Literatūras un fantāzijas virpuļos – tikšanās ar dzejnieci un rakstnieci Eviju Gulbi

2023. gada 3. maijā plkst. 12.30 Vecsaules pagasta Ozolaines bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Literatūras un fantāzijas virpuļos" ietvaros Evija Gulbe tiksies ar Vecsaules pamatskolas skolēniem un citiem interesentiem.

 

Evija Gulbe ir rakstniece, dzejniece, vairāku bērnu dzejoļu un bērnu stāstu grāmatu, tai skaitā populārās "Koko un Riko" grāmatu sērijas par divu žurkulēnu piedzīvojumiem autore.

 

Vēl sarakstījusi tādas grāmatas, kā "Dzejolēni" (2013), "Ece-bece-Ābece'' (2014), "Bizbizmāsiņa" (2015), "Lilallā un viņas pigoriņi" (2015), "Zaķēns, kuram nebija vārdu" (2021) un "Lidoja sēkliņa" (2022).

 

Strādājusi par latviešu valodas un literatūras skolotāju Rīgas Hanzas vidusskolā. Bijusi radio SWH moderatore ar ētera pseidonīmu Juta Jazz.

 

Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt interesi par iespiesto literatūru, kā arī paaugstināt Bauskas novada bibliotēku lomu sabiedrībā kā lokālās kultūrvides stiprinātājas.

 

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl sešas tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem Bauskas novadā. Ceraukstes pagasta Ceraukstes bibliotēkā viesosies dramaturģe un rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce, Bauskas Bērnu bibliotēkā – ornitologs, grāmatu autors Viesturs Ķerus un žurnāliste, grāmatu autore, izdevniecības “Ucipuci” vadītāja Zane Zusta, Codes pagasta Codes bibliotēkā – rakstniece un tulkotāja Laura Dreiže. Vecsaules pamatskolā sadarbībā ar Vecsaules pagasta Vecsaules bibliotēku viesosies stāstniece un grāmatu autore Inese Valtere, savukārt Īslīces pamatskolā sadarbībā ar Īslīces pagasta Ādžūnu bibliotēku – grāmatu ilustratore Gundega Muzikante.

 

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Bauskas Novada Vēstnesis". Sekojiet līdzi informācijai.

 

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

tl_files/images/BCB 2023/VKKF/VKKF_2023/Vizualis_Gulbe.jpg

27.04.2023 13:24 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru