Lasītākās grāmatas jūlijā

Nemanot aizvadīts kārtējais vasaras mēnesis. Neskatototies uz to, ka jūlijā lasītāji bauda dažadas vasaras izklaides, par grāmatu lasīšanu nav aizmirsts, tāpēc arī šajā mēnesī esam sarūpējuši lasītāko grāmatu topu. Lūk, populārākās grāmatas jūlijā!

1. Obama M. Izaugt. Grāmatā Mišela Obama atklāj, kāda pieredze un notikumi ir veidojuši un slīpējuši viņas personību. Tas ir sirsnīgs stāsts par bērnību Čikāgas Dienvidu pusē, jurisprudences studijām un sekmīgu karjeru, mīlestību pret Baraku, bērnu audzināšanu, kā arī par dzīvi Baltajā namā.

2. Railija L. Taureņu istaba. Stāsts par kādas dzimtas vairākām paaudzēm - ir vienlaikus gan iedvesmojoša, gan pārdomas raisoša grāmata, kas ir lieliski piemērota visdažādākā vecuma lasītājiem. Pozijai Montegjū tuvojas septiņdesmitā dzimšanas diena. Viņa vēl aizvien dzīvo Admirāļnamā - skaistā ģimenes mājā gleznainā Safolkas apvidū. Lai arī apkārtne saistās ar daudzām atmiņām un mājai līdzās ir burvīgs dārzs, Pozija saprot, ka ir pienācis laiks Admirāļnamu pārdot, jo ēka pamazām brūk. Pozijai jāpieņem smags lēmums.Tad viņas dzīvē negaidot uzrodas cilvēks no pagātnes – Fredijs.

3. Lekberga K. Ragana. Kad četrus gadus vecā Linnea pazūd no fermas Fjelbakā, tas atraisa traģiskas atmiņas. Pirms trīsdesmit gadiem maza meitene pazuda tieši tajā pašā saimniecībā un vēlāk tika noslepkavota. Tajā laikā divas trīspadsmit gadus vecas meitenes tika apsūdzētas par meitenes nolaupīšanu un nogalināšanu. Viņas tika atzītas par vainīgām tiesā, bet vecuma dēļ izvairījās no cietuma. Kopš tā laika viena no viņām mierīgi dzīvo Fjelbakā. Otra tagad ir slavena aktrise.Fjelbakas iedzīvotāji organizē plašus Linnea meklējumus un atrod viņu kailu blakus tam pašam dīķim, kur tika atrasta pirmā meitene. Mazajā kopienā sāk izplatīties bailes. Vai vairākas meitenes varētu būt briesmās?

4. Linka Š. Cietsirdīgās spēles. Ziemeļanglijas tīrelī tiek atrasts pirms gada pazudušās Saskijas Morisas līķis. Neilgi pēc tam bez vēsts pazūd vēl viena meitene, arī četrpadsmit gadus veca. Skārboro policija ir sacelta kājās. Vai ir uzdarbojies tas pats noziedznieks? Medijos ātri izplatījušies minējumi par Tīreļu Killeru palielina spiedienu uz Kriminālizmeklēšanas nodaļas galveno inspektoru Kalebu Heilu. Kriminālpolicijas seržante Keita Linvila no Skotlendjarda uzturas tajā apkārtnē, lai pārdotu savu vecāku māju. Viņa nejauši iepazīstas ar pazudušās Amēlijas izmisušo ģimeni un ne gluži labprātīgi kļūst par izmeklētāju drāmā, kurai nav ne sākuma, ne beigu. Un tad piepeši atkal pazūd viena meitene…

5. Rukšāne D. Krieva āda. "Daces Rukšānes romāns "Krieva āda" ir par lielajiem jautājumiem, kas paslēpušies mazajos. Tā jau tā dzīve (vai vēsture, ja domājam par tautu) dara – izaicina ar konfektēm, kas smaržo pēc petrolejas, naudu cepumu kārbās, dustu uz kāpostu laukiem, baltu podu jaunā dzīvoklī un pildītu līdaku uz galda. Par laimi, tiešām — par laimi — man nav nācies dzīvot 20. gs. 50.—60. gadu Padomju Latvijā. Jo nezinu, kādas izvēles būtu izdarījusi es. Gan jau ka arī baidītos un klusētu, spētu un nespētu, meklētu sakarus un graķīti, nīstu un mīlētu, putotu, mīcītu, kultu un klapētu... Jā, un, iespējams, arī mīlētu to, kuru mīlēt nepiedien. "Kā ir, tā jādzīvo. Kas būs — to redzēs." Šķiet, visu mūsu mammas, vecmammas un vecvecmammas ir šajā stāstā. Mēs taču nezinām, kā viņām tolaik bija dzīvot un izdzīvot. Lūk, iespēja pietuvoties."

6. Kovaļova L. Svešinieki. Stāsta varoņi ir četri savstarpēji nepazīstami pasažieri, kas pusnakts stundā izkāpj no vilciena un dodas mājup – viņu vieno trīs lietas: viņi visi reiz bija miruši, bet paši to nezina; kāds viņus nogalināja; viņi ir atgriezušies, lai atrastu to, kurš atņēma viņiem pašu dārgāko – dzīvi. Autore radījusi emocijām piesātinātu trilleri, kuru lasot jūtams aizvien pieaugošssasprindzinājums. Notikumi savīti tik meistarīgi, ka liek jūsmīgi iegrimt grāmatas lapaspusēs, lai izkliedētu sabiezējušo miglu.

7. Judina D. Viļņos. Vētrainajos deviņdesmitajos Dižjūras piekrastē, Vējpilī nejauši, bet varbūt likteņa lemti satiekas divi jaunieši – vientuļais vilks, ģitārists Ralfs Vanadziņš un televīzijas žurnāliste Rasa Sidraba. Ne vienu, ne otru dzīve nav lutinājusi, abi alkst dvēseles siltuma un mīlestības, taču baidās uzticēties otram, bet galvenais – paši sev. Galveno varoņu likteņi cieši savijas ar laiku, notikumiem un cilvēkiem. Septiņdesmito, astoņdesmito, deviņdesmito, divtūkstošo kultūras dzīve un sadzīve, mūziķi, aktieri, mediju vide un līdzcilvēki – skaudrs un smeldzīgs fons abu jaunāko varoņu izturības un jūtu dziļuma pārbaudei.

8. Korīta M. Ja viņa modīsies. Helemas koledžas studentei Tārai Beklijai uz konferenci jāaizved kāds viesprofesors. Abi cieš šausminošā avārijā. Profesors iet bojā, bet Tāra nonāk komā. Vismaz tā domā ārsti. Patiesībā meitene visu apzinās, taču nespēj pakustēties. Tāra saprot, ka šis nebija parasts negadījums un kāds vēlas viņas nāvi. Kā lai viņa izglābjas, ja ir iesprostota savā ķermenī?

tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2020/Tops/tops_julijs_02.png

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

04.08.2020 14:54 (komentāri: 0)