Lasītāko grāmatu tops aprīlī

Pavasarī grāmatu lasīšanu bieži aizstāj dārza darbi un spožās saules baudīšana, tāpēc turpinām publicēt lasītāko grāmatu topu arī aprīlī. Iespējams tas šajā saulainajā laikā mudinās un ierosinās izlasīt kādu jaunu grāmatu. Lūk, populārākās grāmatas aprīlī!

1. Bisī M. Laiks ir slepkava. 2016. gada vasarā Klotilde pavada atvaļinājumu Korsikā kopā ar vīru un pusaudzi meitu. Šī ir pirmā reize, kad viņa atgriezusies uz salas pēc vecāku un brāļa bojāejas automašīnas avārijā, kas notika pirms divdesmit septiņiem gadiem. Arī viņa toreiz atradās mašīnā, taču brīnumainā kārtā izdzīvoja. Atgriešanās Korsikā liek Klotildei atminēties pusaudzes gadus, un viņa atkal satiekas ar vecvecākiem – salā ietekmīgas korsikāņu ģimenes locekļiem. Pamazām atgriežas atmiņas, liekot Klotildei apšaubīt pagātnes notikumus, kaut gan viņa savām acīm bija redzējusi mirušos tuviniekus. Bet kurš gan cits varētu zināt vēstulē minētās detaļas?
    2. Račko K. Debesis pelnos. Sadegt mīlestībā – visskaistāk tas šķiet tieši neskartām sirdīm, kuras vēl ne reizi nav plosījušas jūtu uguns radītās sāpes.Izlauzusies no lauku nabadzības, žurnālistikas studente Vanesa Grīnerte apņēmīgi cīnās par savu vietu zem saules, piestrādā par oficianti Vecrīgas kafejnīcā un klusībā naivi sapņo par mīlestību, kas nogāž no kājām un satricina dzīvi pašos tās pamatos.
    3. Zusta Z. Tarakāni manā galvā. Grāmata "Tarakāni manā galvā" izklaidējošos, viegli lasāmos stāstiņos zīmē ainas no sieviešu – jaunu un vēl jaunāku, smuku un vēl smukāku, tikumīgu un vēl tikumīgāku – ikdienas.
    4. Rīsa-Praisa Č. Mēmais noslēpums. Nelielu velsiešu ciematu pāršalc baisa ziņa, divas pusaudžu meitenes pazudušas. Viena no viņām vēlāk tiek atrasta mirusi, bet Gvena, smagi ievainota un zaudējusi atmiņu.
      30 gadus vēlāk Gvena, izvedot suni pastaigā, pazūd. Viņa tiek atrasta turpat, kur toreiz pirms 30 gadiem. Pēc galvas traumas Gvena sāk atcerēties pagātnes notikumus. Ne visu uzreiz, bet pa detaļām, fragmentiem. Atmiņas atgriešanās liek policijai vēlreiz atvērt toreiz neatrisināto nozieguma lietu, lai rekonstruētu detaļas, kas galu galā noved pie visdažādākajiem notikumiem.
    5. Minjē B. Nenodzēs gaismu. Trešais darbs, kurā noziegumus izmeklē Martēns Servazs. Šajā romānā neviens nav tāds, kāds šķiet pirmajā acu uzmetienā. Visi grāmatas varoņi vai nu kārtīgi pieviļ lasītāju, vai arī tikpat negaidīti saņem spēkus un pārvar grūtības.
    6. Dēnerte R. Zahera viesnīca. Vīne, 1892. gads. Pēc sava vīra pēkšņās nāves Anna Zahere grib pati vadīt viesnīcu. Par spīti visiem šķēršļiem, jaunā atraitne beidzot izcīna sev patroneses vietu. Kamēr Anna, kūpinādama cigāru, savu iemīļoto bulterjeru ielenkta, kopā ar uzticamo personālu padara viesnīcu par leģendu, tajā sastopas divi laulāti pāri: princis un princese fon Traunšteini un Marta un Maksimilians Āderholdi, apgāda īpašnieki no Berlīnes. Un Zahera viesnīcā Vīnē savērpjas mīlas drāma
    7. Judina D. Lāsts. Nolēmuši turpmāk vairs neiesaistīties politikā, pūčmājnieki sāk jaunu, skaistu dzīvi.Paklausot vecās baroneses Annas Rozes ieteikumam, abi jaunie pāri Anna Elizabete ar Miku Kaķīti un Kārlis ar Ievu - dodas medusmēnesī uz Vec-Vilku muižu Latvijas un Igaunijas pierobežā, taču gaidītās pēckāzu romantikas vietā saskaras ar zvērīgām jaunas mākslinieces un pilskunga slepkavībām. Līdzās upuriem tiek atrastas milzīgas, nagainas pēdas. Senas leģendas šo apkaimi dēvē par vilkaču midzeni, ciema vecļaudis apgalvo - Lielais Pelēkais atgriezies sodīt neliešus, bet naktīs kāds skrāpējas gar durvju stenderēm.
    8. Naneti A. Mans vectēvs bija ķiršu koks. Pilsētas zēnam Tonīno ir četri vecvecāki - vieni dzīvo kaimiņos, un tiem vairāk rūp suns, nevis mazdēls, savukārt mammas vecāki dzīvo laukos. Vectētiņš Otaviāno un vecāmamma Teodolinda ir sirsnīgi ļaudis, viņu māja un dārzs ir Tonīno laimes zeme, tur var kāpt lielajā ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs dabūt gogelmogeli. Kad pilsētas priekšnieki grib dārzu atņemt un ķirsi nozāģēt, lai būvētu jaunu ceļu, zēns apņemas to nepieļaut.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Jau doma par to, ka nāksies piedzīvot brīdi, kad viņas dzīves lielā mīlestība apprecēs citu sievieti, Florianu dzen izmisumā. Kamēr Floriana apsver savas iespējas pavadīt atlikušo dzīvi sērojot par garām palaisto izdevību, viņu notriec auto... - See more at: http://www.kontinents.lv/gramata/396/atminu-ezers#sthash.RBKWHXPq.dpuf

06.05.2019 16:38 (komentāri: 0)