Literatūras un fantāzijas virpuļos – tikšanās ar stāstnieci un grāmatu autori Inesi Valteri

2023. gada 8. maijā plkst. 10.30 Vecsaules pamatskolā norisināsies Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta "Literatūras un fantāzijas virpuļos" tikšanās ar Inesi Valteri, ko organizē Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Vecsaules pagasta Vecsaules bibliotēku.

Inese Valtere ir stāstniece un grāmatu autore. Viņa uzskata, ka stāstu radīšana kopā ar bērniem veicina viņu iztēli, attīsta atmiņu, rosina domāt un ļauj izpaust sajūtas. Turklāt mēs nevaram piespiest bērnus iemīlēt grāmatas, bet vienu mēs varam pavisam noteikti – lasīt bērniem priekšā tik ilgi, kamēr vien viņi klausās.

Inese Valtere ir radījusi trīs pasaku grāmatas – "Pasakas ģimenei. 1. grāmata" (2018), "Pasakas ģimenei turpinās. 2. grāmata'' (2019) un "Pasakas ģimenei. 3. grāmata" (2022).

Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt interesi par iespiesto literatūru, kā arī paaugstināt Bauskas novada bibliotēku lomu sabiedrībā kā lokālās kultūrvides stiprinātājas.

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl piecas tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem Bauskas novadā. Ceraukstes pagasta Ceraukstes bibliotēkā viesosies dramaturģe un rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce, Bauskas Bērnu bibliotēkā – ornitologs, grāmatu autors Viesturs Ķerus un žurnāliste, grāmatu autore, izdevniecības "Ucipuci" vadītāja Zane Zusta, Codes pagasta Codes bibliotēkā – rakstniece un tulkotāja Laura Dreiže, savukārt Īslīces pamatskolā sadarbībā ar Īslīces pagasta Ādžūnu bibliotēku – grāmatu ilustratore Gundega Muzikante.

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Bauskas Novada Vēstnesis". Sekojiet līdzi informācijai.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

tl_files/images/BCB 2023/VKKF/VKKF_2023/Vizualis_Valtere_01.jpg

03.05.2023 12:05 (komentāri: 0)