Lasījums "Salas Ziemeļos"

13. novembra pievakarē Bauskas Centrālās bibliotēkas lasītavā, Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros, norisinājās Krēslas stundas lasījums "Salas Ziemeļos". Pasākums noritēja trīs daļās – romāna "Ledus" aizraujošāko fragmentu lasījums, stāsts par pieredzes braucienu Somijā, kā arī iepazīšanās ar Ziemeļvalstīm filmā "Cool Nordic".

Krēslas stundas lasījumā apmeklētājus ar Ullas-Lēnas Lundbergas romānu "Ledus" fragmentiem iepazīstināja bibliotekāres, stāstot par jaunu mācītāja ģimeni, kas pārceļas uz Ālandu salām, izceļot romānā nojaušamo īpašo salas dzīves noskaņu, saskarsmi ar saliniekiem un skarbos dabas apstākļus.

Vakara turpinājumā Bauskas bērnu bibliotēkas pārstāve dalījās iespaidos par vienu no Ziemeļvalstīm – Somiju un tās veiksmes stāstiem, kuri iegūti pieredzes braucienā, aplūkojot Latvijas ziemeļu kaimiņu galvaspilsētu Helsinkus.

Lai pasākumu padarītu interesantāku, klātesošajiem tika rādīta filma “Cool Nordic”, kas atspoguļo piecu Ziemeļvalstu – Dānijas, Somijas, Islandes, Norvēģijas un Zviedrijas – lieliskās ainavas. Katram bija iespēja iepazīties ar stāstu par Ziemeļvalstu iedzīvotājiem, kultūru, valodām, vēsturi un kulturāli daudzveidīga un novatoriska reģiona portretu.

Vakara noslēgumā klātesošajiem bija iespēja dalīties ar saviem piedzīvojumiem, kas gūti apceļojot Ziemeļvalstis. Nepiespiestā gaisotnē norisinājās sarunas par Ziemeļvalstīm, tika aplūkoti fotoalbumi, kuros atspoguļotas dažādas vietas un piedzīvojumi.

Pateicoties Krēslas stundas lasījumam "Salas Ziemeļos", apmeklētājiem parasts pirmdienas vakars izvērtās ļoti interesants un izglītojošs.

17.11.2017 12:54 (komentāri: 0)