Lasītākās grāmatas februārī

Neatkarīgi no stresa daudzuma, ko gūstat ikdienā, darbā vai attiecībās, tas viss aizmirstas, tiklīdz jūsu rokās nonāk laba grāmata, jo labs stāsts vienmēr palīdz aizmirsties. Bauskas Centrālās bibliotēkas lasītāji, nenoliedzami, aktīvi lasa, lai atpūstos un novērstu domas no satraukuma un spriedzes!!!

Esam apkopojuši februāra mēneša lasītāko literatūru:

1.  Sila I. Tango ar diviem misteriem V* vēzi un vīrieti:

Grāmata ir par laimes meklējumiem, kurus grāmatas autore sāk krietnu laiku pirms diagnozes – krūts vēzis–, vienlaikus piedzīvojot attiecību un karjeras krīzi. Tā liek vēl ciešāk paskatīties uz savu dzīvi, vērtībām, uzskatiem, rīcību, attieksmi, uzvedību. Grāmata ir par mīlestību. Par patiesu sevis pieņemšanu un iemīlēšanu.

2. Rukšāne D. Krieva āda:

Tā jau tā dzīve (vai vēsture, ja domājam par tautu) dara – izaicina ar konfektēm, kas smaržo pēc petrolejas, naudu cepumu kārbās, dustu uz kāpostu laukiem, baltu podu jaunā dzīvoklī un pildītu līdaku uz galda. Par laimi, tiešām — par laimi — man nav nācies dzīvot 20. gs. 50.—60. gadu Padomju Latvijā. Jo nezinu, kādas izvēles būtu izdarījusi es. Gan jau ka arī baidītos un klusētu, spētu un nespētu, meklētu sakarus un graķīti, nīstu un mīlētu, putotu, mīcītu, kultu un klapētu... Jā, un, iespējams, arī mīlētu to, kuru mīlēt nepiedien. “Kā ir, tā jādzīvo. Kas būs — to redzēs.” Šķiet, visu mūsu mammas, vecmammas un vecvecmammas ir šajā stāstā. Mēs taču nezinām, kā viņām tolaik bija dzīvot un izdzīvot. Lūk, iespēja pietuvoties.”

3. Hantere K. Kāds no savējiem:

Kā bērns var pazust, neatstājot nekādas pēdas? Iepriekšējā vakarā astoņgadīgā Deizija Meisone pazuda no ģimenes ballītes. Neviens no klusās piepilsētas ieliņas iedzīvotājiem neko nav redzējis – vai vismaz tā viņi saka. Inspektors Ādams Folijs cenšas neļauties aizspriedumiem, tomēr viņa pieredze liecina, ka deviņos gadījumos no desmit vainīgais parasti ir kāds upurim pazīstams cilvēks. Visticamāk, kāds melo...

4. Lekberga K. Zelta būris:

Romāns stāsta par nodotu un pazemotu miljardiera sievu un viņas perfekto scenāriju, lai atriebtos vīram un nospiestu viņu uz ceļiem.

5. Kovaļova L. Bezvēsts pazudušās:

Stāsts par talantīgo Sanktpēterburgas kriminālpolicijas izmeklētāju Konstantīnu Aņisimovu, kas savas prakses laikā nav spējis atrisināt tikai vienu lietu – savas sievas Annas Aņisimovas mistisko pazušanu pirms diviem gadiem. Konstantīna sieva kādā ikdienišķā rītā iziet no mājas un vairs nekad neatgriežas. Nav ne liecību, ne pavedienu vai atrasto mantu. Izmeklētājs negaidīti saņem informāciju par kādu krimināllietu Latvijā, kad ļoti līdzīgos apstākļos pazudusi vietējā miljonāra sieva. Turklāt atklājas, ka nepazīstamā sieviete no citas valsts bijusi Annas vizuāla kopija. Meklējumi Aņisimovu aizved uz nomaļu Latvijas mazpilsētu, kuras iedzīvotāji glabā šaušalīgu pagātnes noslēpumu. Tā atrisināšana sniegtu atbildes uz daudziem jautājumiem.

6. Judina D. Tukšais nams:

Pagājuši divi gadi, kopš psiholoģe un laulību terapeite Dagnija Apine šķīrusies no vīra Jorena Pūķa. Gads – kopš brīža, kad Jūrciemā risinājās asa sižeta filmas cienīgi notikumi, kuru rezultātā vietējā vārdava Magda Niedre nonāca psihiatriskajā dziednīcā. Dagnijai Spārnos iedibinājusies harmoniska dzīve kopā ar mīļoto – bijušo jūrasbraucēju Gintu Dreili, kurš nu pārkvalificējies par Niedrēs ierīkotā Zintnieku muzeja klientu menedžeri. Tomēr tagad melnā svītra piemeklējusi Ginta tēvu, un šķiet, ka arī nākotnei kopā ar Dagniju joprojām pāri klājas pagātnes melnās ēnas.

7.Migla-Streiča M. Matildes gadsimts:

“Vecmamma Matilde ņem mani pie rokas, mēs ejam pa dzīvi ar viņas stāstiem. Dažbrīd manu roku saņem Made – vecmammas mamma. Arī viņai ir stāsti. Un vecmammas māsām un brālim. Nāk kaimiņi un draugi ar saviem stāstiem. Un tā mēs kopīgi izejam cauri gadsimtam.” Tā savu romānu sāk Maija Migla-Streiča. Latvijā daudzi pazīst autori kā ilggadēju LTV “Panorāmas” žurnālisti.

8. Muktupāvela L. Cilvēks ar zilo putnu:

Romānu sērija Es esmu… Romāns ir par latviešu rakstnieku, dramaturgu un gleznotāju Anšlavu Eglīti. Mazliet mistifikācijas, mazliet falsifikācijas, daudz dzirkstošu smieklu un asprātīgu dialogu — pirmo trimdas gadu gaisotne, kurā autore rāda Anšlava Eglīša un Veronikas Janelsiņas piedzīvojumus švābu zemē, ir izteikti teatrāla. Aiz krāšņajām Alpu dekorācijām elpu cenšas atgūt kara sagrautā Eiropa, un svešumā izkaisītajiem latviešiem teātris īstenībā ir zāles, kas ļauj atgūt garīgo līdzsvaru.

Ja arī Tevi kāda no šīm grāmatām ir ieinteresējusi, aicinām grāmatas pirms bibliotēkas apmeklējuma rezervēt, izmantojot elektronisko katalogu vai telefonu 63960580, kā arī rakstot e-pastā abonements@bauskasbiblioteka.lv

Esiet atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību, ievērojiet valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz bibliotēku!

tl_files/images/BCB2021/Lasitakas gramatas februari (1).jpg

Jau doma par to, ka nāksies piedzīvot brīdi, kad viņas dzīves lielā mīlestība apprecēs citu sievieti, Florianu dzen izmisumā. Kamēr Floriana apsver savas iespējas pavadīt atlikušo dzīvi sērojot par garām palaisto izdevību, viņu notriec auto... - See more at: http://www.kontinents.lv/gramata/396/atminu-ezers#sthash.RBKWHXPq.dpuf

02.03.2021 12:34 (komentāri: 0)