Literatūras un fantāzijas virpuļos – tikšanās ar grāmatu ilustratori Gundegu Muzikanti

2023. gada 21. septembrī plkst. 12.00 Īslīces pamatskolā norisināsies Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta "Literatūras un fantāzijas virpuļos" tikšanās ar Gundegu Muzikanti, ko organizē Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Īslīces pagasta Ādžūnu bibliotēku.

Gundega Muzikante ir māksliniece, veidojusi ilustrācijas un grafisko dizainu bērnu grāmatām, vairākām mācību grāmatām, bukletiem, plakātiem, kalendāriem u.c. Zīmējusi ilustrācijas bērnu žurnāliem "Zīlīte" un "Ezis", žurnāliem "Dārza Pasaule", "Dārzā", "Mūsmājas". Animācijas filmas "Dzeguze un viņas 12 vīri" māksliniece.

2022. gadā saņēmusi starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu un jauniešu literatūrā. Tā piešķirta par ilustrācijām Juhani Pitsepa garstāstam "Ir mēness zelta kuģis" un Ineses Paklones dzejoļu krājumam "Zvēru barošana".

Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt interesi par iespiesto literatūru, kā arī paaugstināt Bauskas novada bibliotēku lomu sabiedrībā kā lokālās kultūrvides stiprinātājas.

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl četras tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem Bauskas novadā. Ceraukstes pagasta Ceraukstes bibliotēkā viesosies dramaturģe un rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce, Bauskas Bērnu bibliotēkā – ornitologs, grāmatu autors Viesturs Ķerus un žurnāliste, grāmatu autore, izdevniecības "Ucipuci" vadītāja Zane Zusta, savukārt Codes pagasta Codes bibliotēkā – rakstniece un tulkotāja Laura Dreiže.

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Bauskas Novada Vēstnesis". Sekojiet līdzi informācijai.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

tl_files/images/BCB 2023/VKKF/VKKF_2023/Muzikante_soc.jpg

12.09.2023 13:46 (komentāri: 0)