Literatūras un fantāzijas virpuļos – tikšanās ar dzejnieci Maiju Laukmani

2023. gada 21. aprīlī plkst. 12.00 Gailīšu pagasta Gailīšu bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Literatūras un fantāzijas virpuļos” ietvaros Maija Laukmane tiksies ar Uzvaras pamatskolas skolēniem un citiem interesentiem.

Maija Laukmane ir universāla personība, kuras vārds nav svešs nevienam Latvijā dzīvojošam. Viņa ir ļoti daudzu dzejas krājumu un prozas darbu autore, savai rakstīšanai punktu nav pielikusi un turpina vēl aizvien rakstīt un izdot savus dzejoļus un stāstus gan bērniem, gan pieaugušajiem. Viņa darbojas arī publicistikā, raksta par literātiem un kultūras dzīves norisēm, kā arī ir sabiedriska darbiniece, kas iesaistās dažādu pasākumu organizēšanā un veidošanā.

Sarakstījusi tādas grāmatas, kā “Āboli bolās” (2004), “Lietutiņš taisa jokus” (2004), “Pasacīšu bet klusu” (2005), “Skolas soma nelabā omā” (2005), “Karūsa ķemmē ūsas” (2007), “Guļrūķa miega stāsti” (2008), “Lai dzīvo vasaras sodība!” (2008), “Balts, zaļš un dzeltens” (2008), “Garlaicībai garš deguns” (2009), “Lapsenes mani nedzeļ” (2010, “Svītra pāri!” (2010), “Nekādas pupu mizas” (2010), “Smaidiņu! Izlidos putniņš!” (2011), “Tupelīšu stāstiņi” (2013), “Darbiņi sajūk” (2013), “Pīmuks, Cunduriņš un Mirdzošā Mēnesgaisma” (2015), “Uz austiņām austiņas” (2017), “Kaķpēdiņas” (2019), “Saturies, Sibilla!” (2019), “Dienas kūst kā saldējums” (2021), “Ziemas grāmatiņa” (2021) u.c.

Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt interesi par iespiesto literatūru, kā arī paaugstināt Bauskas novada bibliotēku lomu sabiedrībā kā lokālās kultūrvides stiprinātājas.

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl septiņas tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem Bauskas novadā. Vecsaules pagasta Ozolaines bibliotēkas lietotāji tiksies ar viesosies dzejniece un rakstniece Evija Gulbe, Ceraukstes pagasta Ceraukstes bibliotēkā – dramaturģe un rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce, Bauskas Bērnu bibliotēkā – ornitologs, grāmatu autors Viesturs Ķerus un žurnāliste, grāmatu autore, izdevniecības “Ucipuci” vadītāja Zane Zusta, Codes pagasta Codes bibliotēkā – rakstniece un tulkotāja Laura Dreiže. Vecsaules pamatskolā sadarbībā ar Vecsaules pagasta Vecsaules bibliotēku viesosies stāstniece un grāmatu autore Inese Valtere, savukārt Īslīces pamatskolā sadarbībā ar Īslīces pagasta Ādžūnu bibliotēku – grāmatu ilustratore Gundega Muzikante.

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā “Bauskas Novada Vēstnesis”. Sekojiet līdzi informācijai.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

tl_files/images/BCB 2023/VKKF/VKKF_2023/Vizualis_Laukmane_vietne.jpg

18.04.2023 08:58 (komentāri: 0)