Maijas Krekles grāmatas atvēršanas svētki

Vakar, 18. maijā, kuplā pulkā Bauskas Cenrālā bibliotēka sadarbībā ar izdevniecību „Latvijas Mediji” svinēja Maijas Krekles grāmatas „Atraitnes dēls. Plūdoņa jūtas un dziņas” atvēršnas svētkus.

 

Vairumam Viļa Plūdoņa tēls ir ļoti līdzīgs tam, kāds tas ir tēlnieka Ģirta BURVJA radītajā piemineklī Plūdoņa ielā - ražens vīrs, cienījamā vecumā, apaļām brillītēm un pagarā mētelī un, jā, arī spieķis. Bet neba visu mūžu tam pa rokai bijis spieķis, lai ērti apstaigātu Lejenieku laukus, prātojot domu, ko pierakstīs, kad pārnāks mājās pie savas kuplās ģimenes. Visi reiz ir bijuši jauni! Kā ar laiku, kad sirdī sāk mājot pavasaris? Vai kad tas tajā mīt un nemaz nedomā doties tālāk…kad sirds skrien pa priekšu un nedz kājas, nedz prāts tiek līdz…

Kad mums šķiet, ka par kādu zinām visu, un ko gan vēl par Vili Plūdoni mēs nezinām, visticamāk, tas ir stipri pārspīlēti teikts.

 

Grāmatā “Atraitnes dēls. Plūdoņa jūtas un dziņas”, kurā no jauna atklātas latviešu romantisma dzejas dižgara Viļa Plūdoņa (1874-1940) dzīves maz zināmas jaunības laika lappuses, kurās, izrādās, lielu lomu spēlējušas viņa dzīves sievietes.

 

Kā atzīst rakstniece – Viļa Plūdoņa stāsts viņas dzīvē ienācis negaidīti, kad pirms vairāk nekā desmit gadiem autores rokās nokļuvusi Plūdoņa sarakste ar sievieti, Liezēres pagasta saimnieci Annu Melbārdi. “Mani uzrunāja nevis Plūdons, bet šis stāsts. Nevarēju to neuzrakstīt”.

 

Ar rakstnieci Maiju Krekli sarunājās  izdevniecība "Latvijas Mediji" redaktore Linda Kusiņa-Šulce. Plūdoņa jūtu pasaulē ievadīja Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš.

 

Paldies klausītājiem par ieinteresētību būt kopā ar mums un svinēt grāmatas atvēršanas svētkus. Grāmatas atvēršanas svētkus var atkārtoti noskatīties Bauskas Centrālās bibliotēkas, kā arī izdevniecības Latvijas Mediji facebook kontos!

 

19.05.2022 11:59 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru