Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensības 2021

Nu jau vairākus gadus Latvijā tiek organizēta, skolēnu konkursa „Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensība”. Bauskas novadā, ārkārtas situācijas dēļ, nenotika šo sacensību 1.posms skolās un bibliotēkās, jo bērni mācījās attālināti un skolu apmeklēja tikai septembrī un oktobrī.

4. jūnijā 2. posmā jeb Bauskas reģiona finālā piedalījās Iecavas, Misas un Skaistkalnes skolu deviņi bērni no 5. klasēm. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Bērnu vērtēšanu veica latviešu valodas pedagoģe Vija Cerusa, žurnāliste Aina Ušča un bibliotekāre Kristīne Čakāne.

No Misas piedalījās Liene Šnore un Kristofers Emanuēls Pavārs, kuriem ļoti patīk lasīt un atliek laiks arī daudzām citām nodarbēm. Savukārt no Skaistkalnes  patīkamās balss īpašniece Marta Marcinkeviča lasīja fragmentu no Astridas Lindgrēnes grāmatas “Ronja – laupītāja meita”. Šogad visaktīvākie bija iecavnieki: draudzīgais un komunikablais Arnolds Rodenkirhens, radošā māksliniece Alīna Paluhina, aktīviste Dārta Siminaite, kolāžu meistare Luīze Madlēna Verbicka un dejotāja Marsela Barovska.

Čempiones titulu ieguva Dārta Siminaite un viņa septembrī dosies uz Rīgu, lai piedalītos Latvijas Skaļās lasīšanas sacensību 2021 finālā Nacionālajā bibliotēkā. Žūrija atzina, ka meitene lasa ļoti izteiksmīgi, ir labs kontakts ar klausītājiem, kā ir laba grāmatas un fragmenta izvēle. Vēlam viņai veiksmi!

Liels paldies skolotājām, bibliotekārēm, bērnu vecākiem par ieguldīto darbu un laiku un palīdzējāt bērnu sagatavot lasījumam!

16.06.2021 11:00 (komentāri: 0)