Meklē Plūdoņa testamentu Bauskas Muižniecības namā

8. martā Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Bauskas Kultūras centru, Plūdoņa muzeju, Ceraukstes bibliotēku un Bauskas Bērnu bibliotēku organizēja dzejnieka Viļa Plūdoņa dzimšanas dienai veltītu pasākumu.

Šajā atraktīvajā pasākumā Bauskas novada skolēniem bija iespēja iepazīt Bauskas Muižniecības namu no pagraba līdz pat bēniņiem.

Pasākuma galvenais mērķis bija atrast Plūdoņa testamentu, taču, lai to padarītu interesantāku, tika veidotas sešas pieturvietas. Sākumā bērni ieradās Bauskas Kultūras centra foajē, kur viņus sagaidīja Zaķu mamma, skolu komandas reģistrējās pasākumam un izvēlējās kādas krāsas testamentu ekspedīcijā pa Muižniecības namu viņi meklēs. Šajā vietā komandas saņēma testamenta pirmo novēlējumu.

Nākošā pieturvieta dalībniekiem bija Kultūras centra (KC) Lielā zāle, kurā viņus sagaidīja KC direktors Jānis Dūmiņš. Viņš bērniem izstāstīja par Muižniecības nama vēsturi, kā arī uzdeva dažādus jautājumus. Tāpat testamenta meklētāji varēja aplūkot skatuvi, rituālu zāli un izmēģināt mikrofonus. Saņemot nākošo novēlējumu komandas varēja doties tālāk.

Ļoti interesanta un aizraujoša dalībniekiem šķita “Senītes kačigarka” jeb KC pagrabs, kurā Bauskas Bērnu bibliotēkas darbinieces bērniem stāstīja spoku stāstus un bija sagatavojušas interesantus uzdevumus.

Vēl komandām bija iespēja apmeklēt KC kafejnīcu “Ziņģe”, kur viņus sagaidīja Plūdoņa muzeja pārstāves, kā arī iegriezās Bauskas Centrālajā bibliotēkā, kurā ieguva pēdējos divus testamenta novēlējumus.

Noslēgumā katrai komandai bija iespēja no iegūtajām novēlējuma daļām salikt Viļa Plūdoņa testamentu jeb kādu no dzejnieka dzejoļiem.

Kopumā pasākumā piedalījās un Muižniecības namu iepazina ap 260 Bauskas novada skolu bērni.

Fotogrāfijas no pasākuma aplūkojamas šeit!

09.03.2018 14:41 (komentāri: 0)