Literatūras un fantāzijas virpuļos

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) 2023. gada 1. kultūras projektu konkursā atbalstīts Bauskas Centrālās bibliotēkas iesniegtais projekta pieteikums "Literatūras un fantāzijas virpuļos". Literatūras nozarē tas guvis finansiālu atbalstu 1360 EUR apmērā.

 

Pasaule griežas dažādos virpuļos – attīstās modernās tehnoloģijas, palielinās dažādu izklaides pakalpojumu pieejamība, taču neatkarīgi no tā rakstnieki turpina rakstīt, izdevniecības izdot un lasītāji lasīt. Lai veicinātu Bauskas novada bērnu un jauniešu lasītprasmi, vēlamies sniegt iespēju jaunajai paaudzei piedzīvot lasītprieku, tiekoties un tuvāk iepazīstoties ar latviešu grāmatu autoriem.

 

Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt interesi par iespiesto literatūru, kā arī paaugstināt Bauskas novada bibliotēku lomu sabiedrībā kā lokālās kultūrvides stiprinātājas.

 

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas astoņas tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem Bauskas novadā. Vecsaules pagasta Ozolaines bibliotēkas lietotāji tiksies ar viesosies dzejniece un rakstniece Evija Gulbe, Gailīšu pagasta Gailīšu bibliotēkā – dzejniece Maija Laukmane, Ceraukstes pagasta Ceraukstes bibliotēkā – dramaturģe un rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce, Bauskas Bērnu bibliotēkā – ornitologs, grāmatu autors Viesturs Ķerus un žurnāliste, grāmatu autore, izdevniecības “Ucipuci” vadītāja Zane Zusta, Codes pagasta Codes bibliotēkā – rakstniece un tulkotāja Laura Dreiže. Vecsaules pamatskolā sadarbībā ar Vecsaules pagasta Vecsaules bibliotēku viesosies stāstniece un grāmatu autore Inese Valtere, savukārt Īslīces pamatskolā sadarbībā ar Īslīces pagasta Ādžūnu bibliotēku – grāmatu ilustratore Gundega Muzikante.

 

Projekta norises laiks – no 2023. gada 1. aprīļa līdz 2023. gada 30. decembrim.

 

Projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams Bauskas Centrālās bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs un sociālo tīklu kontos. Sekojiet līdzi informācijai.


tl_files/images/BCB 2023/VKKF/VKKF_vizualis.jpg


17.03.2023 14:44 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru