Pārlapo bibliotēkas izdevumu!

Astoņi Bauskas Centrālās bibliotēkās simtgades izdevuma "100 gadi/grami bibliotēkas" numuri, kas veidoti, drukāti un locīti bibliotēkā, veduši lasītājus ceļojumos laikā un stāstījuši par aktuālo. Sākot ar 2021. gada pavasari, izdevuma numuri iznākuši reizi trijos mēnešos un to sākotnējais mērķis bija līdz simtgadei ielūkoties bibliotēkas vēstures raibākajās lappusēs. Bibliotēkas darbinieki šķetināja paši savu atmiņu pavedienu, talkā sauca bijušos darbiniekus un atstāja piemiņai stāstus, kas apliecina, mūsuprāt, pašu svarīgāko vēstījumu - bibliotēka ir dzīvs organisms. Un kā jau ar tādu mēdz būt - netrūkst nedz piedzīvojumu, nedz rutinizēta darba.

No izdevuma 1. līdz 4. numuram izstaigātas bibliotēkas vēstures takas, sākot ar 1922. gadu, kad pilsētā netrūka biedrību bibliotēku. Izdevuma lasītājs var būt klātesošs plūdiem bibliotēkā, kauninājumiem un slavinājumiem laikrakstos, "mīlestībai ar traktoru", sabiedrisko bibliotekāru skološanai, sportošanai, lasītāju atnesto zivju dalīšanai, skaļiem un apslāpētiem smiekliem. Tā kā līdz bibliotēkas simtgadei izdevuma numuros bija paspēts apiet pilnu gadu apli, bet bija sajūta, ka bibliotēkas avīzīte vēl grib un spēj ieinteresēt, turpinājām ar tematiskiem numuriem. Ievērojot līdzšinējo ritumu, ik trimestri 2022. gadā iznāca jauns numurs, kas dzīvoja līdzi notikumiem un atklāja kādu tematu. Numuros 5-8 uzzinām par simtgades darbiniekiem un "Gada bibliotēkas" balvu, lasām bibliotēkas pakalpojumu lietotāju vēlējumus, kas vēlāk pārtapuši izstādē, tāpat vairāk uzzinām par bibliotēkas līdzšinējām direktorēm, vareni pieminam dižākos no bibliotēkas svētkiem, grāmatu svētkus, uzrunājot tādus mūsu kādreizējos viesus kā Liju Brīdaku, Valdi Zatleru, Uldi Dumpi un citus, kā arī sakām "Čau!" mūsu mazākajam draugam - Bauskas Bērnu bibliotēkai.

Visi bibliotēkas izdevumi lasāmi digitāli un, protams, saņemami arī bibliotēkā.

tl_files/images/novadpetnieciba/foto/avizes/notikums_izdevums.png

23.02.2023 15:43 (komentāri: 0)