Mēs savai pilsētai

Mazs vai liels, Kalna ielas labās vai kreisās puses baušķenieks, iebraucējs pilsētā pār Mēmeles vai Mūsas tiltu... katrs no tiem Bausku redz, jūt un apdzejo citādāk.

 

Kurš gan cits leposies, ja ne mēs paši? Interneta lasītavā un pie aktualitāšu dēļa izkārtotas desmit lielformāta planšetes, kuru saturs to abās pusēs stāsta par Bausku gan pieredzējušu un labi zināmu dzejnieku un dzejas mīļu vārdiem, gan skolēnu radītās atskaņās un pantos.

 

Atļausimies iedalīt dzeju pieaugušo un bērnu veikumā. Pieaugušo vidū vairums dzejoļu autoru ir dzimuši, mācījušies vai strādājuši Bauskā (daži to dara joprojām), kā arī to vārdi dažādos laika sprīžos saistīti ar Bauskas literātu apvienību "Akmeņi zied". Tie ir - Inta Baltgalve, Reinis Ādmīdiņš, Aina Medne, Alberts Ločmelis, Gatis Zotovs, Dina Kristīne Bitēna, Rūdolfs Saulājs, Andrejs Balodis un Ruta Dābola. Arīdzan Imants Ziedonis nešpetnā vienkāršībā rāda Bausku.


Novērtējot katras skolas atsaucību aizpērnajās Dzejas dienās un vienlaikus mēģinot ievērot proporcionālitāti iesniegto dzejoļu skaitam, tika atlasīti 10 skolēnu dzejoļi, ko drukāt lielā formātā. Savus darbiņus turpmākās 2 nedēļas interneta lasītavā varēs skatīt Amanda Gaļčina, Elīna Spēlmane un Sanija Maskale no Bauskas pilsētas pamatskolas, Kristers Turķis un Zane Balcere no Bauskas 2. vidusskolas, Anda Fišere un Arnolds Kapelis no Bauskas sākumskolas, kā arī Līva Lazdiņa no Vecsaules pamatskolas, Monta Rimševica no Īslīces pamatskolas un Zālītes speciālās pamatskolas skolēns.Dzejas izstāde ceļos!

Ja vēlies zināt, kur tā atrodas patlaban, raksti uz e-pastu madara.maslova@bauskasbiblioteka.lv

15.09.2021 11:21 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru