauskas reģiona Skaļās lasīšanas karali tika kronēts Pēteris Vinogradovs no Bauskas pilsētas pamatskolas 6.klases. Viņš lasīja fragmentu no Džanni Rodārī "Sīpoliņa piedzīvojumi". Pārējiem dalībniekiem tika piešķirtas dažādas nominācijas, piemēram, mistiskākais, steidzīgākais, pārliecinošākais, emocijām bagātākais, artistiskākais, nopietnākais lasītājs u.c.

Jāpiebilst, ka sacensības dalībniekus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija trīs eksperti. Kā galvenie vērtēšanas kritēriji bija dalībnieku nesamākslots, dabisks lasījums, mērens lasīšanas temps, piemērota intonācija, iekļaušanās trīs minūtēs un prasme ieinteresēt klausītājus izlasīt izvēlēto grāmatu.

Pēteris kopā ar saviem atbalstītājiem šī gada maijā dosies uz Rīgu, kur Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pārstāvēs Bauskas reģionu Nacionālajā Skaļās lasīšanas sacensības finālā. Uzvarētājs iegūs ceļojošo kausu, kā arī uz gadu tiks iecelts par LNB Bērnu direktoru.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit!

27.03.2019 15:46 (komentāri: 0)